آخرین اخبار

  پربازدید ترین مطالب

  داستان موفقیت

  وردپرس

  فریلنسر

  تولید محتوا

  ریسک پذیری به روش بیل گیتس و وارن بافت

  ریسک پذیری بیل گیتس

  بیل گیتس همیشه در زندگی اش شخصیت ریسک پذیری داشته است و ریسک های زیادی را انجام داده است که افراد کمی در دنیا حاضر به انجام آن ها هستند. یکی از معروف ترین ریسک هایی که او در زندگی اش انجام داده است، ترک تحصیل از دانشگاه هاروارد در سال ۱۹۷۵، برای تاسیس مایکروسافت است. ریسک بزرگ بعدی او، در سال ۲۰۰۸ اتفاق افتاد، زمانی که مایکروسافت را ترک کرد تا به طور تمام وقت در بنیاد Bill & Melinda Gates فعالیت کند.

  در سال ۲۰۱۳، یک بار دیگر ریسک بزرگی انجام داد و بنیاد او مبلغ ۵٫۵ میلیارد دلار برای مقابله با ریشه کن کردن فلج اطفال سرمایه گذاری کرد.

  خرید رپورتاژ آگهی

  این ریسک ها، پاسخ خوبی گرفته اند و با وجود اینکه فلج اطفال هنوز هم در برخی از نقاط جهان به عنوان یک مشکل بزرگ است، اما از زمان ورود گیتس به این موضوع، پیشرفت های چشمگیری در خصوص واکسیناسیون فلج اطفال صورت گرفته است. این امر ثابت می کند که ریسک های بزرگ می توانند باعث موفقیت های بزرگ شوند.

   

  چرا باید ریسک کنیم؟ ریسک پذیری چیست؟

  سوال مهمی که در اینجا به ذهن می رسد، این است که: چگونه یک نفر می تواند تشخصی دهد که برخی ریسک ها ارزش امتحان کردن را دارند، و کدام مورد، این ارزش را ندارد.

   

  ابتدا این مقاله را بخوانید:‌ عقیده عجیب وارن بافت و بیل گیتس درباره زندگی!

   

  این سئوالی است که موسس مایکروسافت به تازگی در مقاله ای به آن پاسخ داده است. در این مقاله که او در خصوص سریال جدید شبکه Netflix’s به نام  Inside Bill’s Brain صحبت کرده است، می گوید: در این مستند، گیتس نقش اصلی را دارد و موضوع داستان حول تصمیم گیری های او برای سرمایه گذاری پول و زمان روی پروژه هایی است که مشخص نیست موفق بشوند یا خیر.

  خرید رپورتاژ

  در این پست، بیل گیتس نوشته است:

  “نگاه کردن به این سریال، من را وادار به فکر کردن به این موضوع کرد که کلمه “ریسک” چه معنای دقیقی می تواند داشته باشد.”

  اینکه ۱۰۰ هزار دلار یا ۱۰۰ میلیون روی پروژه ای سرمایه گذاری کنیم، کاملا حساب شده است. من زمان زیادی را صرف فکر کردن، ارزیابی داده ها، صحبت کردن با کارشناسان می کنم تا ببینم آیا ما واقعا می توانیم تغییری ایجاد کنیم یا خیر؟

  با وجود تمام بررسی ها و حساب کتاب هایی که گیتس انجام می دهد، او عقیده دارد که آنچه مهم است، راحت بودن یک نفر برای انجام کاری است که نسبت به آن مطمئن نیست. “ما با مشکلاتی روبرو بوده ایم که نه فقط سال ها، بلکه دهه ها، در جریان بوده اند.”

  “زمانی که من جزئیات یک مشکل را بررسی می کنم، از هر زمان دیگری خوشحال تر هستم.”

  او درادامه توضیح داده است که شیوه او برای راحت بودن و ریسک پذیری، یادگیری دائم و بکارگیری استراتژی های جدیدی است که می تواند او را به اهداف خود نزدیک کند. “این رویکرد، راهنمای من در تمامی شرط های بزرگی بوده است که در فعالیت حرفه ای خودم انجام داده ام. از مایکروسافت گرفته تا پروژه فلج اطفال.”

   

  مقاله مرتبط : دارا خسروشاهی کیست؟ چرا گران‌ترین مدیرعامل جهان است!

  ریسک پذیری

  ریسک پذیری

  ریسک پذیری و تمایل به ریسک کردن مهم است، اما گیتس به نکته مهم دیگری نیز اشاره کرده است: ریسک کردن باید با توجه به الگوی ذهنی درستی انجام شود. به عنوان مثال، گیتس در تصمیم گیری برای پروژه فلج اطفال، یک الگوی ذهنی در سر داشت، و آن هم الگوی تاریخچه آبله بود: تنها بیماری انسانی که تاکنون با موفقیت ریشه کن شده است.

   

  ریسک پذیری وارن بافت در سرمایه گذاری

  گیتس در ادامه به این موضوع اشاره کرده است که، رویکرد او در قبال انجام ریسک، بسیار شبیه کاری است که وارن بافت در زمان سرمایه گذاری انجام می دهد.

  به گفته گیتس: “وارن زمان زیادی را صرف پیدا کردن شرکتی می کند که فعالیت طولانی مدت خوبی داشته است. سپس او روی آن شرکت سرمایه گذاری بزرگی برای چندین سال انجام می دهد.”  گیتس در ادامه توضیح داده است که:

  “شهرت وارن به دلیل ایستادگی او در کنار شرکت ها و چرخه های اقتصادی است.”

   

  این مقاله را بخوانید: بیت کوین را فراموش کنید! با استراتژی های وارن بافت سریع تر ثروتمند می شوید!

  همانند بافت، بیل گیتس نیز پروژه های خود را با دقت زیادی انتخاب می کند و به دنبال مواردی است که باعث ایجاد تفاوت و شرایط زندگی بهتر برای نسل های بعدی شود. تجزیه و تحلیل اینکه آیا دستیابی به یک هدف خاص واقعاً می تواند به ایجاد تغییر کمک کند، چیزی است که گیتس در مورد شغل خود دوست دارد. “زمانی که من جزئیات یک مشکل را بررسی می کنم، از هر زمان دیگری خوشحال تر هستم.”

  قطعا، تصمیم گیری در مورد ریسک پذیری و پذیرفتن ریسک، هرگز آسان نیست. او در ادامه گفته است، فشار زیادی روی من وجود دارد و تا به حال به بسیاری از موقعیت ها جواب رد داده ام.

   

  منبع: cnbc

  قبلی «
  بعدی »

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تولید محتوا + رپورتاژ آگهی

  آخرین مقالات