سالگرد کشف فسیل‌های قدیمی‌ترین اجداد انسان

گوگل امروز لوگو خود را به مناسب چهل و یکمین سالگرد کشف لوسی تغییر داده است. لوسی نامی است که به یکی از کامل‌ترین فسیل‌های یافت شده از موجوداتی که نیاکان انسان داده شده است.
دکتر جانسون در سال ۱۹۷۴ به همراه دانشجویش با قصد پیدا کردن استخوان به منطقه از قبل نشانه گرفته شده در استان حدر در اتیوپی رفتند، موفق به کشف بقایای لوسی شدند. حالا چهل و یکمین سالگرد این کشف مهم است.
آنها به صورت تصادفی درون گودال از پیش کنده شده، بخشی از استخوان یک بازو را پیدا کردند و لحظاتی بعد هم تکه‌ای از قفسه سینه، زانو و جمجمه در همان محل مشاهده شد.

در حین جست وجو، بیشتر از صد قطعه استخوان دیگر هم در همان محل توسط تیم دکتر جانسون کشف شد.. قطعات گردآوری شده ابتدا تحت عنوان «ال ۲۸۸-۱»، بایگانی و بعدها به عنوان لوسی، به مشهورترین و قدیمی‌ترین اجداد انسان شناخته شد که بیشتر از ۳/۲ میلیون سال قبل زندگی می‌کرده است.

لوسی در واقع نامی‌است که بر یک جنوبی‌کپی عفاری مؤنث که فسیل به‌نسبت کاملی از وی به دست آمده‌است نهاده‌اند. فسیل لوسی ۴۰ درصد دستگاه استخوانی این انسانسا را شامل می‌شود و یکی از کامل‌ترین فسیل‌های یافت‌شدهٔ نیاکان انسان است. جنوبی‌کپی عفاری با نام علمی Australopithecus afarensis گونه‌ای از سردهٔ جنوبی‌کپی است که از ۳/۷۶میلیون سال پیش تا ۲/۹۲ میلیون سال پیش در شمال کنیا و جنوب اتیوپی می‌زیست.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟