سفر اکتشافی سه بعدی به مریخ

 ناسا امکانی را فراهم کرده که هم اکنون بتوان با استفاده از هدست های واقعیت مجازی، پای گذاشتن نخستین انسانها به مریخ در دو دهه آینده را مشاهده کرد.

به گزارش ویرلن ، شبیه سازی مأموریت به عنوان یک استراتژی کاربردی در توسعه اکتشافات فضایی به شمار می آید که طی آن فضانوردان می توانند خود را بهتر از هر زمانی برای کسب موفقیت در آنها آماده کنند.

خرید رپورتاژ آگهی

اکنون آژانس فضانوردی آمریکا به دنبال آن است تا صاحبان هدستهای واقعیت مجازی بتوانند اتفاقاتی که در جریان سفر واقعی نخستین فضانوردان به مریخ در سالهای آینده روی می دهد را از هم اکنون مشاهده کنند.

بدین ترتیب افراد عادی می توانند درک روشنی از سبک زندگی در سیاره سرخ داشته باشند.

پیشتر ناسا در قالب این تلاش جالب توجه، نرم افزاری موسوم به Onsight را ارایه کرده بود که با استفاده از هولولنزهای مایکروسافت می توان سفری اکتشافی سه بعدی به مریخ داشت. اطلاعات این سفر مجازی بر پایه داده های به دست آمده توسط مریخ نورد کنجکاوی تهیه شده است.

اکنون این آژانس فضانوردی در قالب پروژه Mars ۲۰۳۰ که نتیجه همکاری آن با آزمایشگاه سیستمهای فضایی دانشگاه MIT و شرکت Fusion Media  محسوب می شود، شرایط لازم برای گشت زدنی مجازی در مریخ را برای همگان فراهم می آورد.

خرید رپورتاژ

بدین ترتیب دارندگان هدستهای واقعیت مجازی Google Cardboard، Samsung Gear VR و Oculus Rift از این پس می توانند به مریخ سفر کرده و از هیجان گردش در آن لذت ببرند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *