۱۳۹۸/۰۶/۲۶

آخرین اخبار

خرید رپورتاژ آگهی

پربازدید ترین مطالب

داستان موفقیت

وردپرس

تولید محتوا

چرا باید بلیط خود را بفروشیم ؟!

بلیط

خیلی وقت‌ها است که بلیط‌هایی که برای استفاده از مراکز تفریحی، ورزشی و فرهنگی خریداری کرده یا در اختیار داریم را باید به دیگران واگذار کرده یا بفروشیم. فروش بلیط استخر و فروش بلیط سینما نمونه‌های بارزی هستند که هرچند به ندرت ولی شاید برای ما به‌وجود آیند.

فروش کالا و تجهیزات نو یا دست دومی که خریداری کردیم دور از ذهن نیست، اما فروش بلیط خدمات یا مراکز هنری، فرهنگی و ورزشی (مانند فروش بلیط کنسرت یا فروش بلیط تئاتر) یکی از مواردی است که برای بیشتر افراد تعجب آور یا دور از ذهن است.

در این مطلب دلایل فروش بلیط خدمات یا مراکز هنری، ورزشی و فرهنگی را با هم مرور می‌کنیم.

۱- جلسه یا قرار مهم کاری

امان از این جلسات یا قرارهای کاری که بدون برنامه‌ریزی پیش می‌آید و برنامه‌های تفریحی افراد را به هم می‌ریزد. در این مواقع افراد ترجیح می‌دهند به کارهای‌شان برسند و برنامه ورزشی، هنری یا فرهنگی خود را به زمان دیگری موکول کنند. در این مواقع اگه روزهایی به زمان بلیط باقی مانده باشد می‌توانید به راحتی بلیط خود را بفروشید و با خیال راحت به جلسه یا قرار مهم کاری‌ خود بپردازید.

۲- دعوت شدن به سفر، مهمانی یا عروسی

دعوت شدن به سفر،عروسی و مهمانی‌های خانوادگی یا دوستانه شاید باعث تغییر در برنامه‌ریزی‌های شخصی ما شوند. در این مواقع اگر فرد دعوت کننده یا مراسمی که به آن دعوت شده‌ایم مهم باشد، باید کارهای دیگر را لغو کرد یا به زمان دیگری انداخت. مخصوصاً اگر بلیط استخر، سینما یا کنسرت باشد، بدون نگرانی خاصی می‌توان آنها را فروخت و از حضور در جمع خانواده یا دوستان لذت برد.

۳- بیمار شدن خود یا همراهان

بیماری از قبل به ما خبر نمی‌دهد. پس ممکن است این بیماری زمانی رخ بده که ما تصمیم حضور در استخر یا ورزشگاه فوتبال را گرفته باشیم. البته مهم نیست که خودمان بیمار شویم یا همراهان‌مان در هر صورت احتمال به هم خوردن برنامه‌های تفریحی از جمله استخر، کنسرت، ورزشگاه، تئاتر یا سینما وجود دارد. در این موارد اگر زمانی برای فروش بلیط مانده باشد، بهتر است دنبال متقاضی برای بلیط‌های‌مان باشیم چون خود بیماری خرج دارد و بهتر است حداقل از لغو برنامه تفریحی خود ضرر نکنیم.

۴- اشتباه در انتخاب زمان بلیط

برای خرید سنتی یا اینترنتی بلیط‌های مراکز تفریحی، ورزشی و هنری مشکلاتی پیش می‌آید. یکی از این مشکلات که پس از خرید متوجه آن می‌شویم اشتباه در انتخاب ساعت یا تاریخ مراسم یا محل مورد نظرمان است. بهتر است در اولین فرصت که متوجه این اشتباه شدیم، مراحل فروش این بلیط‌ یا بلیط‌ها را کلید بزنیم.

۵- انتخاب جایگاه نامناسب

برخی مواقع است که جایگاه نا مناسب در سالن کنسرت، ورزشگاه یا سالن سینما را انتخاب می‌کنیم و با کمک دوستان یا افراد با تجربه به این موضوع پی می‌بریم. اگر در این زمان به این نتیجه رسیدید که بهتر است جای بهتری را خریداری کنید، می‌توانید بلیط تهیه شده را بفروشید تا هم به افراد دیگر فرصت حضور در سالن دهید و هم بازگشت مالی برای پرداخت خود داشته باشید.

۶- امتحان نیم‌ترم یا پایان ترم

در دانشگاه، مدرسه یا آموزشگاه، برخی مواقع امتحان نیم‌ترم یا پایان ترم جابه‌جا شده یا دیر اعلام می‌شود. این جابجایی یا زمان اعلامی در برخی از زمان‌ها با بلیطی که برای خود تهیه کردید تداخل زمانی دارد. در این مواقع بهترین کار فروش بلیط خریداری شده است. البته بهتر است بلیط مجددی برای خود در زمان بهتر انتخاب کنید مخصوصاً اگر امتحان پایان ترم باشد.

۷- لغو سفر

برخی از افراد برای بهتر سپری شدن زمان خود در مسافرت‌هایشان اقدام به خرید بلیط کنسرت، سینما یا دیگر موارد تفریحی می‌کنند. اگر این سفرها لغو شود، بلیط خریداری شده دیگر ارزشی ندارد. پس بهترین راه پس از لغو سفر، فروش بلیط‌های خریداری شده است.

۸- انصراف همراهان

برخی مواقع دوستان، آشنایان یا اعضای خانواده که همراهی با ما در برنامه تفریحی‌مان را اعلام کرده بودند از تصمیم خود منصرف می‌شوند. مواقعی هست که انصراف همراه یا همراهان سبب لغو برنامه تفریحی ما می‌شود چون نرفتن را به تنها رفتن ترجیح می‌دهیم. این انصراف اگر چند روز قبل از تاریخ بلیط باشد، فروش بلیط را به عنوان راهکار در اختیار ما می‌گذارد.

۹- بلیط هدیه یا جایزه

برخی مواقع از سوی مؤسسه‌ یا شرکتی بلیط به ما هدیه داده می‌شود یا فردی به عنوان هدیه به ما بلیط اعطا می‌کند. اما این بلیط با ذائقه ما سازگار نبوده یا زمان آن تداخل با کارهای مهم‌مان دارد. بهتر است در این مواقع فروش بلیط را به ابطال آن اولویت دهیم.

۱۰- بازار سیاه یا کسب درآمد

برخی از افراد با سوء استفاده از فرصت خرید یا اطلاعات مهمی که برای خرید بلیط دارند، بلیط مراسم خاص یا جایگاه خاصی را خریداری می‌کنند و آن را برای کسب درآمد یا به‌وجود آمدن بازار سیاه می‌فروشند. البته ما این راه را پیشنهاد نمی‌کنیم ولی باید قبول کنیم که یکی از راه‌های فروش بلیط است.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

SEO

Digital Marketing

Startup

Social Marketing

Brand Story

Freelancer