چرا ما ایرانیها این قدر استانبول را دوست داریم؟

استانبول ، معجون شرق و غرب است.

اگر شیفته دیدار از تاریخ و تمدن درهم آمیخته شرق و غرب باشی و یا اینکه بخواهی با چمدان پروپیمان با سوغاتی‌های دست اول و جنس‌های عالی و ارزان برگردی استانبول را هیچ‌وقت از قلم نمی اندازی! با اولین دیدار چنان مجذوب‌اش می شوی که همیشه در اولویت های بعدی سفر برایت باقی خواهد ماند!
بهترین فصل سفر به استانبول بهار و پاییز هستند. که اگر بتوانی سرما و گرمای زمستان ها و تابستان های استانبول را تحمل کنی این بخت را خواهی داشت که خریدی ارزان و یک سفر بسیار سودمند را برای خود رقم بزنی! چنانچه برای خرید و تجارت به این شهر سفر می کنی، در نزدیکی مراکز خرید این شهر، هتل یا محل اقامت خود را انتخاب کن و برای این هدف به محله آکسارای بیا. اگر هم برای استراحت و تفریح به این شهر آمده ای محل اقامت هتل خود را در نزدیکی میدان تقسیم و خیابان های اطراف آن به خصوص خیابان استقلال انتخاب کن.
میدان تقسیم مرکز اصلی شهر است و خیابان استقلال یک محل ایده آل برای دیدن فرهنگ چندملیتی استانبول است که یک سر آن میدان تقسیم و انتهای آن به پل گالاتا می‌رسد. به شما اطمینان می‌دهیم که در این خیابان آن قدر با فرهنگ های مختلف مشغول می شوی که زمان را هم از یاد خواهی برد!
در خیابان استقلال مغازه های زیادی از برندهای مشهور ترکی و خارجی و همین طور رستوران ها و کافی شاپ های متعددی وجود دارد که خستگی این پیاده روی را از تنت بدر می کند! سفر با خط تراموای قدیمی هم که از ابتدای خیابان استقلال تا انتهای آن کشیده شده لطف ویژه ای دارد. باید گفت که مکان های مهم دیدنی استانبول تقریبا در یک ناحیه واقع شده که گردش گران به راحتی در آن ناحیه می توانند خیلی از مکان های دیدنی را بازدید کنند.
دیدن جزیره های اطراف استانبول هم بسیار مفرح و جالب است که از بین آن ها جزیره بیوک آدا با فاصله ای حدود یک ساعته از استانبول به بهشتی دور از دسترس می ماند ! جزیره ای که در آن خودرویی وجود ندارد و تردد یا بوسیله درشکه و یا دوچرخه صورت می پذیرد.
به استانبول که سفر کنی خود را در کاخ‌ها، مسجدها، کلیساها و قصرهایی است که قدمت آن‌ها به امپراتوری رومی‌ها، بیزانس و دوره‌ی عثمانی‌ها می‌رسد رها خواهی کرد. مسجد سلطان احمد با معماری زیبا و شش مناره‌ی آبی به مسجد آبی شهرت دارد. روبه‌روی مسجد سلطان‌احمد، هیچ گاه موزه‌ی تماشایی ایاصوفیه را از قلم نیانداز که سرشار از فرهنگ و هنر اسلامی‌ترکیه است و البته کاخ توپ‌کاپی که نزدیک به چهارصد سال مرکز سلاطین عثمانی بوده و امروز مجموعه‌ای از چینی‌ها، جواهرات، لباس‌ها و تخت‌های طلاکوب عثمانی را به نمایش می‌گذارد و چشم‌انداز زیبایی نیز به تنگه‌ی بسفر دارد!
در استانبول تا می توانی سفره ترکی را تجربه کن! معجونی که از ایالت‌های ترک‌نشین آسیا به یادگار مانده است.
معروف‌ترین غذای ترکی، کباب آن هم به صورت تاس‌کباب و شش کباب با تکه های گوشت گوسفند که بر روی ذغال پخت می‌شود و دونر کباب، یک رول بزرگ گوشت گوسفند است که در سیخی موازی با آتش می‌چرخد. علاوه بر این کباب‌های معروف، دیگر غذاهای گوشتی ترکیه از قبیل آلانازیک، تندیر و انواع کوفته هم خوردن دارد.

برای مشاهده اطلاعات هتل در استانبول، راهنمای جاذبه های تور استانبول و گرفتن قیمت    هتل های استانبول  به سایت رزرو هتل با ما مراجعه کنید. در این سایت شما می توانید با کارت های شتاب و بطور کاملا آنلاین رزرو هتل در استانبول را با تخفیف های بسیار خوب انجام دهید.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

دیدگاه ها

 • ناشناس

  شاید دوست داشتن استانبول عاطفی باشد چون در تجاوزات دولت عثمانی در دوران صفویه حدود یک میلیون زن و دختر ایرانی بعنوان کنیز به استانبول (قستنطنیه )برده و فروخته شدند . و نادر شاه پس از عقب راندن این سپاهیان به اصطلاح اسلامی در نظر داشت این نوامیس ایرانی را به وطن باز گرداند که او هم گرفتار توطئه و خیانت شده و موفق به این کار نشد متاسفانه تاریخ نادری را برای مردم نمیگویند لذا خیلی چیزها از جمله مدانگی و شرافت ایرانیان بیشتر روشن میشود

 • امیر

  نظزم نسبت به مطالب این کاربر درمورد استامبول دوستان ایرانی کاملا موافق است لکن درمورد هزاران اسیر وبرده فروشی از زنان ودختران ایرانی اغراق الود است اما اثار دیدنی وجاذبه های توریستی اماکن وبناهای قدیمی فابل مقایسه با انچه ما درایران ازدوره هخامنشیان تا دوره قاجار داریم نیست وانچه انرا جذاب نشان میدهد مدیرت حفظ نگهداری وارائه انست والا چیزی فوق العاده ای نسبت به داشته های ما ندارند اساسا کشوری بنام ترکیه که قسمتی از اسیای صغیر وقفقاز می باشد بعدازفروپاشی دولت عثمانی و بوسیله مصطفی پاشا اتاتورک احداث شده دولت عثمانی به مجموعه ای ار سرزمیهای تجت نفوز وحاکمیت ترکان اویغور بنام قویونلو که تصویر گوسفند درپرچم انها بوده وپس ازورود بایران وگسترش انها بطرف غرب واسیای ضغیر به دودسته تقسیم شده دسته اول ساکن ایران با ارم گوسفند سفید درپرچم بنام اق قویونلو ودسته دوم باتصویر گوسفند سیاه قراقویونلو نامیده شدند واین منطقه اززمان هخامنشیان بین ایران وروم ویونان وبعداز اسلام هم بین سرداران وطوایف خلفای بغدادوتا ظهور عثمانیها دست بدست میشد لذا اختلاط نژادی مخلوط ازاقوام ایرانی ازیک طرف واقوام یونانی ورومی ومدیترانه ای واقوام متنوعی از تیره های مختلف ترکان وکردها وترکمن ها و اعراب شباهتهای چند وجهی ازاداب ورسوم بین المللی درانها بوجود اورده گراشهای وافراد ملل گوناگون بنا برشباهتهائی که بین خود وانها احساس میکند نمودار میگردد والا مردمانیکه دراین قسمت اناطولی هستند عده اقلیتی از ترکان عثمانی را دربرمیگیر بقیه اگثر کرد وتیره های کوچک ومتفرقه دیگر میباشند وعلت نسل کشی های سلاطین عثمانی برای برقراری تعادل قومی دراین خطه بوقوع پیوسته

 • ناشناس

  نظر من این است کاری ندارم ترکیه و عثمانی ها کثیفند سیاست اردوغان است جذب توریست کاری که تو کشور ما ضعیفه شاید هم هیچی ندارند ولی رو دارند و اینکه همین اردوغان بدترین است باشه ولی کار خوبی کرد که اگرتوایران هم انجام بشه خوبه توترکیه بانک خیلی زیاد بود همه را جمع کرد ۵بانک مهم را نگه داشت اقتصاد سالم شد توایران آقازاده ای حالا پارتی داری حالا رشوه بده ای وام میگیره از بانک سپه ۵۰۰میلیون با سود حالا ۱۸درصد میذاره مثلاً تو گردشگری ۲۲درصد حال کردی

 • ناشناس

  عجب تبلیغ رایگانی برای کشورداعش پرور

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟