دسته‌ها
پزشکی و سلامت پزشکی و سلامت ویژه پزشکی و سلامت

آیا می‌دانستید رابطه جنسی، سلامتی می‌آورد؟؟

رابطه جنسی و سلامتی

به گزارش ویرلن از وب سایت پزشکی و سلامت دکترسوشا رابطه جنسی نه تنها به شما احساس خوبی می‌دهد، بلکه برای شما سلامتی می‌آورد.

رابطه جنسی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی

ایوان فولبرایت (YvonneFulbright)،دکتر و متخصص سلامت جنسی، می‌گوید: فعالان جنسی کمتر بیمار می‌شوند.
افرادی با تعداد رابطه جنسی زیاد،سیستم ایمنی قوی‌تری برای مبارزه با میکروب‌ها،ویروس‌ها و سایر مزاحمان دارند.بر اساس تحقیقی در دانشگاه ویلکز(Wilkes) پنسیلوانیا(Pennsylvania) ، دانش‌آموزانی که دو بار در هفته رابطه جنسی داشتند،نسبت به کسانی که رابطه جنسی کمتری داشتند،پادتن بیشتری در بدنشان تولید شده و سیستم دفاعی قوی‌تری داشتند.
البته در کنار رابطه جنسی باید کارهایی را انجام دهید که سیستم ایمنی شما را تقویت کنند.مانند:
۱)درست غذا بخورید.
۲)فعال بودن.
۳)به اندازه کافی خوابیدن.
۴)واکسیناسیون
۵)استفاده از کاندوم در حین رابطه جنسی(زیرا خطر انتقال عفونت و ویروس را به بدن شریک جنسیتان کاهش می‌دهد.)

افزایش میل جنسی

آیا به زندگی پر از رابطه جنسی اشتیاق دارید؟؟داشتن رابطه جنسی بهتر، میل جنسی شما را زیاد می‌کند. رابطه جنسی در زنان باعث افزایش جریان خون و کشش در مهبل واژن شده و باعث می‌شود احساس بهتری داشته باشند و میل جنسی‌شان نیز بیشتر شود.

رابطه جنسی و افزایش کنترل مثانه

لگن قوی برای جلوگیری از بی‌اختیاری(عدم کنترل ادرار) در زنان بسیار مهم است.بی‌اختیاری چیزی است که ۳۰% زنان را در برهه‌ای از زمان تحت تاثیر قرار می‌دهد.
رابطه جنسی مانند تمرینی برای ماهیچه‌های لگن است.زمانی که شما به اوج لذت رابطه جنسی می‌رسید،کل ماهیچه‌های شما منقبض شده و انقباض عضلات باعث قوی شدن ماهیچه‌های لگن و مثانه می‌شود.

کاهش فشارخون

تحقیقات نشان داده است که بین رابطه جنسی و کاهش فشارخون ارتباط نزدیکی وجود دارد.
مطالعات زیادی در این رابطه وجود دارد.اما یک مطالعه نقطه عطفی است که ارتباط مقاربت جنسی و کاهش فشارخون سیستولیک را اثبات می‌کند.

روابط جنسی نوعی ورزش است

رابطه جنسی نوع بسیار عالی از ورزش است.رابطه جنسی جایگزین تردمیل نیست اما نوعی فعالیت بدنی است.
رابطه جنسی ۵ کالری در هر دقیقه استفاده می‌کند و این مقدار ۴ کالری از تماشای تلویزیون بیشتر است.در حین رابطه جنسی ضربان قلب افزایش می‌یابد و عضلات مختلف نیز در رابطه جنسی استفاده می‌شوند که تمام این‌ها باعث می‌شود که رابطه جنسی،نوعی فعالیت بدنی به حساب آید.
بنابراین اگر رابطه جنسی منظم و زیاد داشته باشید، درواقع ورزشی منظم دارید که به سلامت شما کمک می‌کند.

کاهش سکته قلبی

رابطه جنسی خوب،برای قلب بسیار مفید است. علاوه بر این که رابطه جنسی راهی عالی برای افزایش ضربان قلب است، سطح استروژن و تستوسترون را نیز در تعادل نگه می‌دارد.
زمانی که سطح یکی از هورمون‌ها مانند استروژن و یا تستوسترون تغییر کند،موجب مشکلات و بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان و بیماری‌های قلبی می‌شود.
داشتن رابطه جنسی در اغلب موارد به کاهش خطر این بیماری‌ها کمک می‌کند.در مطالعه‌ای نشان داده شد که مردانی که حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی دارند،خطر بیماری قلبی در آن‌ها به نصف کاهش می‌یابد.

رابطه جنسی و تسکین درد

به‌جای استفاده از آسپرین، به اوج لذت جنسی برسید تا دردتان تسکین یابد.
تحقیقات نشان می‌دهد که اوج لذت جنسی، درد را متوقف می‌کند.هورمون‌های آزاد شده در طی رابطه جنسی،باعث افزایش آستانه درد می‌شود.
تحریک جنسی،بدون ارگاسم نیز این توانایی را دارد که درد را کاهش دهد.محققان دریافتند که تحریک واژن ،درد ساق پا،گرفتگی‌های دوران قاعدگی ، درد مفاصل و حتی سردرد را کاهش می‌دهد.

رابطه جنسی و کاهش خطر سرطان پروستات

مطالعه انجمن پزشکی آمریکا نشان داد،مردانی که حداقل ۲۱ بار انزال در هر ماه دارند، خطر سرطان پروستات در آن‌ها بسیار پایین است.
البته شما علاوه بر رابطه جنسی خوب، باید از عوامل خطر دیگر نیز دوری کنید تا دچار سرطان پروستات نشوید.

رابطه جنسی و بهبود خواب

شما بعد از رابطه جنسی ، به راحتی به خواب می‌روید.این بهبود کیفیت خواب در شما دلایل محکمی دارد.
پس از ارگاسم،هورمون پرولاکتین در شما ترشح می‌شود، که مسئول احساس آرامش و خواب آلودگی است و در نتیجه شما بعد از رابطه جنسی به سرعت به خواب می‌روید.

رابطه جنسی و کاهش استرس

نزدیک شدن به شریک زندگی‌تان، استرس و اضطراب را در شما کاهش می‌دهد.
لمس کردن و بغل کردن می‌تواند “هورمون احساس خوب” طبیعی را در شما آزاد کند.تحریک جنسی ماده شیمیایی در مغز تولید می‌کند که باعث احساس آرامش و لذت در شما می‌شود.
رابطه جنسی و صمیمیت می‌تواند عزت نفس و شادی را تقویت کند.

منبع:  وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا