چگونه از وب سایت Quora برای بازاریابی استفاده کنیم؟

وب سایت Quora
وب سایت Quora

وب سایت Quora محلی ایده‌آل برای بازاریابی است. در این مطلب قصد داریم به بررسی روش‌های بازاریابی در کورا بپردازیم. فعالیت در وب سایت کورا از جنبه‌های مختلفی مفید خواهد بود.

وب سایت SocialMediaExaminer به منظور دستیابی به ایده‌ای درباره چگونگی استفاده از وب سایت کورا برای بازاریابی، به مصاحبه با جی‌دی پریتر (JD Prater) به عنوان مسئول بازاریابی این پلتفرم پرداخت. جی‌دی در مصاحبه خود، از نحوه تاثیرگذاری وب سایت Quora در کسب و کارهای مختلف صحبت کرد.

خرید رپورتاژ آگهی

در این مطلب به نحوه استفاده از وب سایت کورا برای جا انداختن یک ایده یا تفکر بین عموم کاربران، بازاریابی محتوا و در نهایت یافتن مشتریان جدید پی خواهیم برد. اینجا محل گردهمایی میلیون‌ها کاربر است. با فعالیت در چارچوبی مناسب خواهید توانست آن‌ها را تبدیل به مشتریان خود کنید. در مسیر ساخت یک برند قدرتمند بر اساس آخرین تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ، کورا ابزاری فوق‌العاده کاربردی است. با ویرلن همراه باشید:

شروع کار وب سایت Quora

حوالی سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰، جی‌دی در شهر نیویورک زندگی می‌کرد و در پی یافتن شغلی دولتی بود. او در نهایت در یک سازمان غیر انتفاعی مشغول به کار شد. وظیفه او در سمت شغلی جدید، مدیریت حساب‌های کاربری فیسبوک و توییتر سازمان بود. جی‌دی این کار را تا سال ۲۰۱۴ ادامه داد و بعد از آن، شغل جدیدی در یک کارگزاری پیدا کرد.

مدتی بعد، وارد یک شرکت تبلیغاتی شد. مسئولیت جی‌دی در محل کار جدید، کمک به بازاریاب‌ها برای پی بردن به میزان موفقیتشان در دنیای دیجیتال مارکتینگ بود. از اینجا، مسیر برای ورود وی به کورا هموار شد. گفتنی است نوشتن بیوگرافی حرفه‌ای در موفقیت وی برای یافتن شغل‌های جدید تاثیر به سزایی داشت.

جی‌دی از زمانی که وب سایت Quora در فاز بتا قرار داشت، در آن عضو شد. محل کار او جزو اولین شرکت‌هایی بود که به پتانسیل بالای کورا به منظور بازاریابی پی برد. جی‌دی متوجه شد هزینه تبلیغات در وب سایت کورا به مراتب از تبلیغ در فیس بوک، ادوردز (AdWords) یا بینگ کمتر است. آن‌ها به همین دلیل تلاش کردند به وسیله مکاتبه با کورا، همکاری خود با این شرکت را آغاز کنند. این همکاری تا جایی پیش رفت که جی‌دی در سال ۲۰۱۸، به عنوان یک بازاریاب تمام وقت در Quora استخدام شد.

 

مقاله مرتبط : چطور از LinkedIn لینکدین برای بازاریابی B2B و افزایش فروش استفاده کنیم؟

خرید رپورتاژ

 

وب سایت Quora

بعد از نوشتن پست‌های وبلاگی، سخنرانی و تبلیغ برای کورا،‌ جی‌دی اکنون فعالیت‌هایش را وارد فاز تازه‌ای کرده است. وی به وسیله برگزاری یک سری کلاس، به کاربران عادی و بازاریاب‌ها درباره ارزش و مزیت‌های استفاده از وب سایت Quora آموزش می‌دهد.

وب سایت Quora

چرا بازاریاب‌ها باید در وب سایت Quora عضو شوند؟

ماموریت کورا، تلاش برای افزایش دانش جامعه بشری است. مطالب علمی را می‌توان در کتاب‌ها، پادکست‌ها، مجله‌ها و منابع مختلفی جستجو کرد. آن‌ها در سرتاسر اینترنت وجود دارند. نکته اینجاست که علوم زیادی به صورت تجربی به دست آمده و کمتر فردی دانسته‌های این چنینی خود را به صورت یک کتاب، در اختیار تمامی افراد دنیا قرار می‌دهد.

همچنین در بسیاری از موضوعات و اتفاقات، نمی‌توان به طور دقیق انتخابی از بین صحیح و غلط داشت و باید بعد از ارزیابی نظرها و تجربه‌های مختلف، دست به انتخاب زد. وب سایت کورا مکانی مناسبی به این منظور است.

وب سایت Quora با استفاده از یادگیری ماشینی پیشرفته و هوش مصنوعی، افراد دارای دانش و تجربه کافی را به افراد نیازمند به اطلاعات جدید، در قالب یک سری پرسش و پاسخ، متصل می‌کند. وب سایت کورا توسعه پیدا کرد تا در زمان مناسب، به پرسش‌های افراد، پاسخ‌هایی صحیح ارائه شود. کاربران با فعالیت در کورا، علاوه بر برطرف کردن نیازهای اطلاعاتی خود، می‌توانند از دانش و تجربه‌شان نیز در اختیار دیگران قرار بدهند. به عبارتی تمامی اعضای وب سایت می‌توانند در نقش پرسش‌گر یا پاسخ‌دهنده ظاهر شوند.

همانطور که گفتیم، وب سایت کورا از هوش مصنوعی استفاده می‌کند، به همین دلیل به مرور زمان به حوزه‌هایی که در آن‌ها تخصص و تجربه دارید پی می‌برد. کورا با تکیه بر یافته‌های خود درباره شما، پرسش‌هایی که به احتمال زیاد قادر به پاسخ‌گویی به آن‌ها هستید را رو به رویتان قرار می‌دهد. این موضوع سبب می‌شود فید هر کاربر در کورا با فید افراد دیگر کاملا متفاوت باشد.

وب سایت Quora

از دیدگاه بازاریابی، کورا فرصت دستیابی به کاربران و تحت تاثیر قرار دادن آن‌ها را فراهم می‌کند. این اتفاق زمانی که آن‌ها به شکل کاملا آگاه در پی تحقیق و ارزیابی کالاها و سرویس‌های مختلفی هستند، رخ می‌دهد. برخلاف دیگر شبکه‌های اجتماعی همچون فیس بوک، که افراد به منظور گذران وقت یا ارتباط با دوستان از آن‌ها استفاده می‌کنند، اساس کار کورا، ایجاد بستری برای پرسش و پاسخ است.

مشتریان بالقوه شما جزو کاربران وب سایت Quora بوده و درباره شما، رقبایتان و محصولات و خدماتی که ارائه می‌کنید، سوالاتی مطرح می‌کنند. به وسیله پاسخ دادن به سوالات کاربران می‌توانید به شیوه‌ای بسیار راحت و کارآمد، درباره برند خود با آن‌ها صحبت کنید.

 

مقاله مرتبط : آموزش ویدیو مارکتینگ و بازاریابی ویدیویی برای برندینگ در شبکه‌ های اجتماعی

چگونگی استفاده از وب سایت کورا توسط کاربران

کورا در سال ۲۰۱۹، تولد ۱۰ سالگی خود را جشن گرفت. اکنون تعداد کاربران ماهیانه فعال آن به ۳۰۰ میلیون نفر رسیده است. راه‌های مختلفی برای دسترسی به این وب سایت وجود دارد. کورا در قالب یک وب سایت و یک اپلیکیشن موبایل قابل استفاده است. سوالات مطرح شده در وب سایت Quora به خوبی توسط گوگل و بینگ ایندکس می‌شوند، به همین دلیل اغلب آن‌ها را در زمان جستجوی عبارتی در این موتورهای جستجو مشاهده می‌کنید. کاربران در صورت تمایل می‌توانند در خبرنامه کورا ثبت نام کنند تا طی بازه‌های زمانی دلخواه، پرسش و پاسخ‌های مربوط به دسته‌بندی‌های خاص برایشان ارسال شوند.

در کورا، سوالات به طور معمول طی ۲۴ ساعت پاسخ داده می‌شوند، مخصوصا اگر از یک سری کاربر مشخص درخواست پاسخ کرده یا گزینه “Ask to Answer” را فعال کرده باشید. در صورت عدم استفاده از این دو مورد، ممکن است سوال شما برای روزها و حتی هفته‌ها بدون توجه باقی بماند. از آن جایی که به طور مستمر، پرسش‌های جدیدی توسط کاربران کورا مطرح می‌شوند، بعید نیست هرگز پاسخی دریافت نکنید.

در وب سایت Quora از هر دسته‌بندی که تصورش را می‌کنید، پشتیبانی می‌شود. در نتیجه محدودیتی برای طرح سوال وجود داشته و درخواست شما می‌تواند به هر زمینه‌ای مربوط باشد. جالب است بدانید با وجود انجمن‌های تخصصی در برخی زمینه‌ها، همچون وب سایت Stack Overflow برای برنامه‌نویسان، افراد متخصص باز هم برخی سوالات خود را در وب سایت کورا مطرح می‌کنند.

با فالو کردن دسته‌بندی‌های دلخواه، مکالمات (پرسش و پاسخ) مربوط به آن‌ها را در فید خود خواهید دید. همینطور که دسته‌بندی‌های جدیدی را فالو کرده و به یک سری سوال پاسخ می‌دهید، نحوه نمایش مطالب در فید شما بیشتر و بیشتر شخصی‌سازی می‌شود. به صورت پیش‌فرض، بعد از مطرح شدن سوال‌هایی که از نظر کورا شما قادر به پاسخ‌گویی به آن‌ها هستید، ایمیلی دریافت خواهید کرد، مگر این که دریافت ایمیل را با رفتن به تنظیمات پروفایل خود غیر فعال کنید.

کسب محبوبیت و شناساندن خود به بقیه از طریق کورا

چارچوب پرسش و پاسخ کورا فرصتی ایده‌آل برای کسب اعتبار و شناساندن خود به بقیه افراد به عنوان فردی خبره در یک زمینه خاص است. به همین دلیل، بسیاری از مدیران و متخصصان طی دو سال اخیر، میزان فعالیت خود در وب سایت Quora را افزایش داده‌اند. مربی‌ها، مشاوران، مدیران بازاریابی، برنامه‌نویسان و دیگر متخصص‌ها و افراد دارای تجربه در هر زمینه‌ای، می‌توانند از وب سایت کورا به نفع خود استفاده کنند.

کافی است در این وب سایت به دنبال پرسش‌های مطرح شده باشید و به گزینه‌هایی که درباره آن‌ها سواد، دانش، تجربه و تخصص کافی دارید، پاسخ صحیح بدهید. البته نیاز به داشتن تخصص همیشه ضروری نیست. برخی پرسش‌ها به صورت عمومی مطرح شده و فرد پرسش‌گر، تنها از دیگران نظرخواهی می‌کند. در چنین شرایطی کافی است خود را به عنوان یک انسان عادی (و نه یک مدیر یا متخصص) به جای طرف مقابل قرار داده و نظرتان را اعلام کنید.

جالب است بدانید برخی از کاربران بسیار فعال، به آمار ۶۰ میلیون بازدید از پاسخ‌های خود دست پیدا کرده‌اند! چنین فردی، مطمئنا اعتبار بسیار بالایی کسب کرده و رزومه‌ای قوی برای خود خواهد داشت، چرا که توانسته به پرسش‌های دیگران، پاسخ‌های قابل قبول و سازنده بدهد. این موضوع نشان می‌دهد هر پاسخی قابل قبول نیست. به عبارتی نباید در وب سایت کورا به گشت و گذار پرداخته و زیر هر پستی، چیزی نامربوط، غیر علمی و بدون دقت بنویسید.

پایین هر سوال، پاسخ‌ها بر اساس مرتبط‌ترین‌ها یا بهترین‌ها، شبیه به نتایج جستجو از گوگل، امتیازدهی می‌شوند. اگر به عنوان اولین نفر به یک سوال پاسخ بدهید، شانس خود برای دیده شدن و معرفی برند خود را افزایش خواهید دید و این موضوع تاثیر دیگری روی امتیاز پاسختان ندارد. وب سایت کورا در هر ماه، نویسنده دارای بیشترین میزان بازدید را معرفی کرده‌ای و هدیه‌ای تقدیم وی می‌کند.

قرارگیری در زمره اولین پاسخ‌دهندگان به همراه ارائه یک پاسخ صحیح، کسب بیشترین امتیاز در گفتگوی جاری را تضمین می‌کند. مهم نیست یک یا هزاران جواب دیگر برای این سوال وجود دارد، چرا که خواننده در صورت دریافت پاسخی خوب در همان اولین گزینه، به احتمال زیاد به سراغ دیگر موارد نخواهد رفت. فراموش نکنید این یک نکته کلیدی در کسب امتیاز بالا در وب سایت کورا است، اما هرگز موفقیت شما را تضمین نمی‌کند. به عبارتی دادن اولین پاسخ، در صورت رعایت دیگر فاکتورها، به موفقیت ختم خواهد شد.

وقتی در یک دسته‌بندی مشخص، به ۲۰ الی ۳۰ پرسش جواب می‌دهید، در آن زمینه به عنوان یک متخصص شناسایی شده و برای پاسخ دادن به پرسش‌های مشابه،‌ دعوت‌نامه دریافت خواهید کرد! این فرصتی بسیار ایده‌آل است! در کورا، به صورت پیاپی پرسش‌هایی مطرح می‌شود، به همین دلیل یافتن موارد مربوط به دسته‌بندی‌های دلخواه کمی دشوار است. اما ارسال دعوت‌نامه برای شما به منظور شرکت در یک گفتگوی خاص، فرصتی ایده‌آل به منظور رسیدن به کاربرانی است که می‌توانند مشتریان بالقوه شما باشند.

فعال بودن در محبوب‌ترین و پربازدیدترین پرسش‌های وب سایت Quora دارای مزایای خاص خود بوده و می‌تواند به دیده شدن شما خارج از محیط وب سایت منجر شود. برخی از بهترین نویسندگان کورا به عنوان منتخب برگزیده شده و توسط رسانه‌های پربازدیدی همچون Forbes معرفی می‌شوند!

 

مقاله مرتبط : چطور یک وبینار اجرا کنیم؟

 

بازاریابی محتوا در وب سایت کورا

وب سایت Quora بستری بی‌نظیر برای تولید محتوا و رساندن مطالب خود به گوش همه مردم دنیا است. برخلاف پست‌های منتشر شده در دیگر شبکه‌های اجتماعی، محتواهای بارگذاری شده در کورا داخل گوگل ایندکس می‌شوند. در نتیجه آن چه در کورا پست می‌کنید، ممکن است برای چندین دهه در مقابل دیدگان میلیون‌ها نفر قرار داشته باشد.

می‌توانید محتوایی جدید در اینجا نوشته یا یکی از مطالب وب سایت خود را کپی کنید. با افزودن لینک، قادر خواهید بود کاربران را به وب سایت خود هدایت کنید. یکی از روش‌های کارآمد، ارائه توضیحی کوتاه در حد ۲۰۰ کلمه و پیشنهاد به کاربران برای خواندن بقیه مطلب در وب سایت خود است.

در صورت کپی کردن محتوایی از مکانی دیگر، همچون وب سایت خود، آن را بازنویسی کرده یا بخش کپی شده را درون کروشه یا کوتیشن قرار دهید. این موضوع به هوش مصنوعی وب سایت کورا کمک می‌کند محتواهای باکیفیت و اورجینال را از موارد تکراری تشخیص داده و آن‌ها را حذف نکند.

شتاب گرفتن در وب سایت Quora

بعد از کسب اسم و رسم برای خود در این پلتفرم، می‌توانید پاسخ‌های خود را به ازای پرداخت هزینه ارتقا بدهید. اکنون قادر هستید وضعیت دیده شدن یک پاسخ منتشر شده توسط خود یا دیگر کاربران را بهبود ببخشید. البته، نشانه تبلیغاتی بودن در کنار آن نمایان خواهد شد.

اما چرا ممکن است به پرداخت هزینه برای ارتقای پاسخ منتشر شده توسط کاربری دیگر ترغیب شوید؟ بهترین نمونه، بررسی و تحسین محصولات و سرویس‌های شما توسط کاربری دیگر است.

وب سایت Quora

ارتقای پاسخ‌ها در کورا سبب می‌شود سرعت رشد نام شما یا شرکتتان در این پلتفرم بیشتر شود. برای استفاده از این خدمت باید یک اکانت مخصوص تبلیغات در کورا داشته باشید. سپس بودجه هدف و بازه زمانی مورد نظرتان را مشخص می‌‌کنید. می‌توانید موقعیت مکانی و کاربران هدف را نیز تعیین کنید تا محتوا فقط به سمع و نظر دسته‌ای خاص از بازدیدکنندکان Quora برسد.

هدف‌گذاری تبلیغات در این وب سایت، به شیوه‌های مختلفی صورت می‌گیرد. کورا به فرد تبلیغ‌کننده اجازه می‌دهد یک سری تبلیغات مبتنی بر محتوا اجرا کرده و در معرض دید کاربران دارای علاقه به یک زمینه خاص برساند. نوع دیگر، هدف‌گذاری، مبتنی بر نحوه فعالیت کاربران در گذشته است. از هدف‌گذاری مبتنی بر کلمه‌های کلیدی نباید غافل شد.

وقتی یک پاسخ را ارتقا می‌دهید، پرسش مربوط به آن نیز هایلایت می‌شود. در ادامه پرسش و پاسخ ارتقا یافته با یکدیگر جفت شده و به عنوان یک پست، در فید‌ها ظاهر خواهد شد. تنها تفاوت این پست، نمایش داده شدن با تگ “sponsored by” است. در کنار آن، نام شرکت یا برند اسپانسر این پست قابل رویت است. نکته مهم درباره این نوع پست‌ها، نمایش پرسش به همراه پاسخ منتخب شما است. به عبارتی فقط جواب ارتقا یافته در اینجا نمایش داده می‌شود.

ارتقای یک پاسخ به پرسشی مشخص، تنها یکی از روش‌های انجام تبلیغات در وب سایت Quora است. کاربران می‌توانند تبلیغاتشان را از در قالب عکس و نوشته نیز تولید کنند. البته توصیه می‌شود به خاطر ماهیت و چارچوب پرسش و پاسخی وب سایت کورا، تبلیغ‌کنندگان عناوین خود را در قالب یک سری پرسش به دیدگان دیگران برسانند.

 

مقاله مرتبط : ۵ نکته کلیدی جدید برای موفقیت در بازاریابی که باید بدانید

 

وب سایت Quora

با وجود متن محور بودن وب سایت Quora می‌توان از عکس‌های بند انگشتی در آن برای تبلیغات استفاده کرد. در حال حاضر، از فایل‌های ویدیویی پشتیبانی نمی‌شود، به همین دلیل برای نمایش یک ویدیو می‌توانید لینک مربوط به آن در یوتیوب یا ویمئو را در قالب یک جواب ارائه کنید.

منبع: socialmediaexaminer

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *