آخرین اخبار

  پربازدید ترین مطالب

  داستان موفقیت

  وردپرس

  فریلنسر

  تولید محتوا

  بهترین پلتفرم برای نمایش نمونه کار فریلنسینگ با هدف جذب مشتری

  پروژه‌ های فریلنسینگ

  اگر نتوانید پروژه‌ های فریلنسینگ یا دورکاری خود را در معرض دید قرار بدهید، به سختی قادر به جذب مشتری و کسب پروژه‌ های جدید خواهید بود. در این مطلب روش‌هایی را برای اشتراک‌گذاری اثربخش پروژه های فریلنسری بیان خواهیم کرد.

  بهترین روش‌ها برای اشتراک‌گذاری پروژه‌ های فریلنسینگ با هدف جذب مشتری بیشتر

  به عنوان یک فریلنسر می‌بایست مسئولیت همه بخش‌های فعالیت‌‌های خود را بر عهده گرفته و مقصد نهایی‌تان را مشخص کنید. حین کار در یک شرکت و دریافت حقوقی ثابت، نگرانی از بابت بود و نبود پروژه نداشته و استخدام‌کننده شما در این رابطه مسئول است. همچنین کارمندان وظیفه‌ای برای یافتن مشتری برای شرکت ندارند،‌ اما فریلنسر ها باید مشتری را پیدا کرده و وی را برای تحویل گرفتن پروژه‌اش متقاعد کنند.

  خرید رپورتاژ آگهی

  دیگر نیاز نیست برای نشان دادن توانایی‌های خود به دیگران، تنها به رزومه تکیه کنید. قابلیت‌های شما به عنوان یک فریلنسر می‌بایست در قالب یک مدیای بصری و چیزی ملموس، با دیگران به اشتراک گذاشته شود.

  نوشتن مدت زمان تحصیل در دانشگاه یا آموزش‌های تخصصی طی شده داخل رزومه، دارای اهمیت است، اما برای جلب توجه مشتری هرگز کفایت نخواهد کرد. فارغ‌التحصیل بهترین دانشگا‌ه‌ها، در صورت عدم ارائه یک نمونه کار موفق، در برابر یک مجری دارای پروژه‌های عملی، شانسی برای جلب توجه سفارش‌دهنده ندارد.

  یک فریلنسر و حتی یک فرد در پی استخدام در شرکتی مشخص، باید نشان بدهد چگونه توانسته از دانش تئوری خود (که در دانشگاه و آموزشگاه‌ها فرا گرفته است) در عمل استفاده کند. پیشنهاد می‌کنیم در صورت داشتن مصاحبه برای استخدام یا به منظور دریافت پروژه به عنوان یک فریلنسر، مطلب ۱۷ باید و نباید پیش از شروع یک مصاحبه کاری را از دست ندهید.

  نمایش پروژه‌ های فریلنسینگ با هدف جذب مشتری

  یک طراح وب سایت، گرافیست، توسعه‌دهنده نرم افزار، عکاسی یا هر متخصص دیگر، برای موفقیت در جذب مشتری، باید بتواند آن چه در چنته دارد را در دنیای آنلاین به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارد. روش‌های متعددی به این منظور وجود دارند، اما بازدهی همه آن‌ها یکسان نبوده و صرف زمان در برخی نتیجه قابل قبولی نخواهد داشت. به عنوان نمونه می‌توان به مناسب نبودن کاربران هدف در یک پلتفرم اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم

  بهترین روش‌ها برای اشتراک‌گذاری پروژه‌ های فریلنسینگ با هدف جذب مشتریان جدید، را بیان کنیم.

  وب سایت شخصی

  در مطلب متداول‌ترین اشتباهات فریلنسر های تازه کار، یکی از بدترین اشتباهات آن‌ها را عدم صرف زمان کافی در وب سایت شخصی خود بیان کردیم. پیش از هر شبکه اجتماعی، وب سایت یا پلتفرم، پروژه های فریلنسینگ شما باید داخل وب سایت شخصی‌تان منتشر شود. اگر یک فریلنسر فاقد وب سایت شخصی است، یک اصل بنیادی را زیر پا گذاشته و هرگز نباید انتظار پیشرفت داشته باشد.

  خرید رپورتاژ

  به این منظور باید یک فرمت خاص را در نظر بگیرید. داشتن خلاقیت در این زمینه سبب جلب توجه مشتریان خواهد شد. به عبارتی هر چه نمونه کارهایتان را در قالب جذاب‌تری در معرض دید قرار بدهید، در جلب توجه بازدیدکننده موفق‌تر خواهید بود. وب سایت Semiqolon نمونه خوبی است.

  وب سایت Semiqolon

  روش اغلب فریلنسرها برای اشاره به پروژه‌ های فریلنسینگ خود، قرار دادن لوگوی شرکت‌های همکار است! این راهکار فاقد خلاقیت بوده و ثمره‌ای ندارد. در تصویر بالا، خلاقیت وب سایت Semiqolon به منظور نمایش نمونه کارهایش را مشاهده می‌کنید که در مقایسه با زمان قرار دادن تصویری ساده از یک وب سایت و ذکر نام آن به عنوان یک پروژه تیم، از جذابیت بسیار بیشتری برخوردار است.

  استفاده از وبلاگ برای نمایش پروژه‌ها نیز اثربخش است. کاربران یک وب سایت برای دست پیدا کردن به مطالب دست اول، بیشتر از بقیه قسمت‌ها به وبلاگ علاقه‌مند هستند، به همین دلیل می‌توان لابه‌لای مطالب، پروژه‌های خود را نیز به آن‌ها یادآوری کرد.

  پروژه‌ های فریلنسینگ در وبلاگ

  مزیت استفاده از وب سایت شخصی برای اشتراک‌گذاری نمونه کارها، داشتن کنترل ۱۰۰ درصدی روی همه چیز است. همچنین در اینجا، خبری از حضور رقبا نیست تا بلکه با پرت کردن حواس مشتری، نظر او را جلب کنند.

  یکی از مشکلات این راهکار، زمان‌بر بودن آن است، چرا که همه اعمال از جمله تهیه فرمت و چارچوبی مشخص را باید شخصا انجام دهید. از طرفی یک وب سایت بدون توجه به سئو بی‌فایده است، در نتیجه باید بخشی از زمان را صرف بهینه‌سازی وب سایت برای موتورهای جستجو کنید.

  شبکه‌های اجتماعی

  در شبکه‌های اجتماعی کارهای زیادی می‌توان انجام داد. با این حال، هر یک برای انجام کار مشخصی توسعه‌ پیدا کرده‌اند. به عنوان مثال لینکدین مکانی برای ایجاد رزومه‌ای حرفه‌ای و اتصال با دیگر افراد متخصص در زمینه کاری خود است. با وجود امکان اشتراک‌گذاری عکس و متن، لینکدین برای این کار مناسب نیست. برای اشتراک‌گذاری فایل‌های تصویری و حتی ویدیویی، در حال حاضر اینستاگرام بهترین پلتفرم محسوب می‌شود. البته بری ویدیو، توصیه ما استفاده از یوتیوب است.

  آندری هی‌دش (Andriy Haydash) به عنوان یک توسعه‌دهنده وب، در صفحه اینستاگرامی خود بسیار خوب فعالیت کرده و عکس‌های جذابی منتشر می‌کند. می‌توانید با جستجوی نام کاربری the_web_expert@ او را پیدا و فالو کنید.

  پروژه‌ های فریلنسینگ

  او به خوبی از بخش بیو برای معرفی خود و همچنین وب سایتش استفاده کرده است. در فید صفحه اینستاگرام، نمونه کارهای متعددی را پیدا خواهید کرد.

  پروژه‌ های فریلنسینگ

  یکی از مشکلات توسعه‌دهندگان و در کل فریلنسر هایی که از اینستاگرام برای نمایش قابلیت‌های خود به مشتریان استفاده می‌کنند، درگیر کردن مسائل شخصی و کاری است! چند درصد از مشتریان شما، به دیدنتان کنار ساحل یا همراه با یک گربه بامزه اهمیت می‌دهند؟ اگر صفحه اینستاگرامی خود را به عنوان مکانی برای نمایش نمونه کارهایتان به آن‌ها معرفی کرده‌اید، نباید از آن به شیوه دیگری استفاده کنید.

  البته در اینستاگرام می‌توان این مشکل را به راحتی حل کرد، چرا که این پلتفرم تنها منحصر به فید نیست. استوری، بخش پربازدیدتری در مقایسه با فید اینستاگرام محسوب شده و مکانی برای اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدیوهایی کوتاه با عمر ۲۴ ساعت است. به همین دلیل می‌توانید بخشی از زندگی شخصی‌تان را در قالب استوری به اشتراک بگذارید. در صورت رعایت تعادل، این روش خوبی برای ایجاد ارتباطی صمیمی با مشتریان و سفارش‌دهندگان پروژه‌ است.

  روش دیگر، ایجاد صفحه‌ای کاملا مجزا برای برند و است. می‌توانید داخل آن، کاربران را به فالو کردن صفحه شخصی‌تان دعوت کنید. به این ترتیب فید و همچنین استوری هر یک، فقط محل نمایش پست‌های مرتبط خواهد بود.

  پس بعد از انتخاب یک شبکه اجتماعی، از آن درست استفاده کنید. اینستاگرام هر چقدر برای اشتراک‌گذاری عکس پلتفرمی فوق‌العاده است، به همان اندازه برای نوشتن متن نامناسب محسوب می‌شود. برای محتوهای متنی باید به سراغ توییتر بروید!

  استفاده از شبکه‌های اجتماعی کاملا رایگان بوده و این یکی از مزیت‌های اصلی استفاده از آن‌ها برای نمایش پروژه‌ های فریلنسینگ به شمار می‌رود. همچنین در مقایسه با زمان قرار دادن یک نمونه کار داخل وب سایت شخصی، بارگذاری محتوا در آن‌ها زمان بسیار کمتری طلب می‌کند. اصلی‌ترین مشکل آن‌ها برای هدف مورد بررسی را باید بالا بودن رقابت دانست، به طوری که افراد زیادی از آن برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنند.

  از طرفی دیگر، بخش قابل توجهی از کاربران شبکه‌های اجتماعی افرادی عادی بوده و هدفشان از استفاده از آن‌ها، برقراری ارتباط با دیگران و سرگرمی است. به همین دلیل نمایش یک سری نمونه کار در فید اصلی را تنها مخل کار خود می‌بینند! به وسیله تولید محتواهایی جذاب می‌توانید توجه آن‌ها را نیز جلب کنید. در بین این کاربران عادی، مشتریان بالقوه‌ای برایتان وجود دارد.

  فعالیت در Codepad

  برخلاف پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری کد همچون گیت هاب که بیشتر به عنوان محلی برای همکاری توسعه پیدا کرده‌اند، Codepad به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد دموهایی جذاب برای کاربران تولید کنند. اگر با اشتراک‌گذاری کدهای خود با بقیه مشکلی ندارید، فعالیت در Codepad را هرگز فراموش نکنید.

  وب سایت Codepad

  با استفاده از کد پد می‌توانید مجموعه وسیعی از انواع دموها را برای پروژه‌ های فریلنسینگ ایجاد کنید. کاربری با نام Avan C به خوبی از این پلتفرم به نفع خود استفاده کرده است.

  وب سایت Codepad

  به لطف قابلیت‌های این وب سایت می‌توانید بدون نیاز به صرف زمان در وب سایت شخصی با هدف ایجاد چارچوبی خاص برای نمایش نمونه کارها، آن‌ها را به شکلی بسیار زیبا و جذاب در معرض دید قرار بدهید. علاوه بر همه این امکانات، کدهایتن را نیز در اختیار جامعه برنامه نویسان قرار داده و در رشد آن سهیم خواهید شد.

  مشکل این وب سایت، عدم حضور کاربران و مشتریان بالقوه در آن‌ است. به عبارتی بیشتر توسعه‌دهندگانی که خود به دنیال یافتن پروژه هستند را در کد پد مشاهده خواهید کرد. همچنین قادر نیستید پروژه‌هایی را که برای دیگران (مشتریان) انجام داده‌اید را به اشتراک بگذارید. در نتیجه فعالیت در وب سایت Codepad منحصر به پروژه‌های انجام شده در قالب یک ایده یا اجرا شده در زمان‌های بیکاری، خواهد بود.

  فعالیت در Behance

  اگر خارج از وب سایت شخصی خود به دنیال وب سایتی برای نمایش پروژه‌ های فریلنسینگ هستید، فعالیت در Behance را آغاز کنید.

  وب سایت Behance

  فراموش نکنید تنها ایجاد چارچوبی خلاقانه و نمایش نمونه کارها در قالب محتواهای متنی، تصویری و ویدیوی با کیفیت بالا کافی نیست. اگر آن‌ها به سمع و نظر مشتریان بالقوه شما نرسند، هیچ سودی از این همه فعالیت نخواهید برد. به همین دلیل باید از پلتفرم‌هایی همچون Behance برای قرارگیری در معرض دید استفاده کنید. برای هر پروژه نوشته‌ای جذاب قرار داده و از تگ‌های مناسبی استفاده کنید. تصویر زیر نمونه خوبی از یک نمونه کار قرار گرفته در معرض دید عموم در بستر پلتفرم Behance است.

  وب سایت Behance

  این پروژه توجه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب کرد. تعداد بازدیدها، لایک‌ها و کامنت‌های آن به ترتیب ۹۶۰۹، ۱۰۲۴ و ۵۶ بوده است.

  یکی از مزیت‌های فوق‌العاده فعالیت در وب سایت Behance الهام گرفتن از دیگر فریلنسر ها در زمینه‌های کاری مختلف است. به شکل متقابل، دیگران نیز از پروژه‌های موفق شما الهام خواهند گرفت.

  وب سایت Behance

  داخل پروفایل کاربری در اختیار هر کاربر، می‌توان به پروژه‌های که در اجرای آن‌ها همکاری داشته است اشاره کرد. امکان فالو کردن دیگر کاربران و برقراری ارتباط با آن‌ها از دیگر دلایل جذابیت Behance  برای فریلنسر ها محسوب می‌شود.

  در اینجا می‌توانید علاوه بر پروژه‌های ایده‌پردازانه خود، پروژه‌های اجرا شده برای مشتریان را نیز در معرض دید قرار بدهید. در نتیجه قادر خواهید بود محتواهای بسیار بیشتری برای جلب توجه مشتریان بالقوه ایجاد کنید.

  برای هر محتوا، نرخ مشارکت به خوبی قابل مشاهده است، در نتیجه متوجه خواهید شد هر پروژه توسط چند نفر دیده شده و چه تعداد کاربران برای آن لایک و کامنت قرار داده‌اند. این سه مشخصه، فاکتورهای خوبی برای ارزیابی میزان موفقیت یک پروژه به شمار می‌روند.

  در Behance می‌توان پروفایل کاربری را با دیگران، مخصوصا مشتریان و استخدام‌کننده‌ها، به اشتراک گذاشت و رزومه‌ای کاملا متفاوت رو به روی آن‌ها قرار داد.

  مهمترین محدودیت استفاده از Behance نیاز به کسب اجازه از مشتریان قبلی به منظور قرار دادن پروژه‌های آن‌ها به عنوان نمونه‌ کارهای خود است. مشکل دیگر، نیاز به صرف زمان در این پلتفرم است. برای جلب توجه کاربران و افزایش نرخ مشارکت، باید هر محتوا را به خوبی بهینه‌سازی کنید. البته این موضوع به نوعی یک مزیت نیز محسوب می‌شود، چرا که فارغ از زمان‌بر بودن آن، دست فریلنسر را برای نمایش پروژه‌ های فریلنسینگ به شکلی خلاقانه باز می‌گذارد.

  در نهایت، سومین مشکل Behance فعالیت در محیطی پررقابت است. باید بتوانید با صرف زمان کافی برای تولید محتواهای خلاقانه، پروژه‌هایتان را به شکلی جذاب‌تر در مقایسه با رقبا، در معرض دید مشتریان بالقوه قرار بدهید.

  فعالیت در Quora

  کورا در حال حاضر یکی از بهترین پلتفرم‌ها به منظور بازاریابی است. فریلنسر ها می‌توانند به وسیله فعالیت مستمر در اینجا و پاسخ دادن به پرسش‌های مطرح شده توسط کاربران پیرامون زمینه‌های تخصصی خود، به محبوبیت زیادی دست پیدا کنند. این محبوبیت، زمینه‌ساز جذب مشتریان و استخدام‌کنندگان به سمت شما خواهد شد. در مطلب «چگونه از وب سایت Quora برای بازاریابی استفاده کنیم؟» به طور مفصل درباره چگونگی استفاده از ظرفیت‌های بسیار بالای این پلتفرم توضیح دادیم.

   

  منبع: webdesignerdepot

  قبلی «
  بعدی »

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تولید محتوا + رپورتاژ آگهی

  آخرین مقالات