آخرین اخبار

  پربازدید ترین مطالب

  داستان موفقیت

  وردپرس

  فریلنسر

  تولید محتوا

  بیماری‌های مهم‌ خاص مردان

  شایع ترین بیماری های مردان ایرانی
  مسئول برگزاری روزملی سلامت مردان گفت: بیماری های قلبی- عروقی، دیابت و برخی سرطان های خاص مردان به دلیل تغییر سبک زندگی، کم تحرکی و گرفتارشدن در زندگی شهری دردنیا و ایران از شیوع به نسبت بالایی در میان مردان برخوردار است.
  به گزارش روز شنبه ایرنا از انجمن اورولوژی ایران، دکتر فرزین سلیمان زاده افزود:انواع خطراتی که مردان را به واسطه جنسیت،نوع کارهایی که انجام می دهند و شیوع بیشتر برخی از بیماری ها که سلامتی آنها را تهدید می کند بر اهمیت برگزاری’ روز ملی سلامت مردان’ وتوجه دادن مردان به بیماری هایی که درکمین شان است می افزاید.
  وی با بیان اینکه بیماری های عفونی مردان نیزدر دنیا و ایران درحال شیوع است، افزود:برای این بیماری ها راه های پیشگیری و درمان های مناسب داریم. بیش از آن که درمان در مورد آنها نقش کنترل کننده داشته باشد آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص پیشگیری از آنها بسیار حائز اهمیت است.
  جراح و متخصص بیمارهای کلیه و مجاری ادرار همچنین تصریح کرد:آنچه به نظر انجمن ارولوژی ایران امسال به دغدغه مهمی طی سال های اخیر تبدیل شده شیوع بیماری های منتقل شونده از راه جنسی است که باید به دقت مورد نظرقرارگیرد.

  ***شیوع خزنده بیماری های جنسی درمردان ایرانی
  سلیمان زاده ادامه داد: به دلیل شرایط فرهنگی کشور ما، کمتر در خصوص این بیماری ها صحبت می شود.حال آنکه برخی از این بیماری ها در جامعه به طور خزنده وزیرپوستی رو به افزایش است که درصورت عدم توجه وپیشگیری سریع می تواند به عنوان یک بمب ساعتی خطرناک عمل کند.
  وی تصریح کرد: به همین دلیل موضوع خاصی که امسال در روز سلامت ملی مردان روی آن تأکیید بیشتری داریم سلامت در حیطه بیماری های منتقله از راه جنسی است؛ تا خانواده ها را از این مهم مطلع کنیم.

  **مردان کمتر از زنان به سلامتی شان اهمیت می دهند
  این ارولوژیست خاطرنشان کرد: بر اساس تحقیقات و بررسی های صورت گرفته مشخص شده که مردان نسبت به زنان به سلامت خود توجه کمتری دارند و این امر در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه نیز کم و بیش یکسان است. حتی در کشورهای پیشرفته هم مردان به دلیل ویژگی های اجتماعی و ذهنی در مراقبت از سلامت خود نسبت به خانم ها سهل گیر تر هستند.
  وی یادآور شد: بنابراین شیوع برخی از بیماری های مهم مانند سرطان ها؛ دیابت و بیماری هایی که در پی مصرف سیگار و یا سوء مصرف الکل و مواد مخدر و همچنین عادات غذایی نا مناسب ایجاد می شوند نیز در مردان بیشتر از زنان است.
  عضو هیئت مدیره انجمن ارولوژی ایران اظهارکرد: امسال تفاهم نامه ای را با انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی نیز به امضاء رساندیم تا ازامکانات و مراکزدرمانی وابسته به این انجمن نیزدرروزملی سلامت مردان به نحو مطلوب و درراستای خدمات رسانی بهتر وگسترده تر به مردان درسراسر کشوربهره مند شویم.ششم اسفند هرسال مصادف با روزملی سلامت مردان درکشوراست.

  قبلی «
  بعدی »

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  SEO

  Digital Marketing

  خرید-رپورتاژ-آگهی

  رپورتاژ آگهی رایگان

  Startup

  Social Marketing

  Brand Story

  آموزش رپورتاژ آگهی