2024/02/27

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

روباتی که با هوش مصنوعی همانند کودکان یاد می‌گیرد

محققان امریکایی موفق به ساخت روباتی شده اند که با استفاده از هوش مصنوعی و همانند کودکان قادر به یادگیری است.
ورود نوزاد تازه متولد شده لحظات شیرین و جذابی را برای والدین رقم می زند. شخصیت کودکان به مرور زمان و با الگوبرداری از والدین شکل می گیرد. محققان امریکایی دانشگاه برکلی با الهام از روابط بین والدین و کودکان موفق به ساخت روباتی با نام «داروین» شده اند که همانند بچه های انسان قادر به یادگیری است.

محققان امریکایی دانشگاه برکلی کالیفرنیا به سرپرستی Igor Mordatch روباتی را طراحی کرده اند که با استفاده از هوش مصنوعی یاد می گیرد که چگونه حرکت کند یا از حرکت بایستد.

سرپرست این تیم تحقیقاتی می گوید: « یک شبکه عصبی برای این روبات با هوش مصنوعی (AI) ساخته شده است. داروین همانند فرزندان انسان با نگاه کردن به رفتارهای بزرگترها الگو گرفته و رفتارهای آنها را در حرکاتی مانند نشستن، راه رفتن یا … تقلید می کند.»

Mordatch گفت: «شبکه عصبی این روبات همانند یک نقشه عمل می کند. روبات از موقعیت فعلی و همینطور هدف خود آگاه است در نتیجه شبکه عصبی «داروین» مجموعه ای از رفتارهایی که برای رسیدن به هدف نیاز دارد را تولید می کند تا بتواند قادر به انجام حرکت جدید باشد. این روبات با استفاده از هوش مصنوعی چگونه ایستادن، راه رفتن یا از حرکت متوقف شدن را آموخته است.»

محققان معتقدند این روبات به مرور زمان و با مشاهده رفتارهای طبیعی انسان ها می تواند درس های جدیدی را فرا بگیرد. این روبات ممکن است حرکتی را اشتباه انجام دهد اما یکی از نکات جالب توجه در رفتارهای روبات «داروین» را می توان در درس گرفتن از رفتارهای اشتباه دانست. این روبات از اشتباهات درس گرفته و بدون ترس به انجام آنها می پردازد.

داروین از سنسورهایی استفاده می کند که اطلاعاتی مانند لنگیدن، فشار روی پاها یا مفاصل را دارا بوده و از این اطلاعات برای انجام حرکات استفاده می کند.

محققان برکلی امیدوارند داروین بتواند محوطه اطراف دانشگاه برکلی را حرکت کرده و حتی تا سال آینده قادر به شناسایی جهان اطراف خود یا قابلیت برداشتن اشیاء مختلف باشد. داروین در سال های آینده و با تکمیل الگوپذیری خود می تواند به محیط های خطرناک یا سمی که تهدیدی برای سلامت انسان محسوب می شوند، وارد شده و به ایفای نقش جدیدی بپردازد.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »