آپدیت مهم گوگل درمورد لینک نوفالو با تگ جدید sponsored و ugc

لینک های نوفالو

گوگل از این پس با لینک نوفالو به شکل متفاوتی رفتار خواهد شد. گوگل به منظور درک بهتر لینک‌ها دو اتریبیوت sponsored و ugc را برای تگ لینک (تگ a در زبان HTML) معرفی کرد که برای نکته مهمی برای سئو سایت است.

گوگل تغییر مهمی در لینک نوفالو ایجاد و دو مشخصه (Attribute) جدید معرفی کرد

گوگل با هدف تشخیص بهتر لینک‌ها، مشخصه‌های جدیدی برای آن‌ها معرفی کرد. ضمن آپدیت جدید، مشخصه نوفالو نیز تغییر اساسی به خود دیده است. گفتنی است لینک نوفالو تا امروز به منظور درخواست از ربات‌های موتورهای جستجو برای نادیده گرفتن یک لینک و دنبال نکردن آن استفاده می‌شد. دو مشخه‌ (اتریبیوت – Attribute) جدید برای تگ‌های لینک، sponsored و ugc هستند:

خرید رپورتاژ آگهی
  • sponsored: نشان می‌دهد لینک داخل صفحه به عنوان بخشی از یک تبلیغ، معرفی اسپانسر یا دیگر قراردادهای مشابه ایجاد شده است.
  • ugc: نشان‌دهنده لینک داخل محتواهای ایجاد شده به دست کاربران است. به عنوان نمونه می‌توان به لینک‌های داخل بخش کامنت‌ها و انجمن‌ها اشاره کرد.

همانند زمان استفاده از لینک های نوفالو این مشخصه‌ها نیز به موتور جستجوی گوگل، سیگنالی برای عدم لحاظ کردن یک لینک در فرآیند امتیازدهی ارسال می‌کند. با این حال، لینک‌های دارای این مشخصه‌ها، مجددا همانند زمان استفاده از نوفالو، کاملا نادیده گرفته نمی‌شوند. گوگل دلیل خود را بیان نادیده نگرفتن لینک‌های دارای مشخصه ugc و sponsored بیان کرده است.

لینک های نوفالو

به گفته گوگل، لینک‌ها دارای اطلاعات ارزشمندی بوده و به موتور جستجوی این شرکت کمک می‌کنند دقت خود را افزایش بدهد. به عنوان نمونه، کلمه‌ای که به صفحه‌ای دیگر لینک شده است، کمک زیادی به فهم محتوای صفحه مقصد خواهد کرد. علاوه بر آن، توجه به همه لینک‌هایی که ربات‌ها داخل یک صفحه وب به آن‌ها برخورد می‌کنند، به گوگل کمک می‌کند بهتر به الگوهای لینک‌دهی غیر طبیعی پی ببرد. با استفاده از مشخصه‌هایی که برای تگ لینک معرفی شده‌اند، مدیر وب سایت می‌تواند تمایل یا عدم تمایل خود برای لحاظ کردن یک لینک در سیستم امتیازدهی این موتور جستجو را مشخص کند، در حالی که گوگل، در هر صورت، برای افزایش دقت موتور جستجوی خود و دست پیدا کردن به اطلاعاتی ارزشمند، آن‌ها را دنبال می‌کند.

آن چه مدیران وب سایت ها و متخصصان سئو باید درباره لینک های نوفالو بدانند:

برای جلوگیری از جریمه شدن توسط گوگل، همچنان باید لینک‌های تبلیغاتی یا اسپانسر شده را با استفاده از مشخصه‌ای در تگ آن‌ها اعلام کنیم. گوگل اکنون استفاده از مشخصه جدید sponsored را برای این دسته لینک‌ها ترجیح می‌دهد، اما استفاده از nofollow نیز مشکلی ایجاد نخواهد کرد. در نظر داشته باشید نیازی به تغییر دادن لینک‌هایی که پیشتر در مطالبتان ایجاد شده‌اند وجود ندارد.

مقاله پیشنهادی: آیا با انواع بهینه سازی برای موتورهای جستجو (سئو) آشنا هستید؟

بر اساس گفته‌های گوگل، لینک های نوفالو می‌توانند همانند قبل برای نشان دادن لینک‌های تبلیغاتی یا اسپانسر شده مورد استفاده قرار بگیرند. با این حال گوگل استفاده از مشخصه sponsored را به جای nofollow توصیه می‌کند.

خرید رپورتاژ

استفاده صحیح از مشخصه sponsored و ugc در لینک‌ها

همانطور که می‌دانید، یک لینک می‌تواند بیشتر از یک مشخصه یا همان اتریبیوت داشته باشد. به عنوان نمونه، اگر یک لینک تبلیغاتی به دست کاربر وب سایت ایجاد شود، به صورت “rel=”ugc sponsored بیان خواهد شد. به گفته گوگل، مدیران وب سایت‌ها نباید درباره استفاده صحیح یا ناصحیح از مشخه‌های لینک‌ها نگرانی داشته باشند، هر چند حین به کار بردن اتریبیوت sponsored توجه به کاربرد آن از اهمیت خاصی برخوردار است.

لینک های نوفالو

وقتی یک لینک، در حالی که واقعا تبلیغاتی نبوده و بخشی از یک کمپین اسپانسر شده نیست، با مشخصه sponsored بیان می‌شود، ارزش واقعی آن کاسته خواهد شد. به همین دلیل امتیازی برای صفحه‌ای دیگر لحاظ نخواهد شد، هر چند گوگل همچنان لینک را برای رسیدن به صفحه اشاره شده به آن مورد بررسی قرار می‌دهد. این موضوع ما را به یاد لینک های نوفالو می‌اندازد، چرا که با آن‌ها نیز رفتار مشابهی می‌شود.

نکته کلیدی درباره آپدیت جدید گوگل اینجاست که برای جلوگیری از پنالتی شدن، اگر لینکی تبلیغاتی بوده یا تحت یک کمپین اسپانسر شده، داخل یک صفحه قرار گرفته است، حتما از مشخصه nofollow یا sponsored در آن استفاده کنید. ترجیح گوگل از این پس به کار بردن sponsored است.

گفتنی است دو اتریبیوت تازه معرفی شده برای تگ لینک از هم‌اکنون قابل استفاده بوده و ربات‌های گوگل آن‌ها را تشخیص خواهند داد.

گوگل از مشخصه sponsored و ugc به عنوان «علامت» استفاده خواهد کرد. تا ماه مارس سال ۲۰۲۰، با لینک های نوفالو همانند قبل برخورد می‌شود و بعد از آن، از این مشخصه نیز به عنوان علامت و نشانه برای ربات‌ها استفاده خواهد شد. پیشنهاد می‌کنیم بدون نگرانی از لینک‌های قبلی که در مطالب گذشته استفاده کرده‌اید، از این پس به دو اتریبیوت جدید تکیه کنید.

منبع: searchenginejournal

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *