هواوی بدنبال رقابت شدید با اپل و سامسونگ

هواوی برند بزرگ چینی مانند شرکت های خودروسازی چینی بدنبال توسعه و نفوذ به بازار در تمام دنیا هستند و بزودی بالاترین سهم بازار را از آن خود خواهند کرد .

شرکت هواوی قصد دارد تا سال ۲۰۲۱ خودش را به بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده‌ی گوشی تلفن همراه هوشمند در دنیا تبدیل کند. «ریچارد یو» (Richard Yu) مدیرعامل این شرکت با بیان این موضوع گفت که هواوی از هم اکنون برنامه‌ریزی‌ها برای دست پیدا کردن به این هدف را شروع کرده است.

مدیرعامل هواوی گفته که این شرکت تا سال ۲۰۲۱ به بزرگ‌ترین تولید کننده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند تبدیل می‌شود.

به گزارش ویرلن ؛ شرکت هواوی در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ با افزایش ۵۹ درصدی در زمینه تولید تلفن‌های همراه روبه‌رو شد و این درحالی است که سامسونگ افزایش تولید نداشت و سهم فروش محصولات اپل هم ۱۴ درصد کاهش پیدا کرد.

سازمان تحقیقاتی IDC گفته که هوای در حال حاضر ۸٫۳ درصد از بازار کلی تلفن‌های همراه هوشمند را در دست دارد. شرکت اپل ۱۵ درصد بازار را در اختیار دارد و سامسونگ با داشتن ۲۳ درصد بازار پیشتاز است. شرکت هواوی قصد دارد تا سال ۲۰۲۱ سامسونگ را پشت‌سر بگذارد و به بزرگ‌ترین تولید کننده موبایل در دنیا تبدیل شود.

لازم به ذکر است در سال جاری هزینه‌ی بخش تحقیق و توسعه‌ی هواوی بیش از ۹٫۲ میلیارد دلار بوده و این در حالی است که اپل تنها ۸٫۱ میلیارد دلار هزینه‌ی بخش تحقیق و توسعه‌ی خودش کرده است.

منبع: WSJ

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟