چطور سرمایه گذاران را برای مشارکت در استارت آپ خود متقاعد کنیم؟

سرمایه گذاری روی استارت آپ
سرمایه گذاری روی استارت آپ

۶ راه برای متقاعد کردن سرمایه گذاران برای مشارکت در استارت آپ

ارزیابی موثر یک کسب و کار جدید به چیزی بیش از اشتیاق و پول نیاز دارد. سرمایه گذاران در هنگام تصمیم گیری برای مشارکت در استارت آپ این موضوع را می دانند و به دنبال عناصری هستند که باعث “کشش و محبوبیت” کسب و کار جدید شوند.

به عنوان مشاور بسیاری از بنیانگذاران جدید ، من اغلب متوجه ناامیدی آنان از سرمایه گذارانی می شوم که میگویند: “من عاشق ایده شما هستم، اما زمانی که محبوبیت بیشتری بدست آوردید، برگردید”. باید قبول کنیم که این دقیقاً رایج ترین دلیل رد شدن یک کسب و کار نو توسط سرمایه گذاران است. دلایلی که باعث عدم مشارکت در استارت آپ می شود.

خرید رپورتاژ آگهی

هدف نشان دادن این مسئله است که شور و هیجان یک بنیانگذار جایگزینی برای مشتریان واقعی نیست.

چالش اصلی این است که قبل از داشتن جریان درآمدی که از هزینه هایتان پیشی گیرد، سرمایه گذاران را متقاعد سازید که کسب و کار شما مشتریان واقعی را جذب خواهد کرد. حتی اگر خودتان پروژه تان را تأمین می کنید، قبل از اینکه تمام منابع خود را هدر دهید، باید دقیقاً این سؤال را از خودتان نیز بپرسید.

فیدبک(بازخورد) گرفتن از مشتریان واقعی همیشه ارزان ترین راه برای شروع است.

من چند سال پیش این درس را با زحمت زیادی یاد گرفتم ، یعنی زمانی که مشتریان ایده ی ما و نمونه اولیه مان را دوست داشتند، اما ما نمی توانستیم آن را با قیمت کامل مورد نیاز برای مواجهه با پیش بینی های مالی خود به فروش برسانیم.

ما حساسیت قیمت را در بخش های مختلف بازار و بخش های مختلف جغرافیایی که به طرح ما نیاز داشتند را تست نکرده بودیم. در واقع هیچ بنیانگذاری نمیتواند تمام متغیرهای بازار امروز را پیش بینی کند.

خرید رپورتاژ

پس یک بنیانگذار جدید قبل از کسب نتایج قطعی، برای متقاعدسازی خود و سرمایه گذاران بالقوه چه باید بکند تا ثابت کند یک کسب و کار ماندگار خواهد داشت.

در اینجا برخی از استراتژی هایی که من خودم تجربه کردم را به شما توصیه می کنم، تا شانس موفقیت کسب و کار تان را افزایش داده، و همچنین در سرمایه گذاران خود انگیزه و کشش ایجاد کنید:

 

  1. تحقیقات بازار و اطلاعات کسب شده از کارشناسان خارجی را به سرمایه گذار انتقال دهید.

مهم نیست که شما و دوستانتان در مورد راه حل تان چقدر شور و هیجان دارید ، داشتن چنین شوری به این معنا نیست که سرمایه گذاران شما را بپذیرند.

قبل از تعیین درآمد و قیمت کسب و کار خود، شواهدی از منابع شناخته شده مانند Gartner Group جمع آوری کنید و با کارشناسان صنعت و مشتریان واقعی وقت صرف کنید.

 

  1. قبل از شروع جدی کسب و کار، آن را در رسانه های اجتماعی بفروشید.

این روزها بازاریابی همه چیز است. به طور متوسط ایجاد فعالیت های بازاریابی به اندازه ساخت راهکار یا ایده جدید زمان خواهد برد.

 

واقعا به بازخوردی که می گیرید گوش کنید اگر منتظرید تا ابتدا محصول نهایی تان آماده شده سپس اقدام به فعالیت در شبکه های اجتماعی کنید، با هزینه های بسیار گرانی مواجه خواهید شد .

 

  1. یک مدل درآمد واقع بینانه و یک نمونه قیمت گذاری بر اساس هزینه ها فراهم کنید.

یک نمونه ی رایگان، با هدف کسب درآمد آتی، دیگر برای جذب سرمایه گذاران جواب نمی دهد. برای حفظ یک کسب و کار به پول واقعی ، با حاشیه ای حدود ۵۰ درصد و نقاط عطف و معیارهایی واقع گرایانه نیاز است. برای نشان دادن محبوبیت کارتان، کار محصول خود را با قیمت کامل به حداقل یک مشتری واقعی بفروشید.

 

جذب سرمایه گذار

 

  1. یک طرح بازاریابی چندجانبه را آغاز کنید.

برای کسب اعتبار، تبلیغات دهانی ، بازاریابی ویروسی و داشتن یک وب سایت ، تمام آنچه که شما نیاز دارید نیستند.( به تنهایی کافی نیستند)

روی جذب یک یا چند شریک برنامه ریزی کنید، و بعلاوه رویدادهای واقعی و تخفیفات را سریعاً به نمایش گذارید. جذب کشش یا محبوبیت برای کسب و کارتان، نتایج فعالیت های بازاریابی و فروش شماست.

 

  1. نظرات و تعهدات مشتریان را جمع آوری کنید.

انتظار از تجربیات مشتریان این روزها طیف وسیعی را شامل می شود؛ از خرید، تحویل و استفاده گرفته تا پشتیبانی. اگر هنوز مشتری واقعی جذب نکردید، تمام کانال های ارتباط با مشتری را در نظر گرفته و بر آنها تمرکز کنید تا به توزیع مناسبی دست یابید.

 

  1. سازماندهی تیمی و آمادگی برای رشد را به نمایش بگذارید.

بنیانگذارانی که بدون ثبات عملیاتی و پیشرفت مالی، درخواست سرمایه گذاری می کنند به احتمال زیاد رد خواهند شد.

فکر نکنید که کارکنانی که مستقیماً با مشتری در ارتباط خواهند بود را می توانید در آخرین لحظات استخدام کرده و آموزش دهید. اهداف برنامه هایتان و نقاط عطف در این زمینه ها برای دستیابی به نتایج مورد انتظار کلید موفقیت هستند.

پیشنهاد من این نیست که همه این عناصر قبل از اینکه شما درخواست کمک مالی برای کسب و کارتان کنید،باید عالی و کامل باشند. من به عنوان یک مشاور سرمایه گذاری فعال، از بنیانگذاران انتظار دارم بتوانند یک طرح و پیشرفتی را به سوی این عناصر هدایت کنند.

هیچ شاخص جادویی در تجارت وجود ندارد، فقط نتایج هستند که بیانگر همه چیز اند. هرچه شواهد بیشتری از مشتریان در دست داشته باشید ، شانس بیشتری دارید که به پله ی بعدی راه پیدا کنید.

شور و هیجان شخصی شما ضروری است، اما برای تبدیل یک ایده عالی به یک کسب و کار قابل پیشرفت کافی نیست.

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *