ناسا ؛ طراحی اقامتگاه فضایی ویژه فضانوردان مریخ

ناسا در اعماق فضا اقامتگاه ویژه فضانوردان می سازد
آژانس فضانوردی آمریکا دستور طراحی اقامتگاه فضایی ویژه نخستین فضانوردان مأموریت مریخ را از کنگره دریافت کرد.

به گزارش ویرلن ، ناسا رؤیای فرستادن انسان به مریخ را در دهه های پیش روی دارد اما واقعیت این است که هیچ کس دقیقا نمی داند که سفر به این سیاره و برقراری اقامتگاه در آن چگونه خواهد بود.

بر اساس چشم انداز کلی آژانس فضانوردی آمریکا (ناسا) فضاپیمای اوریون (Orion) فضانوردان آینده این آژانس فضانوردی را به سیاره سرخ خواهد رساند. آنها سوار بر سیستم فضایی می شوند که قطر آن به اندازه یک کامیون خواهد بود و البته نباید از یاد برد که این سفر ماهها طول خواهد کشید. از این رو وقتی صبحت از سفری شش ماهه باشد نباید تصور کرد که با فضای بزرگی سر و کار داریم.

دانشمندان ناسا با آگاهی از این محدودیتها ایده طراحی و ساخت اقامتگاه فضایی را مطرح کرده اند که در واقع فضانوردان با استفاده از فضاپیمای اوریون به آن رسیده و در آنجا تمرینات لازم برای قدم گذاشتن به مریخ را انجام دهند.

در همین راستا گفته می شود کنگره آمریکا ۵۵ میلیون دلار برای طراحی و ساخت مدل چنین اقامتگاهی در اعماق فضا اختصاص داده است. بر این اساس باید تا سال ۲۰۱۸ مدل پیش ساخته این اقامتگاه فضایی آماده شود.

از این رو باید گفت ناسا در سالهای پیش رو با ترافیک کاری قابل توجهی روبروست زیرا بر اساس برنامه ریزیهای از پیش صورت گرفته، اقامتگاه فضایی جدید این آژانس فضانوردی در اطراف ماه باید دهه آینده مورد آزمایش قرار گیرد تا مقدمات لازم برای اعزام فضانوردان به مریخ در دهه بعد آن مهیا شود.

ناسا عنوان Deep Space Habitat را برای این اقامتگاه انتخاب کرده است. پیش بینی می شود این سازه جدید که مهمترین ویژگی آن اتعطاف پذیر بودنش است در آینده نزدیک در ایستگاه فضایی بین المللی مورد آزمایش قرار گیرد.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟