نیازمندیهای قدیمی چطور می تواند پول و زمان ما را هدر بدهد؟!

تا همین چند سال پیش اگر قصد خرید و فروش، اجاره یا رهن، واگذاری، معاوضه یا استخدام نیرو و پیدا کردن شغل را داشتیم، ‌باید در سرما و گرما یا ترافیک و شلوغی به دفاتر روزنامه ها برای آگهی دادن مراجعه می کردیم و بعد از پرداختن کلی هزینه یک جایگاه خیلی کوچک در گوشه و کنار صفحه نصیبمان می شد تا برای مدت یک روز آگهی مان را که فقط محدود به چند کلمه می شد چاپ و منتشر کنیم. همینطور اگر می خواستیم از نیازمندیها کالا یا خدماتی را پیدا کنیم، باید صبح می رفتیم به دکه روزنامه فروشی و چندتا روزنامه و نیازمندی می خریدیم و تا شب مدام صفحات نیازمندیهای روزنامه ها را بالا و پایین می کردیم.

در هر حال مجبور بودیم برای انجام این کارها زمان زیادی را بیهوده هدر بدهیم، انرژی فراوانی بگذاریم و هزینه زیادی هم صرف کنیم، تا آگهی هایمان را نهایتا تعداد محدودی از افراد ببینند یا بتوانیم تعداد کمی از آگهی های دیگران را ببینیم.

تحمل همه این زحمت ها و محدودیت ها هم فقط برای یک آگهی دادن یا چندتا آگهی دیدن بود.

تمام این مشکلات ریز و درشت باعث شد تا سایتی مثل شیپور راه اندازی شود. سایتی که نیازمندیهای اینترنتی سراسر کشور است و این مشکلات را برطرف کرده است. برای دانستن چگونگی حل شدن این محدودیت ها با ما همراه باشید:

اول از همه این که نیازمندیهای شیپور آنلاین است و این یعنی هیچ کسی در دسترسی به شیپور محدودیتی نخواهد داشت چون هر کجا که یک گوشی موبایل یا لپ تاپ و کامپیوتر باشد می توان از سایت شیپور کرد.

دوم این که تمام خدمات شیپور رایگان است یعنی اگر شما بخواهید آگهی ثبت کنید می توانید این کار را بدون پرداخت هیچ هزینه ای انجام دهید و همچنین دیدن آگهی ها هم رایگان است.

سوم این که هیچ کسی برای ثبت آگهی در شیپور هیچ گونه محدودیتی ندارد. بنابراین می توان روزانه چندین آگهی ثبت کرد یا ساعت ها در این نیازمندیها آگهی ها را بررسی کرد.

موارد بعدی درباره خود آگهی هاست. در سایت شیپور متن آگهی ها، عنوان ها، عکس ها و … محدود نیست و می توان آگهی هایی بسیار مفصل با عکس ها و تصاویر با کیفیت ثبت کرد تا از سوال و جواب هایی که در تماس های تلفنی مشتری ها پیش می آید راحت شد. چون همانطور که می دانید در نیازمندیهای روزنامه ها فقط می توان چند کلمه استفاده کرد و توضیحات تکمیلی را باید به صورت حضوری یا تلفنی ارائه کرد که خود همین موضوع انرژی و زمان زیادی نیاز دارد. در صورتی هم که بخواهید توضیحات بیشتری بدهید و متن بیشتری استفاده کنید حتما باید مبلغ بالاتری بپردازید و این یعنی افزایش هزینه ها!

اما اگر شما نیازمندیهایی داشته باشید که بتوانید در آگهی هایی که ثبت می کنید تمام توضیحات را درج کنید و هر تعداد عکس که نیاز باشد برای آگهی تان بارگذاری کنید، مطمئنا هم در زمان خودتان صرفه جویی می شود و هم در وقت و هزینه های کسانی که آگهی شما را می بینند. چون آن ها تمام توضیحات لازم را می خوانند و عکس ها را بررسی می کنند و در صورتی که قطعا کالا یا خدمات شما را نیاز داشته باشند، با شما تماس می گیرند، نه این که برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر مجبور باشند با شما تماس بگیرند.

مساله بعدی مربوط به تعداد افرادی است که آگهی های شما را می بینند. با چاپ آگهی در نیازمندیهای روزنامه تنها تعداد کمی از افرادی که هدف آگهی شما هستند آن را می بینند. چون همه افراد هدف شما، زحمت های تهیه روزنامه و جستجو در آن را نمی توانند تحمل کنند. اما در نیازمندیهای آنلاین روزانه هزاران هزار نفر از افرادی که شما می خواهید آگهی تان را ببینند آن را می بینند و بررسی می کنند. بنابراین سرعت معاملات و داد و ستدها افزایش پیدا می کند.

همچنین اگر شما بخواهید در یک روز چند آگهی ثبت کنید این کار هم بدون پرداخت هیچ هزینه ای برای تان ممکن خواهد بود علاوه بر این تاریخ انقضای آگهی تان مثل نیازمندیهای دیگر نخواهد بود که تنها در همان روزی که منتشر می شود می توان امید به دیده شدن آگهی داشت. چرا که در شیپور شما می توانید آگهی را به روزرسانی کنید تا روزهای بیشتری دیده شود و زمانی که معامله تان انجام شد آن را حذف کنید.

با این اوصاف، آیا به نظرتان استفاده از نیازمندیها به روش های سنتی منطقی است؟

 

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟