مهمترین اهداف گردشگری مدرن

از سر اتفاق نیست که مردم یک جامعه را به یک ویژگی مشترک می‎شناسند. معماری، موسیقی، غذا، صنایع دستی، باورها و اسطوره‎ها و … المان‎هایی هستند که به ما کمک می‎کنند به فرهنگ یک جامعه نزدیک‎تر شویم. تصویر اسپانیا همواره در ذهن ما (و شاید تمام مردم دنیا) با موسیقی و شادی عجین بوده‎است. براساس این ایده بود که تور موسیقایی اسپانیا شکل گرفت. شنیدن موسیقی روستاها و جشن‎های پر هیاهوی مردم این کشور بود که ما را با راز این “شادی” آشنا کرد. پراگ همواره شهر ادبیات بوده‎است. ایتالیا سرزمین معماری بوده‎است و یونان مهد فلسفه.

شاید بهتر است بگوییم جست‎وجوی روح یک سرزمین مهمترین هدف گردشگری امروز است.

به گزارش ویرلن ؛ اروپا همیشه در چشم ایرانیان، سرزمین هنر و اندیشه و البته سفر به آن نماد مدرنیته و روشنفکری بوده است. فرانسه با کافه ها و سینماهایش هوش از سر خیلی ها برده است و کانت و هگل سرلوحه‎ی زندگی بسیاری از جوانان ایرانی شده اند. همین پیشینه و فرهنگ غالب، تور اروپا را به عنوان نخستین نمونه از سفرهای توریستی به شکل امروزی تور در ایران معرفی کرده است.

«سفر فرانسه تنها با ۵۰۰ تومان» و یا «اسپانیا و آلمان تنها ۴۵۰ تومان» از تورهای اروپایی پر طرفدار چند دهه پیش ایران بوده است.

گردشگری مدرن و نیازهای گردشگر آگاه

سفر به قصد دیدن برج ایفل یا موزه لوور لذت بخش و قدم زدن در ساحل های اسپانیا رویایی است، اما امروزه با توجه به گستردگی رسانه و دانش بشری این احتمالا تنها چیزی نیست که یک گردشگر از سفر رویایی خود در ذهن دارد.

گردشگری مدرن امروز براساس تجربه‎گرایی و ارتباط عمیق‎تر با جامعه‎ی محلی شکل گرفته است کار را از مشاهده فراتر می‎برد و  گردشگر را فعالانه در فعالیت‎ها مشارکت می‎دهد.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟