سفر ۱۶ ساعته با هواپیمای خورشیدی

ادامه یک سفر هیجان انگیز؛ فرود موفقیت آمیز هواپیمای خورشیدی در اوهایو

هواپیمای خورشیدی و البته خبرساز Solar Impulse ۲ پس از سفری ۱۶ ساعته در اوهایو آمریکا فرود آمد.

به گزارش ویرلن، هواپیمای خورشیدی Solar Impulse ۲ تازه ترین بخش از سفر ماجراجویانه خود به دور زمین را با موفقیت به پایان رساند و حالا خود را برای دور بعدی این سفر آماده می کند.

در این بخش که دوازدهمین قسمت از سفر Solar Impulse ۲ به دور دنیا محسوب می شد، آندره بورشبرگ هدایت هواپیما را بر عهده داشت که در نهایت توانست آن را با موفقیت در فرودگاه بین المللی دیتون به زمین نشاند. این بخش از سفر دقیقا ۱۶ ساعت و ۳۴ دقیقه به طول انجامید. دوازدهمین بخش از سفر این  هواپیمای خورشیدی به مسافت ۱۲۱۰ کیلومتر انجام شد.

این چهارمین بخش از سفر هواپیمای خورشیدی Solar Impulse ۲ در سال ۲۰۱۶ محسوب می شد، سفری که از در سال ۲۰۱۵ از ابوظبی امارات آغاز شده و قرار است در نهایت نیز در این امیرنشین به پایان برسد.

solar-impulse-2-california-4

۲۰۱۶_۰۴_۰۹_piccard_training_flight_hawaii_solar_impulse_2_gopro_00-100657637-primary.idge

images

سفر ماجراجویانه این هواپیمای خورشیدی با اتفاقات هیجان انگیز چشمگیری همراه بوده که از آن جمله می توان به عبور نفسگیر از فراز اقیانوس آرام اشاره کرد.

همچنین این هواپیما برای چندین ماه در جزیره هاوایی زمین گیر شده بود. آسیبهای وارد آمده به باتریهای این هواپیما موجب شد که وقفه چند ماهه ای در برنامه سفر آن به دور زمین ایجاد شود.

هواپیمای خورشیدی Solar Impulse ۲ در ادامه سفر خود راهی نیویورک خواهد شد و پس از آن از اروپا و سپس شمال آفریقا سردرمی آورد و در نهایت پرواز خود را در ابوظبی به پایان رساند.

۲۰۸۴۱۱۱

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.