Categories
اخبار تکنولوژی دیجیتال علمی و فناوری موبایل و تبلت

طراحی نمایشگری که باتری گوشی را مصرف نمیکند !

یک شرکت مدعی شده است که در ابداع ویژه خود موفق شده است تا نوع خاصی از نمایشگر را تولید کند که مصرف انرژی آن تقریبا برابر با صفر است.

یکی از مشکلات عمومی کاربران تلفن‌های همراه هوشمند را می‌توان مشکل باتری دستگاه‌ها دانست. بسیاری از کاربران در تمام مدت به دنبال راهکاری برای کاهش مصرف باتری دستگاه خود هستند.

راه‌حل‌های ارائه‌ شده برای این موضوع به غیرفعال‌سازی نرم‌افزارهای بی‌مصرف، کاهش دادن نور نمایشگر و مواردی از این‌ دست بازمی‌گردد ولی هر یک از این روش‌ها مشکلات خود را داشته و در ضمن نمی‌توانند به‌صورت کامل مؤثر باشند.

شرکتی به نام Bodle Technologies مدعی شده است که موفق به طراحی نمایشگرهایی شده است که می‌توانند با مصرف تقریبا صفر بر روی تلفن‌های همراه هوشمند مورداستفاده قرار بگیرند.
در این میان هنوز اطلاعات زیادی درباره این نمایشگر منتشرنشده است و بیشتر مشخصات این دستگاه هنوز در حد رمز و راز باقی‌مانده است ولی باید به‌زودی انتظار ارائه اطلاعات بیشتر در این زمینه را داشت.

شرکت سازنده این نمایشگرها مدعی شده است که این صفحه‌های نمایش می‌توانند به‌صورت تئوری مصرف انرژی صفر داشته و درعین‌حال شفافیت خود را حفظ کرده و محتوای ارائه‌ شده در آنها در نور آفتاب نیز قابل‌خواندن باشد.

حال تنها باید به انتظار نشست تا این شرکت محصول نهایی خود را به بازار عرضه کند تا بتوان درباره صحت این ادعای بزرگ نظر داد.