موتورسیکلت جدید BMW

Concept Stunt G 310 ساخت شرکت بی ام و، به خودی خود یک موتور واقعاً محشر است.

اما این اولین نگاه ما به موتورسیکلت جدید تک سیلندری ۳۰۰ سانتی متر معکبی این برند آلمانی نیز هست که در سطح شرکت‌کنندگان طراحی شده است. این موتورسیلکت ورای نقاشی­های عجیب بدنه و رفتارهای عجیب و غریب کریس پفایفر، همان خدای بدلکاری، ماشین خوش بر و رویی است و لوله اگزوزی که به صورت عمودی روی آن نصب شده نکته‌ی خیلی جالب این موتور است.

دیگر چیزی نمانده است که ایده­ی جوان گرایی بی ام دبلیو محقق شود. ده سال پیش موتورسیکلت‌های بی ام و، وسیله‌های به درد بخوری برای جوان‌هایی بود که خیلی زودتر از سنشان مانند مردهای بزرگ و مسن رفتار می‌کردند، اما این روزها این آلمانی‌های اهل ایالت بایرن، محصولات دست اول خودشان را در مقوله‌هایی مثل ماجراجویی، ورزشی و البته گردشی دارند.

حالا آنها در شرف گسترش محصولات خود به مرزهای نهایی هستند یعنی مقوله‌ی نوآموزها. در سال جاری در نمایش EICMA یا شو موتورسیکلت میلان، از بی ام دبلیو انتظار می­رود که سری­هایی از موتورهای ۳۰۰ سانتی متر مکعبی خود را که در سطح نوآموزان طراحی کرده است با برچسب­های قیمت مخصوص سطح شرکت کنندگان عرضه کند و این شو چه بسا اولین برخورد ما با این پلتفرم باشد.

Concept Stunt G 310 نمایش شب اول خود را ۷ اکتبر امسال در بزرگترین شو موتورسیکلت آمریکای جنوبی، در سائولو دواس روداس سائو پائولو برزیل اجرا کرد. این موتور که با یک طرح نقاشی تند و پر زرق و برق تزیین شده بود، خوراک همان جماعت جوان‌های شیک پوش موتور سوار دهه ۱۹۶۰ است. برای اشاره کردن به چند مورد از ویژگی‌های موتور سواری آنها می‌توان از حرکت ساعت ۱۲ که موتور را به حالت عمودی روی زمین نگه می‌دارند با یک جاپایی موتور در آن، یک جفت کالیبرسنج ترمز عقبی، یک صفحه تخت مسابقه در جلو و قطعه‌ای که صدای گرومپ می­دهد نام برد.

موتورسیکلت جدید

ولی در لایه‌ی زیری همه‌ی این‌ها می‌توانیم یک موتور ساده و بی‌رنگ واقعاً دوست داشتنی را ببینیم که معلوم است چندان هم از رسیدن به تولید انبوه دور نیست. این مدل موتور از کمپانی بی ام و، یک ماشین تک سیلندری است که با آن سیلندر به نظر می‌رسد تا حد کمی از حالت عمودی به عقب برگشته است تا کل بخش موتور را خیلی خیلی فشرده و کوچک کند و امکان طولانی­تری را برای استفاده از بازوی تغییر جهت فراهم کند.

تک صفحه‌ای که در بخش انتهایی جلوی موتور قرار دارد به نظر نمی‌رسد که نتواند از ضربات سنگین وارده بر موتور سوار جلوگیری کند، دست کم وقتی که خدای بدلکاری یعنی کریستین پفایفر سوار موتور باشد، چرا که همه می‌دانیم او می‌تواند از پس ترفندهای وحشتناک و خطرناک روی چرخ جلو بر بیاید.

یکی از ایده‌های بسیار جالب در این مدل، استفاده از منبع اگزوز در پشت موتور است که به صورت عمودی نصب شده است، این کار باعث شده که دیگر نیازی به لوله کشی‌های زیاد نباشد و لوله‌ی اگزوز را تقریباً مخفی کند. اگر این کار بالاخره این مدل را به مرحله تولید انبوه برساند، این مدل تمیزترین بخش عقبی یک موتور خواهد بود که ما از زمان موتورهای قدیمی بوئل، با آن لوله­های آویزانشان دیده‌ایم.

این پلتفرم ۳۰۰ سانتی متر مکعبی به همراه شرکت هِندی تی وی اس (TVS) طراحی و توسعه یافته است که حرفش این است که موتورهای تولیدی‌اش چه بسا می‌توانند به حد قیمت رقابتی برسند. ما بی‌صبرانه منتظریم تا در پایان نوامبر یعنی وقتی که شو موتور سیکلت میلان آغاز می‌شود آنها را بررسی کنیم.

گالری عکس بسیار بزرگ ما از زوایای بسیاری به این موتور شرکت بی ام و که در حال طراحی و توسعه است نگاه می‌اندازد، به طوری که نگاه عمیق‌تری نه تنها به سطح، بلکه به درون این موتور خواهد داشت. پس به دیدنش می‌ارزد!

bmw-concept-stunt-310-300cc-39

bmw-concept-stunt-310-300cc-12

bmw-concept-stunt-310-300cc-30

bmw-concept-stunt-310-300cc-59

bmw-concept-stunt-310-300cc-56

bmw-concept-stunt-310-300cc-43

bmw-concept-stunt-310-300cc-33

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟