ورایزون یاهو را خرید

پس از مدت‌ها کش‌وقوس تجاری، سرانجام رسماً اعلام شد هسته اصلی بیزینس یاهو به قیمت ۴٫۸ میلیارد دلار به اپراتور مخابراتی ورایزون امریکا فروخته شد.

 به گزارش ویرلن، مدیران کمپانی Verizon Communications Inc تأیید کردند که نقداً مبلغ ۴٫۸ میلیارد دلار را پرداخت خواهند کرد و بدین ترتیب یکی از پیشگامان عصر اینترنت با مدیریت مخابرات چی ها اداره خواهد شد تا از سقوط بیشتر آن جلوگیری شود.
گفتنی است در سال ۲۰۰۰ ارزش یاهو ۱۲۵ میلیارد دلار بود. در سال ۲۰۰۸ مایکروسافت قصد خرید یاهو به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار را داشت که مدیران یاهو نپذیرفتند و امروز ورایزون آن را ۴٫۸ میلیارد دلار خرید!

خرید رپورتاژ آگهی

بدین ترتیب بیزینس موتور جستجو، ایمیل و فناوری تبلیغات اینترنتی یاهو با کمپانی AOL که در سال ۲۰۱۴ به مبلغ ۴٫۴ میلیارد دلار توسط ورایزون خریداری شد، ادغام خواهد شد. (AOL نیز از پیشگامان عصر ایترنت محسوب می‌شود)

ورایزون به ویدئو روی موبایل و نیز تبلیغات موبایلی چشم دوخته و با این خریدها امیدوار است بازار را در دست گیرد.

شماره یک اپراتور بی‌سیم در آمریکا اینک می‌تواند ۲۰۰ میلیون کاربر ماهانه یاهو را از ان خود کند که بسیاری از آنها کاربر موبایلی هستند و آنها به ۱۵۰ میلیون کاربر AOL می‌پیوندند که بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر آبونه سرویس بی‌سیم ورایزون، لشگری بزرگ برای تبلیغات موبایلی ایجاد خواهد کرد.

کارشناسان می‌گویند با خرید یاهو، ورایزون سالانه ۵۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی از بابت ترافیک اینترنت خواهد کرد و سرمایه‌گذاری جدید روی هافینگتن پست (زیرمجموعه AOL) و یاهو فایننس انجام خواهد شد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *