کیف پول شخصی ویندوز

شرکت اپل سرویس پرداخت همراه اپل پی و شرکت‌ گوگل نیز سرویس اندروید پی را در اختیار کاربران خود قرار داده اند. سامسونگ نیز با وجود اینکه بخشی از سیستم عامل اندروید است، سرویس پرداخت همراه مجزایی به نام سامسونگ پی را طراحی کرده است. در حال حاضر صحنه پرداخت‌های همراه بسیار رقابتی است و نباید سایر رقبای حاضر در این عرصه از جمله پی پال را فراموش کرد. با این حال به نظر می‌رسد که حضور تمامی این شرکت‌ها نتوانسته شرکت مایکروسافت را از ارایه یک سرویس پرداخت همراه جدید منصرف کنند.

جو بلفیور در مصاحبه مشترک خود با سایت‌های Verge و Re/code تایید کرد که این شرکت ردموندی قصد دارد نوعی سیستم کیف پول برای سیستم عامل ویندوز خود عرضه کند. بلفیور گفت: “ویندوز به زودی شامل نوعی مفهوم کیف پول خواهد بود. کاربران پیش از این شاهد سرویس‌های مشابهی روی گوشی‌های هوشمند بوده‌اند. مایکروسافت نیز در تلاش است تا تجربه مشابهی را برای کاربران خود تکرار کند. در حال حاضر درگیر طیف وسیعی از روش‌های پرداخت هستیم.”

متاسفانه هنوز جزییات بیشتری درباره این سرویس ارایه نشده است، برای مثال اینکه این سرویس چگونه از NFc استفاده خواهد کرد یا اینکه مایکروسافت از فناوری دیگری استفاده خواهد کرد یا نه. در هر حال آنچه که بلفیور به صورت دقیق به آن اشاره کرد، سیستم امنیتی مورد استفاده مایکروسافت بود. مایکروسافت در این سرویس پرداخت از سیستم تشخیص چهره مشابه Windows Hello در ویندوز ۱۰ استفاده خواهد کرد.

هنوز زمان دقیقی برای شروع به کار این کیف پول اعلام نشده است، با این حال بلفیور اظهار کرد که موانع زیادی پیش روی مایکروسافت وجود دارند.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟