گوگل از این پس در مرورگر safari قادر است به برنامه‌های ios متصل شود.

گوگل اعلام کرد که از این پس لینک‌های برنامه‌های ios را مستقیماً google search به مرورگر موبایل‌های اپل یعنی‌ safari متصل خواهد ساخت. این لینک‌ها زمانی‌ نمایان میشوند که کاربر در مورد یک برنامه یا محتوایی مربوطه به جستجو بپردازد،و زمانی‌ که به لینک وارد میشود مستقیماً به app store اپل یا به نمونه دانلود شده برنامه رجوع داده خواهد شد. این ویژگی‌ اجازه میدهد تا دارندگان آیفون برای چیز‌های مختلف جستجو کنند، بعضی‌ فکری که نتیجه این جستجو مستقیماً آن‌ها را به صفحه دانلود برنامه متصل خواهد ساخت. در گذشته این ویژگی‌ تنها برای کسانی‌ در دسترس بود که از برنامه گوگل کروم استفاده میکردند تا برنامه‌های خاصی‌ را دریافت کنند. اما هم اکنون این طرح در اندروید در حال اجرا است.

 

گوگل در صفحه توسعه دهندگان گوگل پلاس نوشته است: این بدن معنا است که شما قادر هستید که هر نوع برنامه ios را جستجو کنید، تنها با افزودن لینک‌های عمومی به این برنامه‌ها و یکپارچه سازی آن با ابزار‌های توسعه برنامه.در سیستم عامل اندروید شما هنوز قادر هستید که به محتوای دلخواه خود در صفحات جستجو برسید. لینک‌های عمیق HTTP و یکپارچه شدن فهرست برنامه‌ها این را به واقعیت تبدیل کرده است.

 

 

لینک‌ها همه جا هستند

 

در ios ۹، شرکت اپل به کمک ویژگی‌ siri برنامه‌ها و محتویات مربوطه را در حوزه عملکرد آیفون جستجو می‌کند.این خاصیّت کمک می‌کند تا راحت تر به جستجو چیزی که دنبال می‌کنید بپردازید و مجبر نباشید از سیستم های جستجو دیگری کمک بگیرید. اما این اقدام سعی‌ دارد شرکت گوگل را از این زنجیره دور نگاه دارد.به این دلیل کاربر‌ها راحت تر میتواند از خصوصیت برنامه‌های اپل استفاده کنند و برنامه‌های جدید بیابند تا اینکه به موتور جستجو گوگل وابسته باشند.

اما این تغییر امروز به گوگل راهی‌ داد که بتواند برنامه‌های سیستم اپل را به موتور جستجوی خود متصل سازد. این اشاره نا محسوسی بود تا ارتباط شبکه‌های موبایل را ترویج دهد. ولی‌ این اقدام گوگل مورد انتقاد اپل و فیس‌بوک قرار گرفته است.

 

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟