وزیر آموزش و پرورش: فرزندان فرهنگیان در استخدام اولویت دارند

علی‌اصغر فانی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در دامغان با اشاره به اولویت استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش اظهار داشت: فرزندان فرهنگیان در استخدام اولویت دارند.

به گزارش فارس، وی تصریح کرد: هم در دانشگاه فرهنگیان و هم استخدام فرهنگیان که در شرایط یکسان باشد، فرزندان فرهنگیان در اولویت قرار دارند و سخنگوی دولت هم این امر را اطلاع‌رسانی کرده است.

خرید رپورتاژ آگهی

فانی با اشاره به ادامه تحصیل فرهنگیان در مقاطع بالاتر نیز اظهار کرد: بخشنامه ادامه تحصیل فرهنگیان توسط سازمان مدیریت در قالب بخشنامه منع بیش از یک مقطع ادامه تحصیل برای کارکنان دولت اعلام‌شده که در حال پیگیری هستیم تا با یک بخشنامه اصلاحی، فرهنگیان را استثنا کرده و پیگیری ما مشکل را برای همیشه حل کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به موضوع مدارس فرسوده نیز گفت: برای مدارس فرسوده اعتباراتی در بودجه عمومی در اختیار داریم؛ اما اعلام می‌کنیم که به هر میزانی که از اعتبارات استانی در بخش عمرانی اختصاص پیدا کند، ما در بخش اعتبارات ملی به همان میزان اعتبار اختصاص می‌دهیم.

فانی بیان کرد: تشخیص این امر به عهده شورای آموزش و پرورش استان و شهرستان است که کجا هزینه شود و ما این قول را عملی می‌کنیم و هر شهرستانی که اعتباری تخصیص دهد، ما هم به همان مقدار تخصیص می‌دهیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: این طرح، خود مشارکت استان و شهرستان با وزارت آموزش و پرورش است که بخشی از مشکلات آموزش و پرورش را حل می‌کند.
منبع: فارس

خرید رپورتاژ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *