کمپین تبلیغات دیجیتال برای گردشگری مصر

نخستین کمپین ارتقای گردشگری مقصدهای عربی به صورت دیجیتال به مدت ۳سال به ابتکار مصر برگزار می‌شود.
مصربرای احیای گردشگری خود نخستین کمپین تبلیغات دیجیتال را دردنیای عرب برگزار می‌کند.
به گزارش ویرلن از اهرام مقامات گردشگری مصر که مسئول برگزاری این کمپین هستند،آن را با عنوان (#thisisegypt) وبا هدف جذب گردشگران خارجی وعمدتا مسافران عرب از منطقه خاورمیانه طراحی کرده‌اند.

کمپین(#thisisegypt) نخستین کمپین ارتقای گردشگری مقصدهای عربی به صورت دیجیتال است که به عنوان یک برنامه سه ساله و با تمرکز بر تبلیغ فرد به فرد و دهان به دهان  (eWOM) درشبکه‌های اجتماعی برگزار می شود.
طراحان و مسئولان این کمپین دیجیتالی می گویند با توجه به این که ضریب نفوذ اینترنت درمنطقه خاورمیانه ۵٫۸ درصد بالاتراز میانگین جهانی است این کمپین به میزان ۴۸٫۱ درصد در شبکه‌های اجتماعی بانفوذ همانند فیس بوک که درمنطقه که روزانه بیش از ۸۸ درصد کاربرفعال دارد، نقش چشمگیری بازی می‌کند.
«کمپین تبلیغات آنلاین وشبکه های اجتماعی – SMM  یک جنبش قدرتمند است که درکل منطقه طنین انداز خواهد شد که مردم مصر خود پیش از همه درایجاد آن نقش دارند.»
مناطق دره نیل سواحل دریای سرخ و درمناطق ساحلی مشهور به مدیترانه سپید وهمچنین صحرای غربی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری مصر هستند که دراین کمپین برآن‌ها تمرکز شده است.
مقامات گردشگری مصر دراین کمپین قصد دارند تا توجه مخاطبان عرب خود را به گذشته پررونق این کشور جلب کنند همچنین امکاناتی چون خرید، گردشگری غذا، اقامتگاه‌های لوکس و برنامه‌های شبانه ازدیگر موضوعاتی است که دراین کمپین برآن تمرکز شده است. استفاده از روش‌های سنتی در تبلیغات گردشگری مصر نیز همچنان به عنوان یک رویکرد تکمیلی مورد استفاده است.
SMM مخفف عبارت Social Media Marketing و به معنی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی است. این نوع بازاریابی اینترنتی بر پایه حضور فعال در شبکه‎های اجتماعی محبوب به منظور افزایش ترافیک وب‌سایت و ارتباط بیشتر با مشتریان شکل گرفته است. در بازاریابی رسانه‎های اجتماعی از شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک، توییتر، لینکدین و گوگل پلاس و نیز انواع دیگر ابزارهای نوین از جمله اسکوائر ، اینستاگرام، یلوپیج و مانند آنها استفاده می‌شود.

۳۶۸۱_۴۳۲

بازاریابی رسانه‎های اجتماعی در صنعت گردشگری و هتلداری نیز مبدل به مکانی برای ترویج نام‌های تجاری موفق و همچنین پیدا کردن ترکیب درستی از ابزارهای مناسب جهت استفاده از مزایای آنها شده است.
بازاریابی رسانه‌های اجتماعی مشخصا بر فعالیت موفق و تبلیغات آنلاین در شبکه‌های اجتماعی، COBRAs و نیز بازاریابی از طریق دهان به دهان (eWOM) استوار است. شبکه‌های اجتماعی با ارائه انواع اطلاعات درباره تعداد لایک‌ها و دیس لایک‌ها از مشتریان خود سرنوشت یا خط سیر یک کالا یا موسسه کسب‌وکار را مشخص می‌کنند. این تکنیک‌ها بسیار تعیین‌کننده هستند، زیرا برای کالا و کسب‌وکار خود مخاطبان مشخصی را تعریف کرده و هدف قرار می‌دهند.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟