کپنهاگ یکی از بزرگترین شهرهای پیاده دنیا

به گزارش ویرلن:

کپنهاگ یکی از بزرگترین شهرهای پیاده دنیا

کپنهاگ بزرگ‌ترین شهر دانمارک است نام این شهر از نام دانمارکی به معنی “بندر بازرگانی” گرفته‌ شده است.
کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک و از معدود شهر های دنیاست که در قرن بیست و یکم هنوز شبیه به قصه ها و داستان های افسانه ای مانده است. بناها و خانه های رنگی، فضاهای سبز وسیع، رستوران ها، کافه های گرم و صمیمی قصرهای سلطنتی و جزایری زیبا از ویژگی های این شهر منحصر به فرد است. به تازگی در سطح شهر می توانید بهترین معماری های مدرن دنیا را بیابید. رستوران های بین المللی درجه ی یک در کپنهاگ به وفور پیدا می شود. در مجموع کپنهاگ شهری بسیار تمیز، امن و راحت است که همواره در فهرست بهترین شهرهای دنیا قرار می گیرد.مردم کپنهاگ در عین سردی، افرادی شاد و صمیمی هستند. علاقه ی زیادی به غذا خوردن و به خصوص محصولات نان دارند. تعصب خاصی نسبت به «شیوه ی زندگی یک دانمارکی اصیل» از خود نشان می دهند.
کپنهاگ دارای زمستان های سرد و تاریک و تابستان های گرم و ملایم است. بهترین زمان برای بازدید از این شهر میان ماه های اردیبهشت تا شهریور همزمان با هوای گرم، آفتابی و ملایم است. میانگین دما در آن زمان در حدود ۲۰ درجه است و اکثر رستوران ها، کافه ها و پارک ها تا دیر وقت پذیرای مهمان ها هستند.
کپنهاگ، یکی از بزرگترین شهرهای پیاده دنیاست. در ۴۰ سالی که خیابان اصلی کپنهاگ “استروگت” به یک محدوده کاملاً پیاده تبدیل شده‌است، برنامه ریزان شهری گام های کوچک بی‌شماری در جهت تغییر شکل شهر از یک مکان اتومبیل مدار به یک محیط شهروندگرا برداشته‌اند. فضاهای پیاده مدار مرکزی این شهر در طی یک برنامه ۴۰ ساله از ابتدای دهه ۱۹۶۰ تا اواخر قرن گذشته به بیش از ۶ برابر افزایش یافته اند. همین اقدامات سبب شد که کپنهاگ به عنوان یکی از موفق ترین شهرهای پیاده جهان و پذیرای پنجمین کنفرانس بین‌المللی walk21 با شعائر شهرهایی برای مردم باشد .

برای مشاهده اطلاعات هتل  کپنهاگ، راهنمای جاذبه های تور ایالت   کپنهاگ، و گرفتن قیمت هتل های  کپنهاگ، به سایت رزرو هتل با ما مراجعه کنید. در این سایت شما می توانید با کارت های شتاب و بطور کاملا آنلاین رزرو هتل  کپنهاگ، را با تخفیف های بسیار خوب انجام دهید.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟