آخرین اخبار

  پربازدید ترین مطالب

  داستان موفقیت

  وردپرس

  فریلنسر

  تولید محتوا

  آپدیت جدید گوگل سرچ کنسول‌ : بررسی داده‌های ساختاریافته بردکرامب

  گوگل سرچ کنسول

  گوگل سرچ کنسول‌ (Google Search Console) با یک بخش گزارش‌دهی جدید برای داده‌های ساختاریافته به‌روز شد. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا خطاهای موجود در ساختار بردکرامب را شناسایی کنند.

  گوگل سرچ کنسول‌ با یک قابلیت جدید به‌روز شد

  بعد از خداحافظی گوگل با سرچ کنسول قدیمی، حالا یک ویژگی جدید به این ابزار محبوب اضافه شده است. این ویژگی به صاحبان سایت‌ها اجازه می‌دهد تا به‌سرعت از درستی پیاده‌سازی بردکرامب در وب‌سایت خود مطمئن شوند. برای استفاده از گزارش “Breadcrumbs” کافیست بعد از ورود به سرچ کنسول‌، نگاهی به بخش Enhancements در سمت چپ صفحه داشته باشید.

  خرید رپورتاژ آگهی

  همانند سایر گزارش‌های ساختاریافته، این بخش جدید نیز به شما می‌گوید که کدام‌یک از داده‌های بردکرامب بدون هیچ مشکلی پیاده شده‌اند و در صورت وجود مشکل، اخطار مربوطه نمایش داده خواهد شد؛ در این صورت، کاربران می‌توانند بلافاصله مشکل را برطرف کنند.

  سرچ کنسول گوگل

  چرا داشتن نشان بردکرامب صحیح یا valid در گوگل سرچ کنسول‌ مهم است؟

  گوگل سرچ از نشانه‌گذاری بردکرامب در بدنه یک صفحه وب استفاده می‌کند تا اطلاعات صفحه را در نتایج جستجو دسته‌بندی نماید. با در نظر گرفتن این حقیقت که امروزه گوگل بردکرامب ها را به‌شکلی برجسته‌تر نمایش می‌دهد، اطمینان داشتن از ولید بودن آنها اهمیت بسیار زیادی دارد.

  در گذشته، گوگل آدرس URL را به صورت کامل در اسنیپت نمایش می‌داد، اما حالا بردکرامب ها جایگزین آن شده است؛ این یعنی در صورت ولید نبودن داده‌های مربوطه، اطلاعات بردکرامب به‌درستی نمایش داده نخواهد شد. خوشبختانه، این موضوع روی رنکینگ وب‌سایت شما اثرگذار نخواهد بود، اما می‌توان آن را به عنوان راهی مناسب برای نمایش کامل‌تر اطلاعات در نظر گرفت.

  بردکرامب ها را می‌توان با استفاده از اسکریپت JSON-LD، تگ Microdata و RDFa یا گنجاندن در بخشی از طراحی صفحه با استفاده از زبان HTML پیاده کرد.

   

   

  منبع: Search Engine Journal

  خرید رپورتاژ
  قبلی «
  بعدی »

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تولید محتوا + رپورتاژ آگهی

  آخرین مقالات