آخرین اخبار

  پربازدید ترین مطالب

  داستان موفقیت

  وردپرس

  فریلنسر

  تولید محتوا

  تفاوت میان Tape  و HDD

  ذخیره سازی اطلاعات با استفاده از Tape Storage ها یکی از روش های رایج و محبوب در دیتا سنتر هاست.  از آنجایی که امروزه تمامی سازمان ها از شبکه های کامپیوتری و سرورHPE استفاده میکنند و این شبکه های کامپیوتری به اینترنت متصل هستند همواره اطلاعات در حال استفاده بر روی این شبکه های کامپیوتری در معرض خطر ویروس ها ، باج افزار ها و بد افزار ها هستند .فرض کنید اطلاعات مربوط به اتوماسیون ادارات دچار مشکل شوند در این صورت تمامی سوابق مربوط به کار های شرکت دچار مشکل شده و اطلاعات از دست خواهد رفت . و یا فرض کنید اطلاعاتی که کارمندان شرکت ها در حال کار با آنها هستند دچار مشکلات شوند این مشکل میتواند باعث از بین رفتن تلاش های انجام شده توسط کارمندان در ماه  ها اخیر شوند . پس بهترین کار در هر زمانی برای جلوگیری از ازبین رفتن اطلاعات بکاپ گیری و پشتیبانی گیری مرتب از اطلاعات موجود بر روی سرورHPدر سازمان است تا در صورت هر گونه مشکل در مورد اطلاعات بتوانید با استفاده از فایل های پشتیبان موجود و بکاپ های موجود بتوانیم به اطلاعات از بین رفته دست یابیم .

  یکی از محبوب ترین روش های بکاپ گیری استفاده از نوار ها و  تیپ استوریج ها در سازمان برای بکاپ گیزی و پشتیبان گیری از اطلاعات است . در این مقاله سعی داریم به مقایسه میان بکاپ گیری با استفاده از Tape Storage  ها با بکاپ گیری با استفاده از HDD و SSD های موجود بر روی سرور اچ پی  بپردازیم .

  خرید رپورتاژ آگهی

   

  TapeDisk
  از لحاظی قیمتی ارزانتراز لحاظ قیمتی گرانتر
  عدم نیاز به سیستم خنک کننده برای حفظ داده هانیاز به سیستم خنک کننده برای حفظ داده ها
  عدم نیاز به برق برای حفظ داده هانیاز به برق برای حفظ داده ها
  ضریب خطای کمتر در هنگام Writeضریب خطای بیشتر در هنگام Write
  ذخیره داده ها در دمای محیطذخیره داده ها در دمای بالا
  ذرات مغناطیسی زیاد و بسیار بزرگذرات مغناطیسی کم و کوچک
  مدت زمان نگهداری داده حدود ۳۰ سالمدت زمان نگهداری داده حدود ۵ سال
  سرعت زمان دسترسی تصادفی کمترسرعت زمان دسترسی تصادفی بیشتر
  ثابت بودن سرعت Read و Write در Backup گیریمتغیر بودن سرعت Read و Write در Backup گیری
  محدودیت در تعداد Backup گیری همزمانعدم محدودیت در تعداد Backup گیری همزمان
  نوع ذخیره سازی Offlineنوع ذخیره سازی Online

   

  امید واریم با مطالعه این مقاله توانسته باشیم شما را در شناخت بکاپ گیری و پشتیبان گیری از اطلاعات بر مبانی Tape کمک کرده باشیم . در صورت وجود هر گونه ابهام و کمک به راهنمایی ها بیشتر میتوانید با کارشناسان شرکت شبکه گستران یاقوت سرخ به شماره ۷۱۱۸۹-۰۲۱ تماس حاصل نمائید و یا به سایت شرکت یاقوت سرخ به آدرس www.Ysorkh.net مراجعه کنید .

  قبلی «
  بعدی »

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تولید محتوا + رپورتاژ آگهی

  آخرین مقالات