سرطان پستان ، شایع ترین سرطان زنان

سرطان پستان

به گزارش ویرلن از وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا :سرطان پستان یک مشکل عمده سلامت در دنیا محسوب می شود، به طوری که تقریباً از میان هر ۸ زن، ( بطور متوسط در جوامع مختلف ) یک نفر در طول دوره ی عمر به سرطان پستان مبتلا می شود. سرطان پستان شایع ترین و کشنده ترین سرطان ، در زنان جهان محسوب می شود . در ایران، سرطان پستان دومین سرطان در کل جمعیت مرد و زن و شایع ترین سرطان در میان زنان به شمارمی آید .

سرطان پستان یک سرطان وابسته به هورمون است.عوامل ایجاد کننده این سرطان در فردی که تشخیص در آن قبل از یائسگی باشد با فردی که بعد از یائسگی تشخیص داده می شود یکسان نمی باشد.

 

عوامل خطرساز سرطان پستان شامل موارد زیر هستند

شروع قاعدگی در سن پایین ، زایمان اول در سن بالا یا عدم زایمان ، وجود سابقه خانوادگی سرطان پستان  ( در بستگان درجه اول، مانند مادر،دختر یا خواهر ) ، سابقه رادیوتراپی پستان یا قفسه سینه ، وجود نمای متراکم پستان در ماموگرافی مصرف هورمونهای استروژن و پروژسترون برای بهبود علائم یائسگی ، چاقی ، عدم تحرک و ورزش مناسب ، مصرف الکل  و نژاد سفید از عوامل خطرساز سرطان سینه هستند.

 

عوامل رژیمی موثر در پیشگیری سرطان پستان

 

اضافه وزن

از آنجایی که سلول های چربی استروژن آزاد می کنند در خانم هایی که بعد از دوران نوجوانی، ۱۵ – ۱۰ کیلو وزن اضافه می کنند خطر ابتلا به سرطان پستان بیشتر است. بنابر این حفظ وزن طبیعی در پیشگیری از بروز سرطان نقش مؤثری دارد .

 

مصرف مولتی ویتامین

مصرف ویتامین ها می تواند اثر محافظتی داشته باشد . ویتامین های A ،D ،E ، اسید فولیک و سلنیوم نیز در این مورد نقش دارند.  این مواد مغذی، خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارند و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهند .

 

نوع گوشت مصرفی

گوشت قرمز به صورت کباب شده روی آتش حاوی مواد شیمیایی سرطان زا مانند آمین های هتروسیلیک است که ضمن پخته شدن گوشت قرمز تولید می شوند . یافته های جدید حاکی از آن است که گوشت قرمز منبع آهن بوده که موجب رشد تومور های تحریک شده استروژنی می شود . مصرف مرغ با پوست به دلیل داشتن کلسترول و چربی بالا مضر می باشد . مطالعات اخیر نشان می دهد که ابتلا به سرطان پستان با رژیم غذایی پر چرب ارتباط مستقیم دارد . ماهی منبع عالی پروتئین است همچنین غنی از ویتامین های A,D و اسید های چرب امگا ۳ می باشد که در پیشگیری و بهبود سرطان پستان نقش دارند .

 

روش های طبخ و نگهداری مواد غذایی نیز در این زمینه موثرند . روش های نادرست طبخ مانند دود دادن ، نمک سود کردن ، حرارت دادن شدید مواد غذایی مانند روغن های سرخ کردنی باعث افزایش شیوع سرطان از جمله سرطان پستان می شوند .

 

مصرف سویا

رژیم های سرشار از مقادیر بالایی از سویا اثر حفاظتی در برابر سرطان سینه دارند به خصوص اگر قبل از بزرگسالی  مصرف شوند. مصرف سویا در زنان با تشخیص سرطان های حساس به هورمون (مانند پستان و اندومتریوم) و زنان یائسه می تواند خطر سرطان پستان را افزایش دهد .

پودرهای تجاری مکمل سویا و غذاهایی که از محصولات سویا تهیه می شوند ممکن است محتوای ایزوفلاونی بیشتری نسبت به غذاهایی که از سویای کامل تهیه می شوند مانند توفا یا شیر سویا داشته باشند.

انجمن سرطان امریکا توصیه می کند که افرادی که سابقه سرطان سینه دارند مصرف سویا را به ۳ وعده در روز محدود کرده و از پودرهای مکمل سویا و محصولات سویا استفاده نکنند. علی‌رغم این توصیه در زنان، در مردان مبتلا به سرطان‌های حساس به هورمون مانند سرطان پروستات مصرف مرتب غذاهای حاوی سویا مفید بنظر می رسد.

منبع : وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟