چطور از طریق تبلیغات تعداد نصب های اپلیکیشن موبایل را افزایش دهیم؟

تبلیغات افزایش نصب اپلیکیشن
تبلیغات افزایش نصب اپلیکیشن

در دنیای استراتژی های بازاریابی ارگانیک از جمله بازاریابی محتوا و تعامل در رسانه های اجتماعی، تمرکز بر تکنیک های بازاریابی غیر پولی یا به اصطلاح تبلیغات رایگان برای افزایش نصب اپلیکیشن ها می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد.

با این که برای انجام این کار روش های مختلفی وجود دارد، واقعیت این است که به احتمال زیاد شما در حال تجربه ی بازگشت سرمایه ی کندی هستید، در حالی که بازگشت سرمایه از طریق تکنیک های پولی بسیار سریعتر انجام می شود.

خرید رپورتاژ آگهی

در حقیقت، حتی کسب و کارهای کوچک نیز می توانند از روشهی پولی بهره مند شوند.

تبلیغات پولی ، آگهی شما را در مقابل یک مقیاس عظیم از مخاطبان قرار می دهد و به سرعت می تواند سروصدای زیادی ایجاد کند؛ پرداخت هزینه برای جذب بیشتر و افزایش نصب اپلیکیشن در واقع منجر به افزایشی حدود ۱۵۰٪  در نصب ارگانیک اپ ها می شود.

بیایید نگاهی به چند نمونه از موثرترین روشهای تبلیغات پولی بیاندازیم؛ با ویرلن همراه باشید:

 

تبلیغات قبل از پخش ویدیو

Pre-roll ads تبلیغات کوتاهی هستند که قبل از یک محتوای ویدئوی انتخاب شده توسط کاربر اجرا می شوند. انواع مختلفی وجود دارند، اما مهمترین تمایز بین آنها احتمالا توانایی کاربر در رد کردن آن آگهی است.

خرید رپورتاژ

قابل رد کردن

بیایید واقع بین باشیم، هیچ کس برای تماشای تبلیغات به YouTube نمی رود. اکثر افراد اگر این بتوانند آن آگهی را رد می کنند، یا یک بلاک کننده ی آگهی نصب می کنند. شواهد نشان می دهد که تنها ۱۴ درصد افراد تبلیغات را رد نمی کنند چراکه آنها را بی ربط و غیر مرتبط می دانند. اکثر مردم تبلیغات را از روی عادت و یا عدم اشتیاق به مصرف محتوای درون آن رد می کنند.

غیرقابل رد کردن

در ابتدا ممکن است این گونه تبلیغات مزاحم و آزار دهنده به نظر رسد ، اما در واقع آگهی های پیش از ویدیویی که غیر قابل رد کردن باشند، اغلب با مخاطبان ارتباط برقرار می کنند. آنها ۳۵۰٪ احتمال کمتری دارد که به نظر بیننده مزاحم بیاییند.

فواید

علیرغم ماهیت مزاحم بودن این تبلیغات (یا شاید به خاطر همین مسئله) ۸۰ درصد از افراد تبلیغات ویدئویی آنلاین را به یاد می آورند و این گونه تبلیغات ۲۷ بار شانس بیشتری برای جذب کلیک نسبت به تبلیغات بنری استاندارد دارند.

چگونه انجامش دهیم؟

۵ یا ۶ ثانیه اول تاثیر گذارترین ثاتیه ها هستند. حتی اگر آگهی رد هم شود، باز هم می تواند تاثیر خود را بگذارد … سعی کنید آگهی خود را با یک گام ۶ ثانیه ایِ فشرده باز کنید.

 

برای انجام این کار باید یک کمپین TrueView از طریق حساب تبلیغات گوگل AdWords خود ایجاد کنید. یک کمپین جدید ایجاد کنید، “in-stream” را انتخاب کرده، سپس ” mobile app installs ” را در منوی زیر کمپین انتخاب کنید. پس از آن شما با گزینه های مختلفی برای سفارشی کردن محتوای خود در یک راه بسیار هدفمند مواجه خواهید شد. با استفاده از کمپین های TrueView شما تنها زمانی که هزینه ای برای آگهی خود پرداخت می کنید که بیش از ۳۰ ثانیه مشاهده شود.

تبلیغات بومی

تبلیغات بومی تبلیغاتی خارجی هستند که مطابق با قالب و سبک سایتی که در آن نمایش داده خواهد شد، فرمتشان تغییر می کند. مصرف کنندگان ۵۳٪ بیشتر از تبلیغات بنری به تبلیغات بومی توجه می کنند و اینگونه تبلیغات بومی ۱۸٪ احتمال خرید را افزایش می دهند.

تبلیغات بومی در مقابل محتوا

علاوه بر این، یک سوم از پاسخ دهندگان به یک مطالعه گزارش دادند که آنها یک آگهی بومی را با دوستان و اعضای خانواده به اشتراک می گذارند، در مقابل این احتمال برای تبلیغات نمایشی کمتر از ۲۰٪ بود.

تبلیغات بومی در بسیاری از موارد به همان اندازه که محتوای مقاله های یک سایت توجه مخاطبان را جذب می کند،عمل می کنند؛ از لحاظ زمانی نیز افراد به هر دو به یک اندازه نگاه می کنند. اشکال این است که ممکن است زمانی که مخاطبان انتظار یک مقاله را دارند اما با یک آگهی رو برو می شوند، احساس فریب خوردگی کنند. همچنین تصور دیگر بر این است که ممکن است  موتورهای جستجو رنک صفحاتی که تعداد زیادی تبلیغ بومی دارند را کاهش دهند و آنها را به عنوان اسپم بحساب آورند!

تبلیغات در رسانه های اجتماعی

تبلیغات پولی رسانه های اجتماعی با حداقل هزینه، مخاطبان بسیار زیادی را برای شما جذب می کند. پست های ارگانیک تنها توسط اقلیتی از فالوورهای شما مشاهده می شوند ؛ در مورد پست های تبلیغات فیسبوک نیز ارزش آنها توسط الگوریتم هایی کاهش می یابد زیرا پست های خبری رقابت بیشتری پیدا کرده و انتشار محتوا بیشتر شخصی شده است.

تعداد زیاد پست های خبری در رسانه های اجتماعی به طور کلی در حال افزایش یافتن است، همینطور محتوای شخصی.

تبلیغات پولی رسانه ای ، با تضمین دیده شدن محتوای شما از این مشکل عبور می کند. با این حال، مانند تبلیغات پیش از ویدیو، پست های توسعه داده شده ممکن است به نوعی مزاحم در نظر گرفته شود.

شما به آسانی می توانید تبلیغات پولی خود را از طریق بخش تبلیغات توییتر منتشر کنید و طوری آن را پیکربندی کنید که تنها زمانی که اپ شما دانلود می شود برای آن پولی پرداخت کنید.

داشتن تبلیغات پولی در فیسبوک نیز به طور مشابه امری ساده است؛ شما به سادگی یک صفحه تجاری را راه اندازی کرده، محتوای خود را درون قالب تبلیغاتی آنها تزریق کنید، سپس مخاطبان و بودجه خود را انتخاب کنید. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، آگهی خود را براساس برنامه ای زمانبندی کنید تا در زمان هایی نمایش داده شود که مخاطبانتان آنلاین هستند.

 

تبلیغات کلیکی  Pay Per Click (PPC) / پرداخت برمبنای کلیک

تبلیغات کیکی گوگل Google AdWords یک روش ضروری برای در معرض دید قرار گرفتن و کسب تبدیل (نصب) برای کمپین های نصب اپلیکیشن تلفن همراه شماست و دارای یک ابزار بهینه ساز نرخ تبدیل (conversion) مفید است که به شما فرصتی می دهد تا تبدیل بیشتری بدست آورید.

دو تمایز مهم در اینجا وجود دارد: بین تبلیغات “جستجو” و “نمایش”، تبلیغات جستجو نوعی از تبلیغات پولی است که عبارات جستجوی کاربران را مورد هدف قرار می دهد. تبلیغات “نمایش” اپ شما را درون اپ های دیگر ترویج می کند.

 

هر دو به شیوه های خود موثر هستند. موضوع انتخاب بین این دو گزینه نیست، موضوع این است که بهترین استراتژی ای را که با نیازهای شما همخوانی داشته باشد را برگزینید. با این وجود، شبکه “نمایش” نسبت به شبکه جستجو حجم بیشتری را بدست می دهد یعنی جایی که در آن شما با میلیون ها اپ دیگر رقابت می کنید. برای کمپین های با بودجه کم ، ممکن است تمرکز روی شبکه” نمایش” ارزش بیشتری داشته باشد؛ حداقل برای شروع.

 

در مقاله آموزش تبلیغات در گوگل گفتیم که AdWords راه ساده ای برای ایجاد یک کمپین سفارشی است که متناسب با اهداف شما باشد، که به شما اجازه می دهد با سنجه هایی نظیر سن، جنسیت و موقعیت مکانی، ویژگی های جمعیت شناختی مخاطبان خود را تعیین کنید. شما حتی می توانید دستگاه هدف خود را براساس سیستم عامل، مدل دستگاه، حامل تلفن همراه و اتصال Wi-Fi سفارشی کنید (اگر اپ شما سایز فایل حجیمی داشته باشد، ممکن است بخواهید فقط دستگاه های متصل به Wi-Fi را انتخاب کنید). حتی یک گزینه “تمرکز بر روی نصب” وجود دارد تا هدف کمپین تان را بر دانلود اپ تعیین کنید.

بینگ

گوگل اغلب برای بازاریابان سایت”اصلی” است، اما Bing را نادیده نگیرید. این موتور حدود ۲۰ درصد از بازار موتورهای جستجو را دارا بوده و تبلیغات را در سراسر Yahoo.com، Aol.com، سایت های شخص ثالث، و اپ های متعلق به Bing نمایش می دهد. شما تنها براساس کلیک پرداخت می کنید و می توانید حداکثر بودجه را تنظیم کنید. می توانید میزان بازدید از آگهی تان، تعداد کلیک ها و CPI را از طریق داشبورد بینگ ردیابی کنید.

 

افزودنه های اپلیکیشن

افزودنه های اپلیکیشن پیوندهایی به اپ شما هستند که زیر تبلیغات پولی شما ظاهر می شوند و توسط هر دو Google و Bing ارائه می شوند. آنها معمولا رایگان بوده و شما تنها زمانی که کلیکی صورت گیرد هزینه می کنید، که پس از آن کاربر به فروشگاه برنامه مناسب برای دستگاه خود منتقل می شود.

 

بودجه

ایده خوبی است که از لحاظ بودجه بندی، با یک بودجه کوچک شروع کنید و معیارهای دستیابی را محدود کنید. اگر بودجه کمی دارید، بهتر است در یکجا سرمایه گذاری کنید. هدف گیری منطقه ای در اینجا می تواند کلید باشد. اکثر شرکت های کوچک در بریتانیا کمتر از ۵۰ کارمند دارند و SME ها به طور متوسط ۲۴،۰۰۰ پوند در سال برای بازاریابی اینترنتی صرف می کنند، اما فقط خود شما هستید که نیازهای شرکت تان را درک می کنید.

پرداخت بر اساس هر نصب (CPI) می تواند بسیار متفاوت باشد. یک بازاریاب ادعا می کند که به اندازه ۰٫۳ دلار برای هر نصب صرف کرده (پس از بهینه سازی های بسیار)، در حالی که دیگران توصیه می کنند که حداقل ۵ دلار برای هر نصب بپردازید تا مطمئن شوید که گوگل تبلیغات شما را تحویل می دهد. یک بحث اقتصادی است، بنابراین هرچه بیشتر پرداخت کنید ، CPI باید ارزانتر تمام شود.

 

برای یافتن بهترین روش انجام این تکنیک، نیاز به انجام تعدادی آزمایش وجود دارد. هنگامی که کمپین شما شروع به فعالیت می کند، با یک مقدار کم شروع کنید و به تدریج آن را افزایش دهید.

 

برای کسب و کارهای کوچک، بهتر است روی تبلیغات گوگل Google Search تمرکز کنید. گوگل بزرگترین پلت فرم جستجو است، احتمال زیادی دارد که افرادی که به دنبال محصول مثل محصول شما هستند، برند شما را ببینند ، و باید گفت که AdWords یک سیستم بسیار یکپارچه است. توانایی آن در تمرکز خاص برروی میزان نصب اپ ها به شما یک مبنای آسان برای قضاوت در مورد موفقیت کمپین هایتان می دهد.

برای بودجه های متوسط، ارزش آن را دارد که تبلیغات رسانه های اجتماعی را نیز به ترکیب اضافه کنید. هدفمند عمل کنید. روی مکان هایی کار کنید که جمعیت مورد نظرتان در آنجا زندگی می کنند، و پلتفرم هایی را هدف بگیرید که آنها به احتمال زیاد استفاده می کنند.

 

برای بودجه های بزرگتر، بهتر است که به سمت تبلیغات پیش ویدیویی حرکت کنید، بنابراین باید مقداری کافی از بودجه خود را برای ایجاد یک تبلیغ پیشرفته  و خلاق صرف کنید که مخاطبانی که در تلاش برای بدست آوردنشان هستید را آزار ندهد.

مخاطبان خود را بشناسید.

یک کمپین نصب اپ موفق، نیازمند این است که شما آستین خود را بالا زده و تمام جزییات جمعیت شناختی مخاطبان برندتان را بررسی کنید. به عنوان مثال، آنها چند ساله هستند؟ این موضوع بر نوع سایت هایی که آنها استفاده می کنند و حتی زمانی که آنلاین هستند تاثیر می گذارد. بعلاوه بر رفتار آنها در مورد نوع خاصی از تبلیغات نیز تاثیر می گذارد.

 

جنس آنها چیست؟ این می تواند بر ترجیح شبکه اجتماعی آنها تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، ۳ شبکه برتر که مردان آنها را دوست دارند، LinkedIn، Google+ و YouTube هستند؛ برای زنان Pinterest، توییتر و فیسبوک.

آنها در کجای قیف فروش قرار دارند ؟

دانستن اینکه مخاطبان تان در کجای قیف فروش هستند مهم است. سفر معمولی کاربر را از آگاهی از برند تا قصد خرید شناسایی کنید(در مورد این کیس، قصد دانلود اپ) و یک CTA خاص برای هر مرحله از سفر بسازید.

 

از هدفگیری مجدد سایت استفاده کنید. این روش جایگاه کوکی مجزایی استفاده می کند تا ۹۸ درصد از کاربرانی را  که پرش می کنند، را هدف گیری کند. به صورتی که سفر شان را در اطراف وب ردیابی کرده و محتوایی را بر اساس مرحله شان در قیف فروش به آنها می دهد.

 

همچنین ممکن است بخواهید از یک سرویس هدف گیری مجدد تلفن همراه مانند AdRoll استفاده کنید که اطلاعات کاربران ناشناس را جمع آوری کرده، مخاطبین تان را مشخص کرده، و سپس تبلیغات اینترنتی شما را به آنها نشان می دهد تا آنها را به سمت سایت تلفن همراه شما هدایت کند.

امیدواریم که شما این آموزش افزایش نصب اپلیکیشن از طریق تبلیغات پولی را مفید دیده باشید. در پایان ، هیچ راه حل که برای همه مناسب باشد وجود ندارد. نکته اصلی درک فضای تبلیغات پولی است، داشتن درک عمیقی از مخاطبان مورد نظر است و البته زمانی را برای طراحی یک برنامه عملی که نیازهای شما را برآورده کند، صرف کنید.

توصیه میکنیم برای مشاهده سایر مقالات آموزش دیجیتال مارکتینگ و سئو به سایت ویرلن virlan.co مراجعه کنید.

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *