چطور از LinkedIn لینکدین برای بازاریابی B2B و افزایش فروش استفاده کنیم؟

لینکدین برای بازاریابی B2B
لینکدین برای بازاریابی B2B

لینکدین (LinkedIn) به عنوان یک شبکه اجتماعی برای کمک به افراد در پیدا کردن شغل جدید شروع به فعالیت کرد. اما امروزه به فرصت مناسبی برای برند هایی تبدیل شده است که به دنبال بازاریابی B2B هستند. این شبکه اجتماعی خاص حالا در ۲۰۰ کشور جهان با بیش از ۶۴۵ میلیون کاربر فعالیت دارد.

در این مقاله، قصد داریم تا به معرفی چهار روش که توسط آنها می توانید کسب و کار خود را در لینکدین معرفی کنید بپردازیم. این روش ها همچنین به بازاریابی و افزایش محصولات و خدمات شما کمک میکند.

خرید رپورتاژ آگهی

لینکدین برای بازاریابی B2B

 

  1. ایجاد صفحه کسب و کار شرکتی برای

زمانی که قصد دارید از لینکدین برای بازاریابی B2B استفاده کنید و البته به معرفی کسب و کار در لینکدین بپردازید، بایستی نسبت به ایجاد صفحه شرکتی اقدام کنید و این صفحه به شما این امکان را می دهد که فعالیت شرکت خود و ارزشی که برای مشتریان ایجاد می کنید را معرفی کنید. زمانی که صفحه کسب و کار خود را ایجاد می کنید، بسیار مهم است که ارزش پیشنهادی برند خود را در آن قید کنید. همچنین، بایستی از کاربر بخواهید تا فعالیت مورد نظر شما (CTA) را انجام دهد. زمانیکه کاربران در حال خواندن اطلاعات شرکت شما هستند، شما بایستی آنان را به مرحله بعدی راهنمایی کنید. به عنوان مثال، می توانید از آنها بخواهید که با شما ارتباط برقرار کنند یا به وب سایت شما مراجعه کنند.

زمانیکه صفحه شرکت شما آماده شد، شما می توانید با انتشار پست های جذاب، به کاربران اطلاع دهید که در لینکدین فعال هستید و کار خود را شروع کنید. شما این کار را با ارسال منظم مطالب جالب در صفحه خود انجام می دهید. در این پست ها، تمرکز شما باید روی اطلاع رسانی و ارائه محتوی با ارزش باشد. هرچه که محتوی شما ارزش بیشتری داشته باشد، دیگران پست های شما را بیشتر به اشتراک می گذارند و صفحه شما توسط تعداد افراد بیشتری دیده می شود. در نتیجه، فالوورهای شما با گذشت زمان از فعالیت شما اطلاع پیدا می کنند، بدون اینکه لازم باشد با تک تک آنها ارتباط برقرار کنید.

 

مقاله مرتبط : چرا تبلیغات در لینکدین بهترین روش بازاریابی B2B است ؟

لینکدین برای بازاریابی B2B
لینکدین برای بازاریابی B2B
  1. افزایش فروش با پروفایل شخصی لینکدین

با وجود اینکه داشتن صفحه شرکتی در لینکدین اهمیت دارد، اما این پلتفرم یک شبکه اجتماعی برای تعامل انسان ها با یکدیگر است. افراد دوست دارند که با سایر افراد و نه لوگو یک شرکت ارتباط برقرار کنند. در نتیجه، داشتن یک پروفایل شخصی که توسط آن بتوانید سطح فروش را افزایش دهید، در اغلب موارد، از اولویت بالایی برخوردار است.

خرید رپورتاژ

با پروفایل شخصی خود، شما می توانید به صورت فعال با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و آنها را در جریان وقایع کسب و کار خود بگذارید.

زمانی که می خواهید در لینکدین شبکه سازی کنید، پروفایل شما بایستی شامل اطلاعات کامل و ترغیب کننده باشد. زمانیکه پروفایل شما این خصوصیات را داشته باشد، به احتمال خیلی زیاد، افراد درخواست شما برای کانکت شدن با آنان را قبول می کنند. همین خصوصیت بایستی در مورد پیغام دعوت شما برای کانکت شدن نیز رعایت شود. شما نباید در ابتدای کار آنها را دعوت به خرید کنید. بهتر است که یک پیغام شخصی سازی شده برای آنان بنویسید، مثل اینکه آنها را از نزدیک می شناسید. شما می توانید این پیغام را با توجه به اطلاعات پروفایل آنان بنویسید. این اطلاعات می تواند شامل سمت شغلی، شرکت، موضوع فعالیت، یا حتی آخرین پست هایی که منتشر کرده است باشد.

ابتدا این مقاله را بخوانید:‌ لینکدین چگونه به شبکه‌سازی و برندینگ شخصی کمک می‌کند؟

 

درست مانند صفحه شرکتی ، این مهم است که توسط صفحه شخصی خود نیز مرتباً محتواهای گوناگونی به اشتراک بگذارید. اغلب افرادی که با آنها کانکت هستید، علاقه ای به این ندارند که پیشنهاد خرید دریافت کنند. دلایل زیادی وجود دارد که افراد تمایلی به صحبت در مورد خرید و فروش (در خصوص بودجه ، زمان بندی ، نیاز فوری و غیره) ندارند. با اینحال، زمانیکه افراد با شما کانکت و جزو شبکه شما باشند، محتواهایی را که ارسال می کنید، مشاهده می کنند. با این کار، شما آنها را از خدمات کسب و کار خود مطلع می کنید. در نتیجه هر زمان که آماده خرید از شما شدند، با توجه به اینکه از وجود کسب و کار شما اطلاع دارند، و ارزش پیشنهادی شما را نیز می شناسند، خرید خود را از شما انجام می دهند. نکته مهم در اینجا این است که، آنها شما را می شناسند.در نتیجه زمانیکه می خواهند گزینه های خود را ارزیابی کنند، این فاکتور سبب می شود که شما در مقایسه با سایر رقبا، وضعیت بهتری داشته باشید.

چرا لینکدین برای بازاریابی B2B منحصر به فرد است؟

برای کسانی که می خواهند از فروش توسط شبکه های اجتماعی بهره بگیرند، باید بگوییم لینکدین برای بازاریابی B2B ساخته شده است و ابزاری به نام هدایتگر فروش یا Sales Navigator دارد که به شما امکان را می دهد در مقایسه با اکانت رایگان در لینکدین ، خیلی سریعتر مشتریان باقلوه خود را شناسایی کنید. این در حالی است که با اکانت رایگان، خیلی سریع با محدودیت های مختلفی روبرو می شوید. هدایتگر فروش به شما این اجازه را می دهد که به کل پلتفرم لینکدین بدون هیچ محدودیتی دسترسی داشته باشید.

  1. برقراری ارتباط در گروه های مختلف لینکدین

یکی دیگر از راه های پیدا کردن مشتریان بالقوه، فعالیت در گروه های مختلف است. گروه ها همانند زیرشاخه های شبکه های اجتماعی هستند. اکثر صنایع و کسب و کار های مشابه، دارای گروه هستند که با عضویت و فعالیت در آنها این شانس را خواهید داشت که با افراد مختلفی آشنا شوید. البته، شما می توانید خودتان نیز پست های مختلفی را در گروه منتشر کنید. در زمان تبلیغ کسب و کار خود در گروه ها به این موضوع دقت کنید که آیا سیاست گروه اجازه چنین کاری به شما می دهد یا خیر. اغلب گروه ها دستورالعمل هایی دارند که در آن محدوده فعالیت کاربران را مشخص کرده اند.

اگر گروهی وجود نداشت یا ترجیح می دادید که گروه خودتان را ایجاد کنید، به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. در زمان این کار، فراموش نکنید که رمز موفقیت برای توسعه دادن گروه ها، مشارکت فعال اعضا است. اگر هیچ اتفاقی در گروه نیافتد، افراد علاقه خود نسبت به گروه را از دست می دهند و مجددا از گروه بازدید نمی کنند. به عنوان ادمین گروه، شما این وظیفه را دارید که محتواهای جذاب در گروه منتشر کنید و پست هایی که توسط اعضا منتشر می شوند را نیز بررسی کنید.

 

توصیه میکنیم این مقاله را بخوانید: بزرگترین اشتباهات در لینکدین که به کسب‌وکار شما آسیب می‌زنند

 

  1. تبلیغات لینکدین در بین مخاطبان هدف

زمانیکه قصد دارید در مقیاس بزرگ با تأثیر فوری به مخاطبان خود دست پیدا کنید، لینکدین این بستر تبلیغاتی را در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید با مشخص کردن مخاطبان هدف B2B خود، به طور مستقیم تبلیغ خود را برای آنها ارسال کنید.

ما میگوییم لینکدین برای بازاریابی B2B عالی عمل میکند زیرا در این ابزار این امکان وجود دارد تا با در نظر گرفتن منطقه جغرافیایی، صنعت، عنوان شغلی، شرکتی که در آن فعالیت می کنند و بسیاری عوامل دیگر، افراد گروه بندی شوند. در نتیجه، با استفاده از این ابزار، فقط افرادی تبلیغ شما را می بینند که شما انتخاب کرده اید. با این کار شما می توانید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید و نسبت به برند خود در بین کاربران آگاهی ایجاد کنید.

لینکدین برای بازاریابی B2B
لینکدین برای بازاریابی B2B

یک سؤال متداول که توسط اکثر افراد در خصوص تبلیغات لینکدین مطرح می شود، هزینه آن است. همانند گوگل و فیسبوک ، لینکدین هم در انجام تبلیغات از سیستم مزایده استفاده می کند.

در این سیستم، کسب و کارها می توانند نرخ حداکثری برای هر ۱۰۰۰ کلیک یا بازدید مشخص کنند. این کار به این معنی است که تعداد دقیقی برای بازدیدها وجود ندارد، چرا که میزان بازدیدها به این موضوع بستگی دارد که رقبای شما چه کسانی هستند. با این حال، این سیستم مزایده به شما این اجازه را می دهد که میزانی پولی را که میخواهید صرف تبلیغات کنید، کنترل کنید. شما می توانید حداکثر بودجه و بودجه بابت هر کلیک را مشخص کنید. به این ترتیب، شما هیچوقت بیشتر از مبلغی که برای شما می ارزد برای هر کلیک پرداخت نمی کنید.

مقاله مرتبط : دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی برای فروش محصولات و خدمات در لینکدین

 

سخن آخر

در حالیکه استفاده از هر یک از این چهار روش به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را در لینکدین معرفی کنید، بهتر است که از ترکیب ۲ یا ۳ یا حتی ۴ روش برای گرفتن نتیجه بهتر استفاده کنید. اما مراقب منابع خود باشید. اگر این توانایی را ندارید که همه کار را به طور همزمان و به خوبی انجام دهید، بهتری است مواردی را انتخاب کنید که بیشترین تأثیر را داشته باشند. اینکه از چه محتوایی استفاده کنید، به ماهیت کسب و کار شما بستگی دارد. آنچه که در این میان قطعی است، این مسئله است که با وجود ۶۴۵ میلیون کاربر در لینکدین، حتما مخاطب هدف B2B شما در آنجا وجود دارد!

 

منبع: devprojournal

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *