آخرین اخبار

  پربازدید ترین مطالب

  داستان موفقیت

  وردپرس

  فریلنسر

  تولید محتوا

  بازاریابی B2C چیست؟ + ۹ نمونه استراتژی موفق 

  بازاریابی b2c

  بازاریابی B2C چیست؟

  بازاریابی B2C یک نوع از بازاریابی است که به کسب و کارها کمک می کند تا به طور موثرتر و متقاعد کننده تری با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنند. به صورتی که به جای فروش یک محصول یا یک نرم افزار SaaS به یک شرکت یا کسب و کار دیگر، شما محصولات خود را به طور مستقیم برای مصرف کنندگان شخصی(مشتری) بازاریابی می کنید.

  تبلیغات تلویزیونی برای محصولات مصرفی،یک نمونه از بازاریابی B2C هستند. در واقع شما در یک آگهی یک خوراکی بسیار خوشمزه می بینید و تصمیم می گیرید که سری بعد که از سوپرمارکت بازدید می کنید، آن را امتحان کنید.

  با این حال، تنها محصولات فیزیکی، محصولاتی بالقوه برای بازاریابی B2C نیستند. شما همچنین می توانید محصولات دانشی خود را به شکل دوره های آنلاین در سایت های مختلف بازاریابی کنید.

  خرید رپورتاژ آگهی

  مطمئنا در چنین شرایطی مشتریان شما محصولتان را در قفسه ی یک فروشگاه محلی انتخاب نخواهند کرد. با این حال، نحوه ارتباطی که شما با آنها برقرار می کنید، در مقایسه با فروشگاه هایی که وجود خارجی دارند، خیلی متفاوت است.

  تفاوت اصلی این است که ارتباط شما به طور عمده به صورت اینترنتی صورت می گیرد. به علاوه، شما باید مشتری آینده خود را متقاعد کنید که چگونه محصول اطلاعاتی(دانشی) شما زندگی آنها را بهبود خواهد بخشید.

  تعریف بازاریابی B2C

  بازاریابی B2C هر نوع فعالیت بازاریابی است که بین یک نام تجاری یا یک کسب و کار و یک مصرف کننده فردی که قصد استفاده از محصول برای استفاده شخصی را دارد، رخ می دهد. به عبارت دیگر، اگر شما دوره های آنلاینی را به فروش می رسانید، انتظارتان این نیست که مشتریانتان ابزار بکار رفته در کلاس درس را برای مصرف انبوه در نظر بگیرند.

  مشتری شما یک امتیاز شخصی از “برونداد نهاییِ” محصول شما بدست می آورد. او می خواهد از محصول دانشی شما برای حل یک مشکل، یادگیری مهارت های جدید یا رفع برخی نیازها یا میل های دیگر، استفاده کند.

  این موضوع، باعث می شود، بازاریابی B2C روندی بسیار شخصی داشته باشد.

  خرید رپورتاژ

  بازاریابی B2C به خوبی می تواند دستیابی به مشتری را افزایش و سرعت بخشد، اما برای حفظ مشتری نیز کاربرد مناسبی دارد. بازاریابی بهتر، فروش محصولات دیجیتال بیشتر.

  البته، این فقط نوک کوه یخ مجازی است. شما باید بدانید که چگونه از تاکتیک های بازاریابی B2C به نفع کسب و کار خود استفاده کنید.

  علاوه بر این، دانستن اصول بازاریابی و روشهایی که می توانید از طریقشان بر بازار هدف خود تأثیر بگذارید، به شما کمک شایانی می کند. مانند هر صاحب کسب و کار دیگری، شما باید اصول بازاریابی را طوری ایجاد کنید که در نظر افرادی که بیشترین احتمال خرید محصول را دارند، خوش آید.

   

  مقاله مرتبط : ۵ نکته کلیدی جدید برای موفقیت در بازاریابی که باید بدانید

   

  بازاریابی B2C چگونه کار می کند؟

  هدف هر کمپین بازاریابی B2C، متقاعد کردن مصرف کننده برای خرید محصول شما است. تمام. با این حال، متغیرهای مختلف بسیاری قبل از اینکه معامله نهایی رخ دهد، وارد بازی می شوند.

  ما قبلاً در مورد قیف فروش صحبت کرده ایم. اگر شما از این نوع بازاریابی استفاده می کنید، حتماً به خوبی از تفاوت بین مراحل مختلفی که مصرف کننده بین آگاهی از نام تجاری و خرید محصول خود واردش می شود، مطلع هستید.

  اساسا، لیدها به مشتریان بالقوه و مشتریان بالقوه به مشتری بالفعل تبدیل می شود. اما آنها چگونه در قیف حرکت می کنند؟

  پاسخ این سوال درون بازاریابی B2C نهفته است.

  بگذارید فرض کنیم که شما دوره های آنلاینی را برای عکاسان می فروشید. اگر مواد بازاریابی زیر را در نظر بگیرید ممکن است به راحتی بتوانید بر بازار هدف خود تاثیر بگذارد:

  • عکس های با کیفیت
  • لینگو(Lingo) که عکاسان مفهوم آن را می دانند
  • اطلاعاتی در مورد نقاط ضعف، مانند نا امیدی از تنظیمات دوربین
  • نکاتی مربوط به کیفیت تصویر

  شما باید ببینید که مشتریان چه می خواهند و چگونه می توانید محصول خود را برای رفع این خواسته ها معرفی کنید.

  بازاریابی B2C یعنی معرفی کسب و کارتان به مصرف کننده ، تشویق مصرف کننده برای تعامل با برند و هدایت مصرف کننده به سمت خرید. اینها سه مرحله یا پله ی قیف هستند.

  اگر میخواهید به هدف خود برسید، به یک استراتژی نیاز دارید. اکنون قصد داریم در مورد استراتژی صحبت کنیم؛پس با ویرلن همراه باشید…

   

  مقاله مرتبط : واقعیت مجازی برای بازاریابی و تبلیغات!

   

  استراتژی های بازاریابی B2C

  استراتژی های بازاریابی B2C به شما در امر فروش، پیش بینی پاسخ ها و دنبال کردن پیشرفت مشتری کمک می کنند. همه این سه عامل می توانند کمپین بازاریابی شما را موفقتر کنند.

  البته، شما نباید از هر استراتژی ای استفاده کنید، مگر اینکه نحوه ی عملکردش را بدانید. بازاریابی بد می تواند تاثیری منفی بر کسب و کار شما و شهرت آن در سال های آینده داشته باشد.

  به همین دلیل است که توصیه می کنیم که تا حد ممکن کانال ها و استراتژی های بازاریابی B2C مختلفی را بررسی کنید. خودتان را با نحوه ی عملکرد آنها و نتیجه ی نهایی شان، آشنا کنید. از معیارهای خود برای ردیابی پیشرفت تان استفاده کنید و در صورت لزوم اصلاحاتی انجام دهید.

  همچنین به یاد داشته باشید که برخی از استراتژی های بازاریابی برای یک کسب و کار بهتر از سایرین عمل می کنند. اگر یک کارآفرین با یک استراتژی خاص موفق بوده، به این معنا نیست که برای شما هم همانطور عمل خواهد کرد.

  همیشه همه چیز را تست کنید، این تنها راه شناختن این موضوع است که کدام استراتژی بازاریابی B2C در بین مخاطبان هدف شما، عکس العمل مثبتی ایجاد می کند.

  بیایید به ۹ نمونه از کارآمدترین استراتژی های بازاریابی B2C نگاه کنیم. علاوه بر توضیح هر کدام، ویرلن برایتان یک مثال تجاری نیز ارائه خواهد کرد.

   

  1. با مشتریان بالقوه خود همانند یک انسان برخورد کنید

  بیایید با بازاریابی محتوا شروع کنیم. اگر بر ایجاد روابط با مشتریان بالقوه ی خود متمرکز کرده اید، شما باید با آنها مانند یک انسان رفتار کنید – نه مانند دستگاه خودپرداز- که بخواهند به شما پول دهند.

  چه اینکه شما در حال نوشتن یک مقاله باشید یا بخواهید در رسانه های اجتماعی پستی ارسال کنید، مطالب معتبری برای برند خود ایجاد کنید. ، چه زمانی که داستان خود را به اشتراک می گذارید و یا زمانی که به آنها کمک می کنید تا ناکامی های شان را بشناسند، باید با افراد همانند یک انسان برخورد کنید.

  ایده ی اصلی در اینجا این است که خود و کسب و کار خود را به عنوان یک راه حل برای مشکلی که مشتریان تان تجربه اش می کنند، معرفی کنید.

  مثال

  بیایید فرض کنیم که شما برای کمک به افراد، برای کاهش وزن، دوره های آنلاینی فراهم می کنید. شاید خودتان هم با وزن تان در زندگی خود مبارزه کرده باشید، بنابراین می دانید که سروکله زدن با رژیم های یو-یو چگونه است و یا تصمیمات سال نویی که هرگز عملی نمی شوند، چه حسی دارد.

  از این تجربه ها برای ارتباط با مخاطبین خود استفاده کنید. عکس های قبل و بعد(before and after) ارسال کنید، در مورد استراتژی های کاهش وزنی که شکست خورده اند، صحبت کنید، و تلاش های شخصی خود را به اشتراک بگذارید. شما همچنین می توانید در مورد حس فعلی تان پس از مبارزه با کاهش وزن خود و اینکه چگونه مشکل خود را شکست دادید، صحبت کنید.

  مردم با داستان هایی مانند این، ارتباط بیشتری برقرار می کنند. پیامی که به آنها ارسال می کنید ساده است: “من متوجه راهی برای شکست دادن این مشکل شدم. اجازه بدهید به شما نیز کمک کنم تا همین کار را انجام دهید. ”

  مقاله مرتبط : آموزش طراحی استراتژی بازاریابی اینترنتی در شبکه های اجتماعی

   

  1. مسابقات خلاق و جذاب برگزار کنید

  همه مسابقه را دوست دارند، ایده ی برنده شدنِ چیزی به صورت رایگان، بیش از حد جذاب است – به خصوص اگر ورود به مسابقه تلاش و زمان زیادی نیاز نداشته باشد.

  شما می توانید مسابقه ای را در وبلاگ خود، رسانه های اجتماعی یا هر جای دیگری که مناسب به نظر رسد، میزبانی کنید. بسیاری از کارآفرینان برای برگزاری مسابقات از وبینار webinars استفاده می کنند. به این ترتیب، میزان حضور در وبینار خود را افزایش می دهید و در همان زمان از طریق مسابقه، توجه آنها را نیز به دست می آورید.

  مهم این است که از قوانین هر پلتفرمی که انتخاب می کنید، پیروی کنید. همچنین ضروری است که چیزی را که مخاطبان هدف تان ارزشمند بحساب می آورند، به آنها انتقال دهید.

  ممکن است وسوسه شوید که چیزی گران قیمت را که به کسب و کارتان مربوط نیست، به آنها پیشنهاد دهید. برای مثال، بسیاری از مردم تلویزیون های جدید را دوست دارند، اما اگر دوره های آنلاین شما هیچ ارتباطی با تلویزیون(یک چیز با ارزش برای مخاطب) نداشته باشد، مسابقه نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. پیشنهادی را انتخاب کنید که با آنچه شما انجام می دهید نیز ارتباط داشته باشد.

  مثال

  شاید شما دوره های آنلاین و یا محصولات دیجیتالی را در مورد سخنرانی در مقابل دیگران، به فروش می رسانید. شما یک مینی(mini) دوره و دو دوره کامل ایجاد کرده اید، بنابراین تصمیم می گیرید که دسترسی به مینی دوره تان را به عنوان جایزه ی مسابقه خود قرار دهید.

  کاری کنید که افراد زیادی درمورد مسابقه ی مینی دوره تان با خبر شوند. توضیح دهید که دوره شامل چه چیزی هایی می شود و چند نفر برنده می شوند. سپس، به شرکت کنندگان بالقوه اطلاع دهید که چگونه می توانند وارد مسابقه شوند.

  شما یک متخصص در زمینه سخنرانی در مقابل دیگران هستید، درست است؟ بنابراین شاید می توانید از افراد بخواهید عکس هایی را در هنگام سخنرانی عمومی شان برایتان ارسال کنند یا شاید بتوانید از آنها بخواهید که سخنرانی هایی ۱۵ ثانیه ای را ضبط کنند. فقط به قوانین بچسبید و به طور منصفانه یک برنده انتخاب می کنند.

  1. برای هر خرید یک پیشنهاد رایگان اضافه کنید

  این روش به عنوان یک هدیه با هر خرید نیز شناخته می شود، پیشنهاد چیزی رایگان با هر خرید، ارزش بیشتری را برای محصولی که به فروش می رساند، فراهم می کند. به عبارت دیگر، به افراد نشان می دهد که بدون پرداختن هزینه ی اضافی، چیزی مضاعف نسیبشان می شود.

  این یک پیروزی برای همه است. شما برای محصول خود پول دریافت می کنید و مشتری در قبال خریدش یک پاداش بدست می آورد.

  پیشنهاد یک چیز رایگان می تواند هر چیزی باشد. شاید این یک مینی دوره باشد که به درس اصلی شما مربوط است. یا شاید یک کتاب الکترونیکی یا کتاب تمرینی باشد که به مشتریان شما کمک می کند تا از دوره آنلاین خود بهتر استفاده کنند.

   

   

  مثال

  مراسم هواداران، مدیتیشن های رایگان و محصولاتی مشابه می توانند در بین مخاطبان هدف تان بسیار محبوب شوند. یا در حالت دیگر، شما می توانید یک کتاب الکترونیکی کوتاه که دوره ی آنلاین شما را تکمیل می کند یا یک ویدیو که گویای داستان تان است را به اشتراک بگذارید.

  مهم این است که مطمئن شوید پیشنهاد شما ارزشی واقعی دارد. اگر نمی خواهید چیزی را به عنوان یک جایزه در نظر بگیرید، می توانید تخفیفی برای خرید محصول دیگری پیشنهاد دهید. به عنوان مثال، هر کسی که دوره آنلاین اولیه شما را خریداری کند، مینی دوره ی شما را به صورت رایگان دریافت می کند.

   

  1. اهداف جستجوگر را در اولویت قرار دهید.

  بسیاری از کارآفرینان وقتی که محتوایشان را از لحاظ سئو بهینه سازی می کنند، به فکر هدف کاربران نیستند. ما اغلب فرض می کنیم که همه جستجوگرهای گوگل، یکسان هستند.

  اما اینطور نیست.

  قصد یا هدف جستجوگر، به دلیلِ جستجوی او، اشاره دارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید چیزی بخورید، ممکن است چیزی مثل “رستوران های چینی اطراف من” را جستجو کنید. اگر علاقه مند به پخت و پز هستید، ممکن است “دستور العمل های چینی برای مبتدیان” را جستجو کنید.

  نوع جستجو، نشان دهنده هدف آن است. برخی از مصرف کنندگان فقط اطلاعات جمع آوری می کنند، برخی دیگر گزینه هایی را مقایسه می کنند و بسیاری هم آماده ی خرید هستند.

  در حالت ایده آل، شما برای تمام افراد در هر فازی، محتوا ایجاد می کنید. به این ترتیب، آنها می دانند که تمام پاسخ ها نزد شماست.

  مثال

  بیایید فرض کنیم که شما علاقه مندید به اندام مناسب تری برسید، در این صورت ممکن است انواع فعالیت های مختلف فیزیکی را جستجو کنید:

  • تاثیر زیاد
  • تاثیر کم
  • دویدن
  • دوچرخ سواری
  • یوگا
  • تمرینات افزایش/کاهش وزن

  در این نقطه، شما در مرحله ی کسب اطلاعات هستید؛ شما نمی دانید که چطور به شکل بدنیِ بهتری برسید، چراکه هنوز از گزینه های موجود آگاه نیستید.

  برای مثال بالا، شما می توانید از طریق فراهم کردن مقالات یا جداول قیاسی، مصرف کنندگان را هدف گیری کنید. به افراد کمک کنید تا گزینه های مختلف موجود را بشناسند تا بتوانند تصمیمی عاقلانه بگیرند.

  اما اگر بدانید که چه نوع تمریناتی برایتان مناسب است چه؟ سالهاست که به خود می گویید از امروز دویدن را شروع می کنم، اما الان تصمیم گرفته اید عمل کنید.

  در این فاز، شما از قبل آگاهی دارید، اما به دنبال محصولی هستید که به بهترین نحو به شما در تبدیل شدن به یک دونده ی مصمم کمک کند.

  برای این مخاطبان، ممکن است مطلبی در رابطه با منافع دویدن، حالتهای دویدن، راهنمایی هایی روزمره و غیره منتشر کنید. در واقع شما تخصص خود را به نمایش می گذارید و محصول خود را به عنوان راهی برای پیشرفت در این موضوع مطرح می کنید.

   

  مقاله مرتبط : طراحی سایت و بازاریابی ویروسی چطور به موفقیت شما کمک میکنند؟

   

  1. برنامه های بازاریابی مجدد را اجرا کنید

  به نظر می رسد  Retargeting مفهوم دشواری باشد، اما در واقع بسیار ساده است. فقط پیوند مجدد با مصرف کنندگانی است که در گذشته با کسب و کار شما ارتباط برقرار کرده بودند. این موضوع به طور ویژه ای با بازاریابی B2C در ارتباط است.

  به عنوان نوعی از تبلیغات پولی، بازاریابی مجدد می تواند در بودجه شما تاثیر بگذارد. با این حال، اگر از آن به درستی استفاده کنید، ROI مربوط به آن می تواند هزینه ها را جبران کند.

  هنگامی که یک مصرف کننده با کسب و کار شما ارتباط برقرار می کند، دنباله ای از رویدادها رخ می دهد. برای مثال دفعه بعد که مشتری از فیسبوک بازدید می کند، یک آگهی از کسب و کار شما مشاهده خواهد کرد.

  این مشتری ممکن است بلافاصله بر روی تبلیغ کلیک نکند یا خریدی از شما انجام ندهد. با این حال، دیدنِ آگهی، تصویر برند شما را تقویت می کند و باعث می شود که مصرف کننده شرکت شما را در آینده به یاد بیاورد.

  مثال

  شاید شما دوره های آنلاینی مربوط به آموزش طراحی وب، ارائه می کنید. شما به طراحان مشتاق کمک می کنید تا کار خود را بهتر کرده و شغلی پیدا کنند.

  شما می توانید از طریق بازاریابی مجدد از مشتریان بالقوه ای که از وب سایت شما بازدید می کنند، بخواهید تا یکی از پست های وبلاگ شما را بخوانند یا صفحه ای را بررسی کنند. اگر تبلیغات فیس بوک را راه اندازی کرده اید، می توانید از یک فیس بوک پیکسل(Pixel) برای بازاریابی مجدد این مشتریان استفاده کنید.

  پس از بازدید از سایت شما، مشتری وارد فیس بوک شده تا دیوار خود را بررسی کند. درست در همانجا در بخش خوراک(feed )، تبلیغاتی برای دوره طراحی وب شما مشاهده خواهد کرد.

   

  ۶٫ برنامه هایی برای عضویت بسازید

  به برنامه ی عضویت، به چشم یک نوع گیمیفیکیشن (gamification) نگاه کنید. این روش مشتریان را ترغیب می کند تا با کسب و کار شما بیشتر تعامل پیدا کرده و سطوح عضویت را بالا ببرند.

  یک برنامه ی عضویت، که به برنامه ی وفاداری نیز شناخته شده، رقابت و پاداش را ترکیب می کند. هرچه مصرف کنندگان در سطوح عضویت شان بیشتر پیشرفت کنند، به پاداش های بیشتری دسترسی پیدا می کنند، که باعث بهبود روابط شان با کسب و کار شما می شود.

  مثال

  شما می توانید سه سطح عضویت برای کسب و کارتان ایجاد کنید:

  برنزی: مشتریانی که در این سطح قرار دارند، هر فصل تخفیفاتی رایگان برای محصولات دیجیتال شما دریافت می کنند.

  نقره ای: کسانی که به سطح نقره ای می رسند، علاوه بر تخفیف ها، دو بار در سال، یک دارایی قابل دانلود خاص دریافت می کنند.

  طلایی: در بالاترین سطح، مصرف کنندگان علاوه بر دریافت پاداش های سطوح برنزی و نقره ای، به طور سالانه مشاوره تلفنی رایگان ۱۵ دقیقه ای دریافت می کنند.

  مسلماً، شما می توانید اسم سطوح را هرچه می خواهید بگذارید، یا حتی پاداش ها را بر اساس نظر خود تنظیم کنید، در اصل تصمیم با شماست که مشتریان چطور در بین سطوح حرکت کنند.

  برای مثال، اعضای سطوح پایین، ممکن است چیزی بین ۱ تا  ۱۰۰ دلار در سال اخیر خرج کرده باشند، در حالی که مشتریان نقره ای، باید حدود ۳۰۰ دلار و مشتریان طلایی باید تا ۵۰۰ دلار خرج کنند.

   

  1. از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

  بسیاری از برند ها با استفاده از رسانه های اجتماعی، موفقیت زیادی کسب کرده اند. بعضی از آنها در رسانه های اجتماعی تبلیغ می کنند، در حالی که برخی دیگر از رویکرد های ارگانیک استفاده می کنند.

  اگر در بودجه خود پولی برای شبکه های اجتماعی ندارید، بر ایجاد بازاریابی از طریق بازاریابی B2C استراتژیک تمرکز کنید. راه های زیادی برای فعال تر کردن افراد در شبکه های اجتماعی وجود دارد.

  مثال

  بیایید بگوییم که شما تازه یک حساب Instagram باز کرده اید. در این صورت باید افرادی را جذب کنید که ممکن است به دوره های آنلاین شما علاقه مند باشند، اما نمی دانید که باید از کجا شروع کنید.

  استراتژی شما ممکن است چیزی شبیه به این باشد:

  • در روز ۱۰ نفر که علاقمند به نیچ یا صنعت شما هستند را فالوو کنید.
  • یک هشتگ برندی ایجاد کنید که در تمام پست های خود از آن استفاده کنید.
  • هر روز از هشتگ های جدیدی استفاده کنید که به موضوع یا طرز تفکر شما مربوط باشد.
  • مسابقاتی را میزبان کنید که منحصر به اینستاگرام باشد.
  • محتوایی الهام بخش یا آموزشی را به اشتراک بگذارید که پیروان شما احساس کنند بخشی از یک جامعه هستند.

  این یک استراتژی جامع است. به علاوه، شما می توانید آن را برای پلتفرم های دیگر نظیر فیس بوک و توییتر نیز تکرار کنید.

  1. روابط میکرو-اینفلوئنسر ایجاد کنید

  هنگامی که از کلمه “تأثیرگذار” یا “اینفلوئنسر” استفاده می کنید، مردم اغلب نام هایی مانند کیم کارداشیان، سلنا گومز و بیانسه به ذهنشان خطور می کند. با این حال، میکرو نفوذگران(میکرو-اینفلوئنسرها) اغلب تعامل بیشتری با محتویاتشان جذب می کنند – به علاوه، آنها میلیون ها دلار هزینه بر نمی دارند.

  میکرو نفوذگران، شخصیت های رسانه های اجتماعی هستند که دارای صفحه ای بسیار خاص هستند. آنها اغلب فالوورهای کوچک، اما وفاداری دارند که تصمیمات خریدشان را براساس آنچه که نفوذگر می گوید می گیرند.

  اینجا فرصت استفاده از عظمت بازاریابی B2C است.

  همکاری با نفوذگرهای کوچک می تواند برای کسب و کار شما لطف بزرگی باشد. برای مثال، ممکن است به آنها استفاده ی رایگان از دوره های آنلاین خود را پیشنهاد دهید، تا آنها را علاقه مند به همکاری کنید.

  مثال

  بیایید فرض کنیم که شما یک کارآفرین تجارت دانش شخصی هستید. و یک کارشناس امنیتی را در اینستاگرام دیده اید که فالوورهای بسیار خوبی هم دارد.

  هر دوی شما می خواهید به مردم آموزش دهید که چگونه ایمن بمانند. به این متخصص دسترسی پیدا کرده و از او بخواهید که به دوره ی شما نگاهی بیاندازد. اگر تأثیرگذار آن را دوست داشت، از او درخواست کنید که آن را تبلیغ کند.

  بعضی از نفوذگرها ممکن است هزینه ای را طلب کنند، اما بسیاری از آنها نه. اگر با ایجاد روابط خوب کارتان را شروع کنید، پول کمتری صرف خواهید کرد.

   

  1. در بحثِ “ابتدا بازاریابی موبایل”، سرمایه گذاری کنید

  جهان در حال حرکت در جهت ابتدا موبایل(mobile-first) است. بسیاری از افراد دیگر لپ تاپ و کامپیوترهای رومیزی ندارند. آنها تمام محاسبات خود را از طریق تبلت ها، گوشی ها و حتی ساعت هایشان انجام می دهند.

  به همین دلیل است که بازاریابان B2C باید یک استراتژی “ابتدا موبایل” اتخاذ کنند. ببینید محتوای تان چگونه می تواند بهترین جذابیت را برای دستگاههای همراه مخاطبین داشته باشد.

  این موضوع با داشتن یک وب سایت ریسپانسیو شروع می شود. برای مثال اگر وب سایت خود را از طریق Kajabi ایجاد کنید، به طور خودکار یک قالب ریسپانسیو خواهید داشت که روی همه دستگاه ها، عالی عمل خواهد کرد. به علاوه، دیگر مجبور نیستید نگران مدیریت دو سایت مختلف باشید: می توانید یکی برای دسکتاپ بسازید و یکی برای موبایل.

  علاوه بر این، باید پست های خود را برای دستگاه های همراه بهینه سازی کنید، از وبلاگ گرفته تا رسانه های اجتماعی. حتماً تصاویر خود را فشرده کنید، از فونت های قابل خواندن استفاده کنید و روی موبایل در دسترس باشید.

  مثال

  اگر شما علاقه مند به شروع یک کسب و کار تجارت دانش هستید – یا اگر قبلا اقدامات اولیه را انجام داده اید، می توانید Kajabi را امتحان کنید. شما می توانید کسب و کار خود را از اول بسازید، بدون اینکه نگران ظاهر سایت تان در دستگاه های همراه باشید. این موضوع بر عهده ی این پلتفرم است.

  مطمئن شوید که از بهترین شیوه های بازاریابی روز،  برای دستگاه های همراه آگاه هستید. بازاریابی ایمیل، بازاریابی SMS و بازاریابی رسانه های اجتماعی همه موبایل فرندلی(mobile friendly) هستند.

  شما همچنین می توانید از gamification و سایر اشکال جذاب بازاریابی B2C استفاده کنید تا با بازار هدف خود از طریق دستگاه های همراه ارتباط برقرار کنید. حتماً نباید تمام کاربران دسکتاپ را به طور کامل فراموش کنید، اما این واقعیت را در نظر بگیرید که ممکن است بهترین مشتریان، شما را از طریق دستگاه های همراه خود پیدا کنند.

   

  مقاله مرتبط : آموزش افزایش بازدید سایت از طریق اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی

   

  نتیجه

  یک کمپین بازاریابی B2C خوب می تواند تفاوت چشم گیری در درآمد شما ایجاد کند. صرف نظر از اینکه از کدام استراتژی استفاده می کنید، می توانید چشم انداز کسب و کار خود را به طور چشمگیری بهبود بخشید و به مصرف کنندگان بیشتری دست یابید.

  پس بازاریابی B2C چیست؟ منظور کمپین هایی است که به مصرف کنندگان یا کاربران نهایی برای اهداف شخصی ختم شود. این روش از بازاریابی B2B که هدف آن سایر کسب و کارها به عنوان خریدار است، متفاوت است.

  بازاریابی B2C به شما در شناسایی راه هایی برای برقراری ارتباط با مخاطب هدف تان و اندازه گیری نتایج هر کمپین کمک می کند. این روش باعث می شود تا مخاطبین مورد نظر خود را متقاعد کنید تا محصولات شما را انتخاب کنند.

  شما می توانید استراتژی های بازاریابی B2C بسیاری را امتحان کنید.

   

  منبع

  قبلی «
  بعدی »

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تولید محتوا + رپورتاژ آگهی

  آخرین مقالات