Categories
VIRLAN حوادث

این مرد همسفرش را خورد !

به گفته وکیل سالوادور، خانواده‌ی قربانی با ادعای کذب خود می‌خواهند پولی به جیب بزنند.
بسیاری از شما فیلم معروف Castaway با بازی تام هَنکس را دیده‌اید و بنابراین می‌دانید که گم‌شدن در دریا اصلاً مسئله‌ی شوخی‌برداری نیست؛ اما اگر شما جای چنین فردی بودید چقدر دوام می‌آوردید؟ آیا حاضر بودید از ادرار خود بنوشید تا از تشنگی نمیرید؟ یا خون یک لاک‌پشت را می‌خوردید؟ آیا گوشت هم‌سفرتان را می‌خوردید؟

خوب این دقیقاً کاری است که سالوادور آلوارنجای ۳۶ ساله به آن متهم شده است. پس‌ازآنکه قایق آلوارنجا در طی طوفان نوامبر ۲۰۱۲ شدیداً آسیب دید، حدود ۷۰۰۰ مایل از مکزیک دور و ۱۵ ماه روی دریا سرگردان شد؛ اما حتی پس از به خشکی رسیدن هم مشکلات وی تمام نشده است.

اکنون خانواده‌ی هم‌سفر او، اِزِکوئیل کوردوبا، از سالوادور به اتهام آدخواری ادعای خسارت ۶۵۰،۰۰۰ پوندی کرده‌اند. همان‌طور که حدس می‌زنید سالوادور این ادعا را رد کرده است و مصرانه می‌گوید پس از مرگ کوردوبا جسد وی را که در حال تجزیه شدن بود، پیش از انداختن در دریا تا یک هفته روی قایق نگه داشت. سالوادور می‌گوید درنهایت هم قایقش به جزایر مارشال رسید و توانست از گوشت پرندگان و ماهی‌هایی که با دست‌خالی شکار می‌کرد، خود را سیر کند.

اما پیش از هرگونه قضاوت خوب است بدانید که سالوادور به‌تازگی کتابی درباره تجربه سخت خود بر روی دریا نوشته که فروش خوبی هم داشته است. او در این کتاب مصرانه می‌گوید که هم‌سفرش را نخورده است.

به گفته وکیل سالوادور، خانواده‌ی کوردوبا از این فرصت استفاده کرده و با ادعای کذب خود می‌خواهند پولی به جیب بزنند.