سفر به شادترین مکان های جهان، سری اول

به گزارش ویرلن:

با توجه به رشد اقتصادی سالم، افزایش امید به زندگی و سطح رفاه، ویتنام جایگاه مناسبی را در این رده بندی کسب کرده است. البته این کشور مسیری طولانی و گذشت چندین دهه را برای کسب چنین جایگاهی پشت سر گذاشته است.
بنابر دو گزارش مختلف و با در نظر گرفتن معیارهایی متفاوت، شادترین کشورهای جهان انتخاب شده‌ و می توانند به عنوان مقاصد گردشگری مناسبی نیز مورد توجه قرار بگیرند. “گزارش جهانی شادی” که از سوی سازمان ملل منتشر می شود، تصویری از شرایط شادی در جهان امروز را ارائه کرده و گزارش “شاخص شادی سیاره” چگونگی ایجاد تعادل بین رفاه شخصی، اثرات زیست محیطی و امید به زندگی در کشورهای مختلف را مورد توجه قرار داده است.

بر اساس “گزارش جهانی شادی”

دانمارک

انتخاب دانمارک به عنوان یکی از شادترین کشورهای جهان نشان می دهد که برای برخورداری از سرزندگی و روحیه شاد، حضور خورشید شرط لازم نیست. نروژ از جمله کشورهایی است که تقریبا شش ماه از سال را در شب به سر می برند و بی شک، کسب مقام نخست در لیستی که زیر سلطه کشورهای اروپای شمالی قرار دارد، حاکی از وجود عواملی فراتر از طول و عرض جغرافیایی است.

کیفیت آموزش و پرورش در دانمارک از سطح بالایی برخوردار بوده و میزان فقرای آن بسیار اندک است. امید به زندگی دانمارکی‌ها در محدوده ۷۸ سال قرار دارد. از سواحل ضخره‌ای “بورنهلم”، زمین‌های باتلاقی جنوب “یولند”، مجمع الجزایر “فون”، صخره‌های سفید “مون”، لنگرگاه‌ها و سواحل زیبا تا کلیساهای تاریخی و قلعه‌های سلطنتی، همگی از جاذبه‌های دانمارک محسوب می شوند.

 فنلاند

با توجه به ایجاد تعادل مناسب بین کار و زندگی و در مجموع کیفیت بالای زندگی در زمینه‌های مختلف مانند آموزش و پرورش، بهداشت و پزشکی، فنلاندی‌ها از معادله درست شادی و خوشبختی برخوردار هستند. این مساله نه تنها موجب رضایت شهروندان این کشور می شود، بلکه به معنای رفتار دوستانه افراد محلی با گردشگرانی است که اوقات فراغت و تعطیلات خود را در این کشور سپری می کنند. امید به زندگی فنلاندی‌ها در محدوده ۷۹ سال قرار دارد. قلعه “سومنلینا”، دریاچه “ایناری”، موزه ملی و صد البته، خورشید نیمه شب از جاذبه‌های فنلاند محسوب می شوند.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟