اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام از طریق فروشگاه آمازون !

اینفلوئنسر مارکتینگ

آیا بدنبال کسب درآمد از طریق اینفلوئنسر مارکتینگ هستید؟ اگر جواب شما مثبت است پس باید بدانید که هدف بعدی آمازون در دیجیتال مارکتینگ، گسترش اینفلوئنسر مارکتینگ از طریق این پلتفرم است!

برنامه اینفلوئنسر مارکتینگ آمازون در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد

این برنامه، راهی برای کسب درآمد اینفلوئنسر ها در آمازون از طریق معرفی محصولات خود در شبکه های اجتماعی است.

خرید رپورتاژ آگهی

آمازون به اینفلوئنسر ها یک URL به صورت (amazon.com/shop/influencername)  اختصاص می دهد. این لینک در واقع به یک فروشگاه شخصی در Amazon.com منتهی می شود. از این طریق، اینفلوئنسر ها می توانند کالاهایی را که در آمازون می فروشند و یا با برند شخصی آنها همسویی دارد، تبلیغ کنند.

ابتدا این مقاله را بخوانید:‌ آموزش افزایش فروش با اینفلوئنسر مارکتینگ

داشتن یک فروشگاه اینترنتی به اینفلوئنسر ها این امکان را می دهد که مستقیماً به آمازون لینک بدهند. این امکان به ویژه در شبکه های اجتماعی مفید است که امکان درج لینک به صورت URL در آنها وجود ندارد. کاری که اینفلوئنسر ها در اینستاگرام انجام میدهند، وارد کردن لینک در کپشن پست هایشان است. اما نمی توانند که میزان بازدید از طریق استوری های اینستاگرام را بررسی کنند. اینفلوئنسر ها برای هر خریدی که در آمازون انجام دهند، هزینه استانداردی را دریافت می کنند. این مبلغ، بر حسب نوع محصول متفاوت است.

به گزارش آمازون، تأثیرگذارترین اینفلوئنسر ها در این برنامه شامل صفحات زیر هستند:

امروزه فروشگاه های اینفلوئنسر ها نقش مهمی دارند، با این حال منابع موثق گفته اند که آمازون در حال توسعه این فروشگاه ها است.

خرید رپورتاژ

در آینده اینفلوئنسر ها می توانند تا با استفاده از یک ابزار انتشار، محتوای شبکه های اجتماعی خود را، اعم از عکس یا فیلم، به راحتی منتشر کنند. این ابزار به آنها اجازه خواهد داد که کار انتشار را به طور مستقیم از اینستاگرام و یوتیوب به طور مستقیم به فروشگاه های خود انجام دهند. برند ها نیز این امکان را خواهند داشت تا با استفاده از ابزار انتشار، محتوای شبکه های اجتماعی و وب سایت های خود را در فروشگاه ها منتشر کنند. این ابزار دستی خواهد بود و هنوز در مراحل اولیه تولید است.

به گفته Kieley Taylor، سرپرست تبلیغات پولی در GroupM: خلاقیت بهتر برای تبلیغ کنندگانی که می خواهند احساسات بیشتری را به صفحات محصولات خود در آمازون اضافه کنند، هیجان انگیز است.

او در ادامه گفته است که: “استفاده از این ابزار این فرصت را ایجاد می کند که با کلیک روی عکس یا ویدیو، کاربر به صفحه جزئیات محصول منتقل شود.”

در حال حاضر این برنامه قابل استفاده برای اینفلوئنسر هایی است که حساب کاربری در یوتیوب، توئیتر، فیسبوک یا اینستاگرام دارند. آمازون می تواند در همان لحظه، حساب کاربری یوتیوب و توئیتر را تایید کند. این کار برای اینستاگرام و فیسبوک ممکن است ۵ روز زمان ببرد.

توصیه میکنیم این مقاله را بخوانید: چگونه در اینستاگرام اسپانسر بگیریم و چطور به یک اینفلوئنسر تبدیل شویم؟

اینفلوئنسر مارکتینگ
اینفلوئنسر مارکتینگ

مراحل تایید حساب کاربری توسط آمازون:

  • بررسی تعداد فالوور ها
  • بررسی محتوای پست ها
  • بررسی تعداد پست ها
  • بررسی ارتباط بین پست ها و فروشگاه آمازون

این نکته را فراموش نکنید که آمازون تمامی اینفلوئنسر ها را تایید نمی کند. بلکه آنهایی را تایید می کند که بتوانند باعث افزایش ترافیک در این وب سایت شوند.

به گفته Jeff Nicholson، رئیس رسانه در VaynerMedia: “آمازون در حال آموزش به اینفلوئنسر ها در سایر پلتفرم ها است تا دنبال کنندگان خود را به آمازون سوق دهند. تا با این کار پس از گذر از قیف فروش، از آمازون خرید کنند.”

برند ها می توانند مستقیماً از طریق تیم تبلیغات آمازون به این برنامه دسترسی پیدا کنند. در حال حاضر این برنامه با DSP آمازون یا خدمات وب آمازون مرتبط نیست.

چرا در آمازون اینفلوئنسر شوید؟

تبلیغ کنندگان از اینکه می توانند روابط تأثیرگذاری خود در آمازون توسعه دهند، بسیار هیجان زده هستند. چرا که از این طریق می توانند، درک بهتری از چگونگی تأثیرگذاری اینفلوئنسر ها و فروش از طریق شبکه های اجتماعی در بزگترین پلتفرم فروش دنیا داشته باشند. به گفته Business Insider Intelligence اینفلوئنسر مارکتینگ، تا سال ۲۰۲۲، حدود ۱۵ میلیارد دلار، صرف تبلیغات پولی خواهد کرد.

اندازه گیری تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ، به دلیل پیوندهای ردیابی غیرقابل اطمینان و تجزیه و تحلیل هایی که همیشه به اشتراک گذاشته نمی شوند، دشوار است. اما اگر برند ها بتوانند فروش از طریق کمپین های فیسبوک، اینستاگرام، یوتیوب و توئیتر را به فروش ارتباط دهند، صرف هزینه برای اینفلوئنسر ها قطعا افزایش پیدا می کند.

همچنین، برندها دوست دارند بدانند، آیا اطلاعات فروش آمازون می تواند نشان دهد که کدام یک از اینفلوئنسرها می توانند فروش بیشتری را در آمازون رقم بزنند؟

به گفته Joe List، رئیس رسانه در گروه TPN Retail’s Velocity Commerce: “بسیاری از برند ها و آژانس های تبلیغاتی از اینفلوئنسر ها به عنوان یک آگاهی دهنده برای برندینگ یاد می کنند. دیدن تاثیرگذاری آنها در بخش های پایینی قیف فروش، گام مهمی است.”

البته هنوز مشخص نیست که آمازون تا چه اندازه اطلاعات فروش را در اختیار برند ها قرار دهد. یا اینکه چه مقدار از فروش براساس محتوای اینفلوئنسر ها بوده است. در حالیکه آمازون می تواند فروش را به اطلاعات معرفی از طریق اینفلوئنسر ها ارتباط دهد، ممکن است به دلایل حریم خصوصی، این اطلاعات را منتشر نکند.

بازاریابان محصولات بسته بندی شده (CPG)، مد و زیبایی، که بخش عمده فروش خود را به آمازون تکیه می کنند، اکنون نسبت به فروش محصولات خود در آمازون شک دارند. چرا که سبب کاهش رقابت می شود.

به گفته Nicholson: “برندها باید تصمیم بگیرند که آیا آمازون دوست، دشمن یا هر دو آنها است و در کجای مثلث قرار گرفته اند.”

به گفته منابع موثق: “در حال حاضر، برنامه آزمایشی بسیار کوچک است. به همین دلیل آمازون ترجیح می دهد تا عملکرد خود را با برندهای کوچکتر و اینفلوئنسرهای کمتر ارزیابی کند. تا اینکه قبل از ارائه برنامه اصلی، آن را توسعه بدهد.

به گفته Nicholson: “آنها باید پیش از آنکه به فروش ۱۰۰ میلیون دلاری از این طریق دست پیدا کنند، رفتار مشتریان و تغییرات رفتار آنان را بررسی کنند.

اینفلوئنسر مارکتینگ
اینفلوئنسر مارکتینگ

سایر اکوسیستم های اینفلوئنسر مارکتینگ

به گفته Nicholson: “نگرش آمازون به اینفلوئنسر ها بسیار منحصر به فرد است. چرا که تلاش می کند تا از محتوا و استعداد سایر پلتفرم ها استفاده کند و ترافیک را به فروشگاه خود منتقل کند.

این مقاله هم میتوانید برایتان جالب باشد: داستان موفقیت جف بزوس مدیر آمازون

او در ادامه گفته است: “فعالیت اینفلوئنسر ها در شبکه های اجتماعی فقط بر تولید محتوا روی همان پلتفرم است. در حالیکه آمازون قصد دارد تا به دیگر برنامه ها دسترسی پیدا کند و از طریق آن فروش ایجاد کند. آمازون با این کار فروش و کسب درآمد اینفلوئنسر ها راحت می کند.”

از طریق این برنامه، آمازون این امکان را دارد تا تبدیل به مقصد نهایی برای اینفلوئنسر هایی شود که در سایر شبکه های اجتماعی خود را معرفی کرده اند. درحالیکه اینفلوئنسر ها، فالوور های خود را روی یوتیوب یا اینستاگرام پیدا میکنند، آمازون به آنها این فرصت را می دهد که بطور مستقیم، از تاثیر خود روی کاربران، درآمد کسب کنند.

این برنامه برای سایر شبکه های اجتماعی نیز تاثیر مثبت دارد. چرا که ثابت می کند کمپین های اینفلوئنسر مارکتینگ با فروش در آمازون تاثیر مستقیم داد. اینفلوئنسر های باهوش، اغلب محتوای خود را روی شبکه های مختلف پست می کنند و خود را محدود به یک شبکه نمی کنند.

پلتفرم هایی نظیر اینستاگرام و پینترست، با دقت به این برنامه نگاه می کنند، چرا که به دنبال این هستند تا به مقصد نهایی فروش آنلاین تبدیل شوند.

منبع: adexchanger

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *