سخنان تکان دهنده زن نجات یافته از دست داعش

یکی از زنان عراقی که از چنگال تروریست‌های داعش نجات یافته است، پرده از جنایت هولناک تروریست‌ها در حق دختر و همسرش برداشت.

به گزارش ویرلن به نقل از سومریه نیوز، این زن که از ترس تروریست های داعش و مشکلاتی که ممکن است از این پس برای او ایجاد شود با نام مستعار، ” نورهان محمد ” نامیده شده ، از روزی که از دست تروریست‌های داعش به شکل عجیبی نجات یافت، به علت از دست دادن دختر و همسرش، سیاه برتن کرده و همواره گریه و زاری می‌کند.

نورهان می‌گوید یورش وحشیانه تروریست‌های داعش به نینوا و صلاح الدین در سال۲۰۱۴، پیامدهای هولناک و بی سابقه‌ای چون مرگ هزاران انسان بی‌گناه و تعرض به شمار زیادی از زنان و دختران داشت و این وضع همچنان ادامه دارد.

نورهان زنی در حدود پنجاه ساله است که در سخنان خود از لحظه ربوده شدن همسرش، به آتش کشیده شدن منزلشان با ادعای مرتد بودن و شنیدن فریادهای دخترش درحالی که از سوی تروریست‌های داعشی مورد تعرض واقع شد و جان باختن دخترش در اثر این تجاوزات، سخن می‌گوید و تاکید می‌کند، باورکردنی نیست کسی ذره‌ای ایمان به خداوند داشته باشد و به خود جرات بدهد به زن ناتوانی چون او و دخترش تجاوز کند.

وی با بیان این که افراد داعش خانه‌های ما را به آتش کشیدند و عشایر جبور را مرتد توصیف می‌کردند زیرا جبوری‌ها حاضر به کمک به تروریست‌ها  نبودند، افزود: همسرش را ساعت ۳ بامداد به زور با خود بردند، دندان‌های پیش او را شکستند زیرا دو تن از آنها را شناخته بود و به آنها التماس کرد که رهایش کنند، اما تروریست‌ها نه تنها مردان را رها نکردند بلکه به زور وارد منزل شده و به جستجوی دخترها پرداختند.

وی در ادامه گفت: روز دوم حمله تروریست‌ها، به سوی جاده بین العلم و تکریت حرکت کردیم، تروریست ها چند دختر از خانواده‌هایی را که همراه ما بودند را ربودند و به مکانی نامعلوم بردند و ما همچنان به مسیر خود ادامه دادیم به امید این که بتوانیم با خودرویی به کرکوک برویم؛ ناگهان ۶ خودرو متعلق به تروریست‌ها ما را محاصره کردند و در حالی که به شکل عجیبی در جستجوی دختران جوان بودند، از دین و اعتقادات افراد سوال می‌کردند.

نورهان نورهان درحالی که اشک می ریخت افزود: عناصر مهاجم داعش تابعیت عراقی، افغانی و خارجی داشتند. عناصر داعش در حالی که اقدام به تقسیم دختران کردند با خود از حور العین سخن می‌گفتند. یکی از  تروریست‌ها به صورت وحشیانه به او تعرض و لباس هایش را پاره کرد.

وی افزود: عناصر دیگری از تروریست ها به دختر بزرگش حمله کردند و با ضرب و شتم شدید او را به اتاق تعرض و تجاوز بردند که وی به همراه چند دختر دیگر بر اثر شدت خونریزی ناشی از تعرض وحشیانه جان خود را از دست دادند.

نورهان می‌گوید: پس از تعرض و ضرب و شتم، یکی از عناصر داعش که اهل الحویجه بوده نزد آنها آمد و وقتی متوجه شد آنها اهل کرکوک و ترکمان هستند، پس از مدتی آنها را از زندان آزاد کرد.

“شنای قره ناز” زن فعال ترکمان نیز در این خصوص گفت: جنایت هولناک عناصر داعش  در حق شهروندان، لکه ننگی است بر پیشانی آنها  و تاریخ هرگز آن را فراموش نخواهد کرد.

وی تاکید می کند که مساله نورهان تنها یکی از هولناک ترین جنایت های تروریست های داعش در حق بشریت است و سازمان نجات ترکمان‌ها برای رساندن این موضوع به گوش مجامع بین المللی تلاش خواهد کرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.