فناوری مکالمه بین‌ خودروها

 وزارت راه‌وترابری کشور آلمان از آغاز طرح جدید ارتباط‌سازی یا مکالمه بین‌ خودروها با فناوری نسل پنجم تلفن‌همراه خبر داد.

استفاده از زیرساخت‌های ارتباط‌سازی بین خودروها به رانندگان کمک می‌کند تا بیشتر به خودروهای خود اعتماد کنند، چرا که با این فناوری می‌توان به خودروها اجازه داد تا به صورت خودکار از شرایط اضطراری پیش‌آمده آگاه شوند و هشدارهای لازم را به راننده اعلام کرده و یا به صورت هوشمندانه از خطر پیشگیری کنند.

الکساندر دوبرینت، وزیر راه‌وترابری کشور آلمان در مورد این سیستم اظهار کرد: این سیستم برای نخستین ‌بار و با فناوری ارسال داده در نسل پنجم تلفن‌همراه به خودروها اجازه می‌دهد تا با سرعت بسیار بالا با هم در ارتباط باشند.

وی در ادامه افزود: شرایط آزمایشی استفاده از این سیستم برای اولین بار در بزرگراه‌های ایالت باواریا واقع در جنوب آلمان با موفقیت انجام شده است.

دوبرینت در مورد علت انتخاب شبکه‌های تلفن‌همراه برای ارتباط‌سازی بین خودروها گفت: فناوری‌های دیگری نیز برای ارتباط‌سازی بی‌سیم با خودروها وجود دارد، اما استفاده از شبکه‌های تلفن‌همراه علاوه بر کاهش هزینه‌ها باعث افزایش سرعت همگانی شدن این فناوری می‌شود.

استفاده از فناوری نسل پنچم تلفن‌همراه به خودروها اجازه می‌دهد تا تنها با تاخیر ۲۰ میلی‌ثانیه‌ای با هم در ارتباط باشند و این در حالی است که در نسل چهارم فناوری شبکه تلفن‌همراه این زمان حدود ۱۰۰ میلی ثانیه است.

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.