آخرین اخبار

  پربازدید ترین مطالب

  داستان موفقیت

  وردپرس

  فریلنسر

  تولید محتوا

  متداول‌ترین اشتباهات فریلنسر های تازه کار!

  فریلنسرهای تازه کار

  فریلنسر های تازه کار مرتکب اشتباهات متداولی می‌شوند. این اشتباهات متداول فریلنسر های مبتدی سبب می‌شود درآمد کافی کسب نکرده و از این سبک کار اظهار پشیمانی کنند!

  فریلنسینگ یا دورکاری را باید یک سبک زندگی دانست. افرادی که به جای کار به صورت کارمندی، به صورت فریلنسر مشغول به کار می‌شوند، در واقع رئیس خود محسوب می‌شوند. آ‌ن‌ها قادر خواهند بود با تلاش بیشتر و نشان دادن خلاقیت بیشتر، درآمد بالاتری داشته باشند، برخلاف افراد کارمند که حقوقی به صورت ثابت دریافت کرده و نمی‌توانند درآمد خود را بیشتر از حدی مشخص افزایش بدهند.

  خرید رپورتاژ آگهی

  دلایل انتخاب سبک زندگی و کار فریلنسینگ

  برخی افراد ترجیح می‌دهند در کنار کار به صورت کارمندی در یک شرکت خاص، فریلنسینگ را نیز تجربه کنند تا به این وسیله، در کنار حقوق ثابت، یک حقوق متغیر از محل انجام پروژه‌های مختلف نیز داشته باشند. به عبارتی فریلنسینگ منافاتی با کارمندی نداشته و می‌توان با برنامه‌ریزی و کاهش زمان تفریح، هر دو را به صورت موازی پیش برد.

  برای یک سری دیگر از افراد، فریلنسینگ در حکم اجبار است. به عبارتی آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند موقعیت کاری مورد نظرشان را در یک شرکت مناسب پیدا کنند، در حالی که نیازمند انجام کار، کسب تجربه و مخصوصا کسب درآمد هستند.

  متداول‌ترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار

  بدون توجه به هدف فرد از انتخاب سبک کار فریلنسر ، باید به یک سری قانون پایبند بود. برخلاف تصور، قرارگیری خارج از چارچوب یک شرکت و افراد بالادست، نه تنها سبب نمی‌شوند فریلنسینگ بدون قانون و روال خاص خود باشد، بلکه اهمیت قانون‌مداری در آن به مراتب بیشتر می‌شود، چرا که در صورت عدم پایبندی به چارچوب خاص فریلنسینگ، خیلی راحت از مسیر خارج شده و هیچ درآمدی کسب نخواهید کرد. در ادامه به متداول‌ترین اشتباهات فریلنسرهای مبتدی اشاره خواهیم کرد.

  آموزش فریلنسینگ و دورکاری

  شروع فعالیت فریلنسرها بدون برنامه

  متداول‌ترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار

  صنعت فریلنسینگ با سرعتی بسیار بالا در حال توسعه است و روز به روز افرادی بیشتری به آن رو می‌آورند. در سال ۲۰۱۸، از ۳۲۷ میلیون نفر جمعیت ایالات متحده آمریکا، ۵۶ میلیون نفر به صورت فریلنسینگ مشغول به کار بودند. پیش از ورود به این دنیا باید حوزه کاری که تصمیم به فعالیت در آن دارید را به خوبی مورد ارزیابی قرار بدهید، در غیر این صورت، زیر پای افراد باتجربه خرد شده و درآمد قابل توجه کسب نخواهید کرد. فریلنسرهای تازه کار باید به سوالات زیر پاسخ شفافی بدهند:

  • در حال فروش چه چیزی هستید؟
  • هزینه سرویس یا محصولات ارائه شده توسط شما چقدر باید باشد؟
  • چه رقبایی دارید؟ نقاط قوت و ضعف شما در مقایسه با افراد رقیب چیست؟
  • چه امتیازهایی در مقایسه با رقبا در چنته دارید؟
  • چگونه باید از پس هزینه‌های اولیه شروع کار به عنوان فریلنسر بر بیایید؟
  • برای یافتن پروژه و کسب مشتری، چه استراتژی‌هایی مد نظر دارید؟

  برخی افراد، کار اداری‌شان را به امید کسب درآمد بیشتر از فریلنسینگ ترک کرده و هزینه زیادی برای تبدیل اتاقشان به یک محل کار مناسب صرف می‌کنند، بدون این که از قبل به اندازه کافی تحقیق کرده باشند. یکی از متداول‌ترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار عدم شناسایی وضعیت حوزه کاری مورد نظر است. ممکن است زمینه کاری مورد نظر شما به منظور فعالیت به عنوان یک فریلنسینگ، پیش از این اشباع شده باشد و به همین دلیل قادر نباشید از آن پول خوبی کسب کنید.

  خرید رپورتاژ

  می‌توانید از فریلنسرهای باتجربه کمک بگیرید. پیش از شروع کار، ابتدا توانایی‌ها، تخصص‌ها و مهارت‌های خود را در نظر گرفته و سپس بر اساس نیاز بازار، یک زمینه کاری را مشخص کنید. از ابتدای فعالیت، برنامه مشخصی داشته و بدانید قرار است از کجا پروژه به دست بیاورید. در صورت نیاز، با تحقیق و برنامه‌ریزی دقیق، مدتی را صرف یادگیری یک تخصص جدید کنید.

  بی‌توجهی به آداب ارسال ایمیل

  متداول‌ترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار

  ارتباطات فریلنسر ها با درخواست‌کننده‌های پروژه‌ها و همچنین همکاران خود، به صورت آنلاین صورت می‌گیرد. اغلب آن‌ها نرم افزارهای پیام‌رسان را به ایمیل ترجیح می‌دهند، اما در برخی موارد، همچون دریافت پروژه از یک شرکت رسمی یا ارتباط با فردی غیر مشتاق به برقراری ارتباط با شما در یک پیام‌رسان، ناچار به ارسال و دریافت ایمیل خواهید بود.

  همچنین اغلب فریلنسرها ترجیح می‌دهند تاییدیه‌های مربوط به نحوه پیشروی پروژه را به صورت ایمیل دریافت کرده و آن‌ها را به شکلی رسمی‌تر آرشیو کنند. دسته‌ای دیگر از فریلنسرها، در واقع رئیس خود نبوده و برای یک یا چند شرکت خاص، به صورت از راه دور کار می‌کنند. آن‌ها نیز برای مکاتبات رسمی، نیازمند ارسال نامه الکترونیکی هستند.

  نحوه مکاتبه از طریق ایمیل، تفاوت‌های قابل توجهی با نحوه صحیح مکاتبه در پیام‌رسان‌ها دارد. نه تنها شرکت‌های درخواست‌کننده، بلکه افرادی عادی درخواست‌کننده اجرای پروژه توسط فریلنسرها، به آداب و رسوم مکاتبات ایمیلی دقت کرده و بی‌توجهی به آن‌ها را به منزله غیر حرفه‌ای بودن فرد تلقی خواهند کرد. احتمالا از دیدن این گزینه تعجب کرده‌اید، اما در هر صورت، عدم توجه به آداب ارسال و دریافت ایمیل جزو متداول‌ترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار بوده و سبب از دست رفتن مشتریان آن‌ها در شروع کار خواهد شد.

  نداشتن وب سایت یا داشتن وب سایتی نامناسب

  متداول‌ترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار

  برخلاف تصور، داشتن یک وب سایت، برای یک فریلنسر امتیاز تلقی نشده و یک اجبار محسوب می‌شود. نیاز فریلنسرها به وب سایت به مراتب بیشتر از شرکت‌ها است. یک شرکت، دارای دفتری هر چند کوچک به صورت فیزیکی است، اما افراد مشغول به صورت فریلنسینگ اغلب در منازل خود فعالیت کرده و محل استقرار ثابتی ندارند. نبود یک شعبه فیزیکی، برای ایجاد شعبه‌ای مجازی الزام ایجاد می‌کند.

  در ابتدای کار، اصراری به وجود یک وب سایت بسیار حرفه‌ای و شکیل مملو از نمونه‌ کارهای شما نیست. کافی است در وب سایت، یک صفحه بیوگرافی از خود، فرم تماس و یک سری اطلاعات مفید همچون پرسش‌های متداول قرار بدهید. باید به مرور زمان خدمات بیشتری در وب سایت خود ارائه کنید. به عنوان نمونه می‌توان به آغاز یافتن کلمات کلیدی مناسب برای تولید محتوا و سپس نوشتن مستمر مطلب در وبلاگ اشاره کرد. با این حال در شروع کار، اهمیت نوشتن بیوگرافی حرفه‌ای و تاثیرگذار در صفحه‌ای جداگانه از دیگر اقدامات بیشتر است. در ادامه می‌توانید با تکیه بر تکنیک‌های ساخت یک برند قدرتمند بر اساس آخرین تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ، برند منحصربه‌فرد خود را توسعه بدهید.

  بدون وجود وب سایت، تاثیر بدی روی مشتریان خواهید گذاشت. به تعویق انداختن تاسیس وب سایت یکی از متداول‌ترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار بوده و سبب می‌شود سرعت رشد پایینی داشته باشند.

  بسته به نحوه ارتباط وب سایت با زمینه کاری فریلنسر، نیز به طراحی حرفه‌ای آن و ارائه قابلیت‌های ویژه و کاربردی درونش افزایش پیدا می‌کند. به عنوان نمونه، یک عکاس، قرار نیست خدمت خاصی به مشتریان در وب سایت خود ارائه کند و این شعبه مجازی، تنها برای اعمالی همچون نمایش نمونه کارها کاربرد خواهد داشت. اما برای یک فریلنسر فعال در حوزه طراحی سایت، وب سایت باید تا جای ممکن شکیل، زیبا و فاقد مشکلات تکنیکی باشد.

  واضح نبودن راه‌های ارتباطی

  متداول‌ترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار

  به عنوان یک فریلنسر، باید راه‌های ارتباطی با خود را برای مشتریان به خوبی مشخص کنید. سال‌ها قبل همچون اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی، روش‌های متفاوتی برای معرفی فریلنسرها به دیگران وجود داشت. به عنوان نمونه، تا چند سال پیش، توزیع کارت ویزیت متداول‌ترین روش بازاریابی فریلنسرها بود تا از این طریق، افراد بیشتری را با خود آشنا کنند. اگرچه این روش هنوز دارای اهمیت بوده و نباید از چاپ و انتشار کارت ویزیت به همراه دیگر روش‌های قدیمی بازاریابی غافل شد، اما باید بیشترین تمرکز را روی روش‌های نوین قرار داد.

  طبق قسمت قبل، یکی از اصلی‌ترین اقدامات فریلنسرهای تازه کار طراحی وب سایت است. دلیل تاکید روی این موضوع، تاثیر زیاد آن روی بحث اطلاع‌رسانی به مشتریان درباره نحوه برقراری ارتباط با فرد مجری است. باید داخل وب سایت، علاوه بر قرار دادن فرم تماس، نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس ایمیل، آیدی نرم افزارهای پیام‌رسان همچون تلگرام و در صورت نیاز، آیدی دیگر شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام را نیز قرار بدهید.

  متاسفانه به عنوان یک فریلنسر، ساعت کاری مشخصی (برای دیگران) ندارید، به همین دلیل بعید نیست مشتریان در هر ساعت از شبانه‌روز با شما تماس برقرار کنند. باید همیشه در دسترس بوده و به تماس‌ها پاسخ بدهید. از دست دادن یک تماس، به منزله از دست دادن یک مشتری و ارجاع آن به یک فریلنسر رقیب است. اگر در ساعاتی خاص از شبانه‌روز، به هیچ عنوان قادر به پاسخ‌گویی به تلفن همراه خود نیستید، حتما این موضوع را در جلوی شماره تماس خود ذکر کنید.

  از دست دادن تمرکز و بی‌برنامگی

  متداول‌ترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار

  برخی به جای بهره بردن حداکثری از نعمت ریاست بر خود به عنوان یک فریلنسر، از آن سو استفاده می‌کنند، به طوری که دیگر هیچ ساعت مشخصی برای کار کردن نداشته و کاملا به صورت دلخواه، خارج از چارچوبی مشخص کار می‌کنند. آن‌ها شب‌ها بیشتر خوابیده و فشاری برای جدا شدن از رخت خواب، همچون زمان اجبار به رسیدن به اداره راس ساعتی مشخص، به خود وارد نمی‌کنند.

  خارج شدن از چارچوب و از دست دادن تمرکز به عنوان یکی از متداول‌ترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار تنها مربوط به نداشتن ساعت کاری مشخص نیست. برخی فریلنسرها تلاش نمی‌کنند محل کار خود در منزل را دقیقا شبیه به یک محیط اداری، حالتی که فردی به عنوان رئیس مراقب رفتار آن‌ها است، نگه دارند. به همین دلیل موازی با انجام کار، موسیقی گوش داده یا به طور متناوب، در نرم افزار پیام‌رسان به دیگران پیام می‌دهند یا یوتیوب را برای تماشای ویدیو چک می‌کنند.

  فریلنسرها در صورت مجبور نکردن خود برای داشتن یک برنامه کاری مشخص، به راحتی تمرکزشان را از دست داده و زندگی‌شان به طور کامل مختلف خواهد شد. بهم ریختن برنامه کاری سبب از بین رفتن ریتم خواب آن‌ها شده و این موضوع نیز سرتاسر زندگی را مختل خواهد کرد.

  از نعمت فریلنسینگ و انعطاف برنامه کاری خود حداکثر استفاده را داشته باشید. اکنون که دیگر مجبور به رفتن به محلی خاص برای کار کردن و اتلاف چندین ساعت برای رسیدن به محل کار نیستید، زودتر از خواب بیدار شده و بدون از دست دادن تمرکز، خیلی سریع کارتان را به اتمام برسانید. اکنون شما رئیس خود هستید، به همین دلیل اتمام زودتر پروژه‌، به معنی آزاد شدن وقتتان برای انجام پروژ‌ه‌های بیشتر یا سپری کردن زمان آزاد برای انجام اعمال دیگر است.

  منبع: makeuseof

  قبلی «
  بعدی »

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تولید محتوا + رپورتاژ آگهی

  آخرین مقالات