آخرین اخبار

  پربازدید ترین مطالب

  داستان موفقیت

  وردپرس

  فریلنسر

  تولید محتوا

  قیمت تراکتور نو و دست دوم

  قیمت تراکتور

  تراکتور یکی از پرکاربردترین وسایل برای کشاورزی است. این وسیله نقلیه به عنوان کشنده در برخی از صنایع دیگر نیز استفاده می‌شود. برخی از افراد نیز با استفاده از تجهیزات جانبی تراکتور را به لودر، بیل مکانیکی و جرثقیل تبدیل می‌کنند.

  با توجه به این کاربردها خرید تراکتور صفر یا حتی خرید تراکتور کارکرده بازار خاص خود را دارد.

  یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها در خرید هر وسیله‌ای قیمت یا ارزش آن است. شاید قیمت بالای این دستگاه یکی از دلایل خرید تراکتور کارکرده باشد. البته برخی نیز به دلیل نیاز نداشتن به تراکتور صفر رو به خرید کارکرده آن می‌آورند.

  بازار خرید و فروش تراکتور از نظر قیمت بسیار گسترده است. گستردگی قیمت تراکتور به دلیل گستردگی کاربرد و مشخصات این ابزار صنعتی است. پس به راحتی نمی‌توان گفت برای خرید تراکتور صفر چه میزان پولی باید داشته باشید. در خرید تراکتور دست دوم نیز مانند هر وسیله‌ی دست دوم و کارکرده بازار قیمت‌ها متفاوت و گسترده است.

  قیمت تراکتور صفر

  قیمت تراکتور صفر ایرانی از حدود ۳۰ میلیون تومان شروع می‌شود. برای خرید تراکتور کمرشکن باغی ۹۵۰ با توان خروجی ۴۲ اسب بخار باید حدود ۳۳ میلیون هزینه کرد. تراکتور باغی ۹۳۸ با توان خروجی ۳۲ اسب بخار هم در کارخانه قیمتی حدود ۴۵ میلیون تومان دارد.

  البته قیمت‌های تراکتور کشاورزی ایرانی کمی متفاوت‌تر و در بازه گسترده تری است. این دسته از تراکتورها با قیمتی حدود ۳۵ میلیون تومان تا بیش از ۲۰۰ میلیون تومان توسط کارخانه به فروش می‌رسد که هر دستگاه مشخصات خاص خود را دارد. تراکتور کشاورزی ۴۷۰ نسخه تک محوره (2WD) با قیمت حدود ۳۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد در حالی که همین مدل نسخه دو محوره با دو قیمت ۴۷ میلیون و ۵۵ میلیون تومانی توسط کارخانه به فروش می‌رسد. توان خروجی مدل ۴۷۰ برابر با ۴۷ اسب بخار است.

  قیمت تراکتور کشاورزی مدل ۴۷۵ با توان خروجی ۷۵ اسب بخار هم بر اساس محورهای فعال فرق می‌کند . تراکتور کشاورزی ۴۷۵ تک محوره حدود ۴۶رمیلیون تومان و دو محوره ۵۸ میلیون تومان ارزشگذاری شده و به فروش می‌رسد.

  دو تراکتور ۴۸۰ و ۸۰۰ که هر دو توان خروجی ۸۲ اسب بخاری دارند در نسخه تک محوره به ترتیب با قیمت حدود ۴۹ و ۵۳ میلیون تومان و در نسخه دو محوره به ترتیب با قیمت حدود ۶۱ و ۶۶ میلیون تومان به فروش می‌رسند. تراکتور کشاورزی ۳۳۹ با توان ۱۱۰ اسب بخاری دارای دو نسخه تک محوره و دو محوره است که دو نسخه توسط کارخانه به ترتیب با قیمت حدود ۶۵ و۸۴ میلیون تومان فروخته می‌شود.

  قیمت تراکتور کشاورزی ۱۵۰۰ صفر با توان خروجی ۱۵۰ اسب بخار نیز بالای ۲۰۰ میلیون تومان است. تراکتور زتور ۱۴۰ ساخت چک نیز در بازار قیمتی حدود ۲۳۰ میلیون تومان دارد.

  قیمت تراکتور کار کرده

  برای خرید تراکتور کارکرده باید بیش از ۱۰ میلیون تومان هزینه کرد. تراکتور فرگوسن با قدمت بیش از ۳۰ سال در بازار قیمتی حدود ۱۳ میلیون دارد. تراکتور ۹۴۲ با توان خروجی ۴۲ اسب بخار با پیشرانه‌ ایتالیایی با قدمتی کمتر از ۷ سال ۲۱ میلیون تومان است.

  از آن سو نیز تراکتور آریون ۶۲۰ مدل ۱۳۹۵ با کارکردی پایین با قیمتی حدود ۲۵۰ میلیون تومان در بازار خرید تراکتور دست دوم معامله می‌شود.

  تراکتور ۳۹۹ با ۱۲ سال کارکرد در بازار دست دوم ۶۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

  همانطور که گفته شد و دیدی  قیمت‌ها برای خرید تراکتور صفر و همچنین ارزش‌گذاری‌ها برای خرید تراکتور دست دوم دارای بازار گسترده‌ای است که بر اساس مشخصات فنی در بخش نو و بر اساس مشخصات فنی، میزان کارکرد و سال ساخت در بخش تراکتور دست دوم متفاوت است. برای خرید تراکتور مورد نظر خود ابتدا باید کاربرد و مشخصات فنی مورد نیاز خود را مشخص کنید و سپس قیمت‌ها را از بازار جستجو کنید.

  خرید تراکتور

  نکاتی در مورد خرید تراکتور

  شاید با شروع دوره‌ جدید تیم تراکتورسازی تبریز و حضور این تیم در لیگ برتر با ویژگی‌هایی چون هواداران پر شور، واژه تراکتور بیش از هر زمان دیگری بر سر زبان‌ها افتاد و بیش از پیش این واژه شنیده شد. اما با قاطعیت می‌توان گفت که میزان اطلاعات در مورد این ماشین باربری در زبان فارسی بسیار کم است. تا جایی که افراد برای خرید تراکتور به مشکل پیدا کردن اطلاعات بر می‌خورند. در اینترنت کمتر سایتی پیدا می‌شود که فروش تراکتور در آن به راحتی انجام شود.

  شاید خیلی از ما ندانیم که تراکتور واقعاً چیست و چه کارهایی می‌کند؟ یا ندانیم که اگه این دستگاه نبود چه بر سر تولید خوراکی‌های خوشمزه می‌آمد و کمبود آنها را در زندگی حس می‌کردم. اگر می‌خواهید از این دستگاه باربری بیشتر بدانید و با کاربردهایش آشنا شوید، این مطلب را بخوانید.

  اگر بخواهیم در مورد این ماشین باربری صحبت کنیم باید پیش از همه چیز بگوییم که تراکتور یکی از قدیمی‌ترین ماشین‌های مولد نیرو است و خدمات زیادی برای آسایش بشر کرده است. تراکتور در صنعت کشاورزی کاربرد فراوانی دارد و از زمان حضور خود، تحولات عظیمی را در کشاورزی ایجاد کرده است.

  به جرأت می‌توان گفت که این ماشین کشاورزی یکی از ماشین‌آلاتی است که بیشترین کاربرد را در دنیای کشاورزی دارد. تمام کشورهایی که در کشاورزی فعال هستند، امروزه از تراکتور استفاده می‌کنند. هرچند که استفاده از این وسیله نقلیه محدود به کشاورزی نیست و در دیگر صنایع نیز کاربردهایی دارد، اما بیشتر کاربردهای مهم این دستگاه به صنعت کشاورزی بر‌می‌گردد.

  دستگاهی که در طول زمان تغییراتی در ظاهر و پیشرانه خود داشته است تا تغییرات مثبت منجر به استفاده بیشتر از آن شود. به همین خاطر برای انجام هر کاری، تراکتور ویژه آن کار در دنیا ساخته شده است و یک نوع دستگاه برای همه کارها کاربرد ندارد. این گستردگی در موارد فنی نیز به چشم می‌خورد تا جایی که تفاوت توان خروجی پیشرانه تراکتورها از ۱۰ اسب بخار تا بیش از ۵۰۰ اسب بخار است. این بازه گسترده توان خروجی سبب می‌شود در هنگام خرید تراکتور به توان خروجی این دستگاه در کنار دیگر معیارها و شاخص‌های خرید، دقت شود.

  استحکام و مقاومت این ماشین در کنار کاربردهایش سبب شده تا خرید تراکتور دست دوم نیز رایج باشد. کاربردهای این دستگاه قدیمی را به صورت مختصر و اجمالی مرور می‌کنیم تا ببینیم چرا خرید این دستگاه بسیار مهم و پیچیده است.

  کاربردهای تراکتور

  همانطور که بیان شد تراکتور بیشترین استفاده را در بخش کشاورزی دارد. هرچند به نظر می‌رسد که این دستگاه در مصارفی چون کشندگی و کاربردهای استقامی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما جالب است بدانید که این وسیله در برخی موارد کاربرد حمل و نقلی نیز دارد. کاربردهای عمده تراکتور چیست؟

  • یدک کشی: بخش انتهای تراکتور فرصت مناسبی را برای یدک کشیدن دستگاه‌های دیگر توسط این ماشین فراهم می‌کند. کشیدن وسایل زراعی و پرکاربرد در کشاورزی یکی از مهم‌ترین کاربردهای تراکتورهاست. گشتاور زیاد در تراکتورها سبب می‌شود تا یدک کشیدن ابزار و وسایل به راحتی انجام شود. برای خرید تراکتور کشنده باید به میزان گشتاور این خودرو بیش از دیگر مشخصات توجه شود.
  • تأمین حرکت دورانی: بیشتر ابزارهای کشاورزی مانند دیسک‌های سنگین یا گاو‌آهن‌های مختلف، به خودی خود قابلیت حرکت دورانی ندارند و دستگاهی باید این حرکت را برای آنها فراهم کند. از این رو برای ایجاد حرکت دورانی در تراکتور، در کنار کشنده بودن، از شفتی به نام شفت PTO استفاده می‌شود. بدین ترتیب در زمان حمل ابزای چون گاوآهن چرخش‌های لازم یا همان حرکت دورانی توسط این شفت که در تراکتور تعبیه شده، تأمین می‌شود و فعالیت‌های انسانی در کشاورزی را کاهش می‌دهد.
  • تأمین نیروی حرکتی و شروع کار: برخی از دستگاه‌های زراعی برای شروع کار و آغاز حرکت خود نیاز به یک نیرودهنده دارند تا بتوانند حرکت کنند یا کارشان را شروع کنند. ژنراتورهای برقی، پمپ‌های آبیاری مزارع، خرمن‌کوب‌ها، آسیاب‌ها و ابزاری از این نوع برای تأمین انرژی یا توان اولیه خود نیاز به تراکتورها دارند.
  • تبدیل به دستگاه دیگر: در دنیای امروز تجهیزات مختلفی وجود دارد تا تراکتور را از نظر کارکرد شبیه به دستگاه‌های دیگر کند. تبدیل شدن به جرثقیل و بیل‌های مکانیکی نمونه‌ای از تغییر کاربری در تراکتور است.
  • باربری: بسیاری از کشاورزان در فصل برداشت، به دلیل قدرت بالای تراکتورها و با استفاده از گشتاور بالای آنها، محصولات خود را با استفاده از تراکتورها جابجا می‌کنند. برای این کار کافی است که گاری یا ابزار مشابه را به تراکتور وصل کرد.

  کاربردهای متفاوت این دستگاه سبب شده است که خرید تراکتور نیاز به معلومات و اطلاعات زیاد داشته باشد. این اطلاعات و معلومات در زمان خرید تراکتور دست دوم کافی نیست و باید از افراد باتجربه و آگاه در این زمینه نیز کمک گرفته شود.

   

   

   

  قبلی «
  بعدی »

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  SEO

  Digital Marketing

  خرید-رپورتاژ-آگهی

  Startup

  Social Marketing

  Brand Story

  آموزش رپورتاژ آگهی