آخرین اخبار

  پربازدید ترین مطالب

  داستان موفقیت

  وردپرس

  فریلنسر

  تولید محتوا

  همه چیز درباره خرید و فروش خانه در آرژانتین ، رهن و اجاره آپارتمان در آرژانتین

  رهن و اجاره آپارتمان در آرژانتین

  خارجی‌پسندترین میدان تهران کدام است؟

  یک پژوهش دانشگاهی در سال 1396 ادعا کرد میدان آرژانتین و خیابان‌های اطرافش پایدارترین محله منطقه 6 است. به این دلیل که این محدوده اولا از فضای سبز بهترین استفاده را داشته است و در ثانی نسبت به سایر محله‌های منطقه 6، ساختمان‌های جوانتری( عمدتا زیر 10 سال) دارد. بنابراین اگر به دنبال اجاره آپارتمان در محله‌ای ایمن و خوش آب و هوا هستید به اجاره آپارتمان در آرژانتین فکر کنید. همچنین با توجه به موقعیت منطقه، آگهی‌های مربوط به اجاره واحدهای اداری نیز به میزان زیادی به چشم می‌خورد.

  خیابان‌های احمد قمصیر، بهیقی، بهاران، الوند و آفریقا از خیابان‌های اصلی میدان آرژانتین هستند که همه‌ این خیابان‌ها نیز در نهایت به این میدان متصل می‌شوند. البته به لحاظ ماهیت اداری-تجاری این محله، در ساعات اداری ممکن است با ترافیک اندکی روبرو شوید. آرژانتین سرای محله اختصاصی ندارد و فرهنگسرای سرو بار این کمبود را با برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های خصوصی به دوش می‌کشد.

  نکته جالب در مورد اجاره آپارتمان در آرژانتین، اتباع خارجه‌ای هستند که متقاضی سکونت در این خیابانند. قیصر، اهل مصر است و 30 سال دارد. او می‌گوید در شرکت ایرانسل ایران کار می‌کند و با همکار دیگر مصری‌اش آپارتمانی کوچک در میدان آرژانتین اجاره کرده است. او ادامه می‌دهد:« در این خیابان خیلی‌ها را می‌شناسم که تبعه کشورهای دیگر هستند و به دلیل کار در ایران، مجبور به اجاره یک واحد مسکونی می‌شوند و از این بین خیابان آرژانتین را انتخاب می‌کنند. علت را نمی‌دانم!» حتی در چند سایت‌ خرید و فروش منزل، قیمت خانه‌های اجاره‌ای میدان آرژانتین و خیابان‌های اطرافش به دلار هم آگهی شده است.

  مقایسه قیمت‌های آپارتمان در خیابان آرژانتین

  خیابان گاندی یکی از بهترین محله‌ها جهت اجاره آپارتمان در آرژانتین به شمار می‌آید و قاعدتا قیمت‌های آن هم بیشتر از سایر خیابان‌های محدوده است. به عنوان مثال یک آپارتمان 110 متری 2 خوابه در خیابان گاندی بدون پارکینگ با 40 میلیون ودیعه و 2 میلیون تومان اجاره ماهیانه در سایت دیوار آگهی شده است. همچنین یک واحد 125 متری در این خیابان واقع در طبقه چهارم یک ساختمان قدیمی اما بازسازی‌شده و مجهز به آسانسور و انباری در دیوار با 30 میلیون تومان پول پیش و ماهیانه  4 میلیون و 500 هزار تومان به اجاره می‌رسد.

  بعد از خیابان گاندی، خیابان الوند مناسب‌ترین گزینه برای اجاره آپارتمان در آرژانتین است، زیرا مجتمع‌های اداری در این خیابان کمتر دیده می‌شود. اجاره آپارتمان در این خیابان قیمت‌هایی مشابه محله گاندی دارد، البته مقدار اندکی کمتر. به عنوان مثال یک آپارتمان 125 متری 2 خوابه در خیابان الوند با 70 میلیون تومان پول پیش و اجاره ماهیانه 2 میلیون و 700 هزار تومان در سایت دیوار آگهی شده است. همچنین یک واحد 150 متری 3 خوابه، مجموعا با 60 میلیون تومان پول پیش و 5 میلیون تومان اجاره ماهیانه در دیوار به حراج گذاشته شده است.

  به نظر می‌رسد خیابان بیهقی کمتر از بقیه خیابان‌های میدان آرژانتین، حالت مسکونی داشته باشد. با این حال در میان آگهی‌های موجود در سایت دیوار، می‌توان به چند آپارتمان قابل سکونت اشاره کرد. مثلا یک واحد 85 متری دو خوابه با امکانات کامل در این خیابان با 100 میلیون تومان پول پیش و 600 هزار تومان اجاره ماهیانه در این سایت آگهی شده است.

  رهن و اجاره آپارتمان در آرژانتین

   

  تاریخچه صلح در میدان آرژانتین

  خیابان‌هایی که در تهران نام خارجی دارند، کم نیستند. آفریقا، نوفل لوشا، گاندی، ورشو، پاکستان و … آرژانتین اما از آن خیابان‌هایی است که علت نامگذاری آن موضوع جالبی است. سال 1346، دولت ایران و آرژانتین تفاهمنامه‌ای 8 ماده‌ای منعقد کردند و در متن آن ذکر شد:« ایران و جمهوری آرژانتین نظر به تمایل خود به تحکیم علائق دوستی میان دو کشور و به منظور توسعه و بسط روابط‌ فرهنگی تصمیم به انعقاد موافقتنامه فرهنگی گرفتند.» و به پاس این دوستی، یکی از میادین کشور به این نام معروف شد؛ میدان آرژانتین. بعد از آن خرید آپارتمان در آرژانتین رونق گرفت و افراد زیادی جذب این خیابان شدند.

  خیابان آرژانتین را به نام ساعی هم می‌شناسند و دلیل آن هم واضح است، نزدیکی آن به پارک بزرگ و قدیمی ساعی. این پارک آب و هوای بسیار خوبی به آرژانتین داده است و حتی در شب‌های گرم تابستان خنکای مطلوبی در این خیابان احساس می‌شود. این میدان واقع در منطقه 6 و از شمال به اتوبان رسالت و از جنوب به خیابان بهشتی منتهی است. از مزیت‌های خرید آپارتمان در آرژانتین می‌توان به دسترسی فوق العاده آن اشاره کرد. مثلا پایانه بیهقی که اتوبوس‌ها و تاکسی‌های بسیاری به آن رفت و آمد دارند، در این محدوده است. از سوی دیگر خیابان آرژانتین تا بی آرتی‌های خیابان ولیعصر تنها 5 دقیقه فاصله زمانی دارد. محدوده آرژانتین حالا آنقدر وسیع شده است که گاندی، آفریقا(جردن)، توانیر و وزرا را جزوی از آن به حساب می‌آورند. به عنوان مثال اگر در سایت دیوار به دنبال خرید آپارتمان در آرژانتین باشید، آپارتمان‌های آگهی شده در این خیابان‌های گاندی و آفریقا را جزو گزینه‌های موجود به شما نشان می‌دهد. یک واحد آپارتمان 265 متری 4 خوابه با 13 سال ساخت واقع در خیابان گاندی تنها متری 8 میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد.

  آرژانتین در زمره محله‌های گران‌قیمت تهران است، پس طبیعتا واحدهای بالای 100 متر آن بیشتر از 1 میلیارد تومان قیمت دارد. مثلا یک آپارتمان 137 متری با 35 متر سال ساخت یک میلیارد و 100 هزار تومان در سایت دیوار آگهی شده است. این آپارتمان مشرف به پارک ساعی است و به ادعای فروشنده، فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه به حساب می‌آید. یک آپارتمان دیگر نوساز 120 متری دو خوابه نیز در این محدوده به همین قیمت در دیوار به فروش می‌رسد.

  همانطور که گفته شد، وزرا یکی از محله‌های آرژانتین محسوب می‌شود. این خیابان هم قیمت‌هایی مشابه ساعی دارد.، البته کمی بیشتر. مثلا یک آپارتمان 175 متری تک واحدی با 18 سال سابقه ساخت و ویویی بسیار عالی،  در سایت دیوار یک میلیارد و 500 میلیون تومان آگهی شده است.

  هر چه از این محله‌ها به سمت میدان آرژانتین نزدیک‌تر می‌شویم، قیمت‌ها هم روند صعودی به خود می‌گیرند. به عنوان مثال یک واحد 122 متری کلیدنخورده با دو پارکینگ و فول امکان یک میلیارد و 342 میلیون تومان قسمت خرید آپارتمان در آرژانتین در سایت دیوار آگهی شده است. البته نباید تصور کنید همه خانه‌های فروشی آگهی شده در این سایت، متراژ بالا دارند. یک آپارتمان 46 متری 1 خوابه با 30 سال سن ساخت 285به قیمت میلیون تومان در دیوار آگهی شده است. این واحد واقع در طبقه دوم یک آپارتمان 3 طبقه تکواحدی است و پارکینگ و انباری هم ندارد.

  خرید خانه در آرژانتین

  آرژانتین، محله‌ای سرزنده و بیدار

  از غرب به ولیعصر و از شرق به مدرس راه دارد. خوش اقبالی‌اش آنجاست که از شمال هم به اتوبان رسالت می‌رسد و از جنوب به خیابان مطهری. نامش را سالیان پیش «میدان آرژانتین» گذاشتند و همان مانده است. محله‌ای سرزنده است و به دلیل وجود چند مرکز خرید، مجتمع اداری، پایانه بیهقی و شهروندی که شبانه‌روزی باز است، محله‌ای پویا به حساب می‌آید. خیابان‌های آن به خود تاریکی نمی‌بینند و از این نظر برای ساکنانش به خصوص زنان بسیار امن است. خرید خانه در آرژانتین به رغم آمار پایین خرید و فروش خانه در این روزها، رونق خوبی دارد. می‌توانید سری به سایت دیوار بزنید، آگهی‌های موجود در آن را در این خصوص بببینید و از قیمت‌های خرید خانه در آرژانتین مطلع شوید.

  این محدوده چه امکاناتی دارد؟

  احداث ساختمان کانون وکلای مرکز در خیابان زاگرس، یکی از خیابان‌های اصلی این محله به میدان آرژانتین رونق خاصی داد و پای وکلا و دفترهایشان به این خیابان باز شد. سال گذشته کافه وکیل، روبروی ساختمان کانون افتتاح و رفته‌رفته به یکی از کافه‌های اصلی منطقه تبدیل شد. البته در کنار آن، کافه شن در ابتدای خیابان الوند، کافه کیک گیلاس و کافه آفریقا در خیابان آفریقا و السا کافی در هتل اسکان هم نیاز این منطقه را به کافی‌شاپ تامین می‌کنند. مرکز خرید آفریقا، هایلند، برج رویال و مجتمع تجاری وزرا نیز در محدوده میدان آرژانتین واقع شده است. شکم‌بازها هم نگران نباشند، رستوران ارکیده یکی از مشهورترین رستوران‌های تهران و رستوران‌های البرز و الوند در این منطقه قرار دارند. از نقاط ضعف میدان آرژاتین، می‌توان به نبود پمب بنزین، پل هوایی و وجود تنها یک پمب گاز در خیابان بیهقی اشاره کرد.

  قیمت خانه در میدان آرژانتین

  میدان آرژانتین و محله‌های همجوارش یکی از قدیمی‌ترین و اصلی‌ترین نقاط شهر تهران محسوب می‌شوند و هنوز می‌توان در بعضی از کوچه پس‌کوچه‌های آن‌ها رنگی از این اصالت را دید؛ مثلا وجود خانه‌های ویلایی در این محل.

  در سایت دیوار خرید خانه‌ در آرژانتین چند آگهی را به خود اختصاص داده که اکثر آن‌ها به قیمت توافقی به حراج گذاشته شده است. به عنوان مثال در یک آگهی از این سایت، یک خانه دوبلکس 450 متری بازسازی شده با فول امکانات به قیمت توافقی میلیون تومان به فروش می‌رسد. طبق گفته فروشنده می‌توان در ابتدا مقداری از آن رابه صورت پول نقد و الباقی را به صورت اقساطی چند ماهه پرداخت کرد. همچنین در موردی دیگر، خانه‌ای کلنگی با متراژ 340 متر واقع در میدان آرژانتین به قیمت توافقی آگهی شده است. فروشنده در انتهای آگهی نوشته است:« این خانه هم امکان سکونت دارد هم امکان سرمایه‌گذاری جهت ساخت و ساز.»

  در قسمت خرید خانه در آرژانتین در سایت دیوار، آگهی چند زمین نیز به چشم می‌خورد. مثلا یک زمین قدیمی 450 متری دارای سند شخصی به قیمت توافقی به فروش می‌رسد. این زمین تک مالکی است و هنگام خرید با مشکلاتی از قبیل مشاع بودن یا موافق نبودن یکی از مالکین روبرو نخواهید شد. همچنین در این سایت، یک زمین 212 متری تنها به قیمت 170 میلیون تومان آگهی شده است. فروشنده می‌گوید این زمین آماده بهره‌برداری جهت آموزشگاه، شرکت، ساختمان مسکونی، دفاتر اداری و ساخت و ساز است.

   

  محله‌ای مرفه‌نشین با امکانات بالا

  منطقه 6 بعد از منطقه 1، یکی از بزرگترین محله‌های پایتخت است. آرژانتین، وزرا، توانیر، زرتشت غرب، فاطمی، گلها، طالقانی، کریمخان، بلوار کشاورز، فلسطین، مطهری و بهشتی تنها چند خیابان از خیابان‌های معروف این منطقه به حساب می‌آیند. تمامی محله‌های آن نیز، هم رنگ و بوی تجاری دارند و هم رنگ و بوی مسکونی. این تضاد اما در خیابان آرژانتین محسوس‌تر است. نزدیکی به پایانه بیهقی از سوی دیگر، به این محل امکانات توریستی نیز افزوده است. به عنوان مثال، مرکز خرید شهروند، اولین مرکز خرید شبانه روزی تهران در خیابان آرژانتین شناخته شد. دسترسی و امنیت بالای این منطقه هم مزید بر علت شد تا رهن واجاره آپارتمان در آرژانتین روز به روز متقاضیان بیشتری پیدا کند.

  یک دقیقه پرسه در میدان آرژانتین

  خیابان آرژانتین از یک طرف هم صفا و سرسبزی بزرگراه مدرس را به خود اختصاص داده است و هم نشاط پارک ساعی را. سه سفارت واقع شده آرژانتین، استرالیا و اتریش بر اهمیت میدان آرژانتین افزوده است. اهالی این منطقه به سه بیمارستان مهم تهران از جمله بیمارستان کسری، پاستور نو و آسیا دسترسی دارند و علاوه بر این‌ها، خانه سلامت گاندی، ساعی و خانه سلامت مسافر در این محدوده واقع شده است. فرهنگسرای سرو واقع در خیابان سرو هم تا حدی امکانات فرهنگی این محل را تامین می‌کند. رستوران‌های زیادی در این خیابان وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به رستوران نایب و رستوران ارکیده اشاره کرد. سینما آزادی در انتهای آرژانتین نیز یکی از معروف‌ترین سینماهای تهران به شمار می‌آید. با این وجود در این محله مراکز تفریحی چندانی به چشم نمی‌خورد و شاید ماهیت اداری-تجاری آن پررنگ‌تر باشد. بنابراین کسانی که به دنبال رهن و اجاره آپارتمان در آرژانتین هستند، عمدتا سالخوردگان یا کسانی هستند که با وسیله نقلیه عمومی یا شخصی در ترددند.

  آپارتمان اجاره‌ای در آرژانتین چند تومان است؟

  در سایت دیوار، رهن و اجاره آپارتمان در آرژانتین آگهی‌های زیادی را به خود اختصاص نداده است. وقتی از یکی از مشاوران املاک این خیابان علت را جویا شدیم، گفت:« به دلیل مشخص نبودن قیمت‌های آپارتمان در این وضعیت و بالارفتن قیمت دلار، ماکین برای اجاره دادن آپارتمان‌هایشان مردد هستند. این مشکل تنها در سایت دیوار دیده نمی‌شود بلکه ما که مشاور املاک هستیم هم به ندرت موردی برای اجاره یا خرید و فروش داریم.» با این حال یک آپارتمان 85 متری 2 خوابه در طبقه اول در این سایت با ودیعه‌ای 130 میلیون تومانی و اجاره ماهیانه یک میلیون تومان آگهی شده است. طبق گفته فروشنده این واحد دارای یک بالکن بزرگ اختصاصی و نورگیر فوق العاده است.

  اگر به دنبال آپارتمان دو خوابه با ودیعه‌ای کمتر و اجاره بیشتر هستید، آگهی رهن و اجاره یک واحد آپارتمان 122 متری دو خواب با 70 میلیون تومان ودیعه و 2 میلیون و 800 هزار تومان اجاره ماهیانه در سایت دیوار به چشم می‌خورد. همچنین اگر در جست‌و‌جوی رهن و اجاره آپارتمان در آرژانتین با همین حدود ودیعه اما اجاره کمتر هستید، در این سایت یک واحد 60 متری یک خواب در محدوده پارک ساعی با ودیعه‌ای 70 میلیون تومان و اجاره ماهیانه 2 میلیون تومان برای شما موجود است.

  قبلی «
  بعدی »

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  SEO

  Digital Marketing

  خرید-رپورتاژ-آگهی

  Startup

  Social Marketing

  Brand Story

  آموزش رپورتاژ آگهی