ساده ترین روش کاهش وزن

کاهش وزن با آب نوشی، نیم ساعت قبل از غذا
محققان می گویند که نوشیدن یک لیوان آب نیم ساعت پیش از هر وعده غذایی کمک می کند افراد در ۱۲ هفته معادل دو کیلوگرم وزن خود را کاهش دهند.

به گزارش ویرلن از پایگاه اینترنتی دیلی میل، معمولا در برنامه های غذایی کاهش وزن، پرنوشی آب به افراد چاق و یا دارای اضافه وزن توصیه می شود.
در یک مطالعه، محققان شماری از مردان و زنان بزرگسال سنگین وزن و چاق را به طور اتفاقی در دو گروه تقسیم کردند
گروه اول رژیم غذایی کم کالری گرفتند به این معنی که نسبت به انرژی مصرفی شان، غذای کم کالری تری مصرف می کردند.
به سایر افراد نیز رژیم غذایی کم کالری دادند و از آنها خواستند مقدار آب مصرفی خود را افزایش دهند، به این صورت که باید روزانه نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی کامل خود ۵۰۰ میلی لیتر آب (دو فنجان) مصرف می کردند.
هر دو گروه، از این برنامه غذایی کم کالری که شامل ۱۲۰۰ کالری برای زنان و ۱۵۰۰ کالری برای مردان بود، به مدت ۱۲ هفته پیروی کردند و هر دو گروه پس از یک دوره رژیم غذایی از ۵ الی ۸ کیلوگرم کاهش وزن پیدا کردند.
اما براساس نتیجه این مطالعه که در مجله Obesity منتشر شد، گروهی که پیش از هر وعده غذایی خود آب بیشتری مصرف کرده بودند، دو کیلو گرم بیشتر وزن کم کردند.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

دیدگاه ها

  • میخ کج

    واقعا متاسفم..
    شماها همش اینور و اونور خبر میزنید ک چطور و با چه دارو و درمانی لاغر شیم.. اما هیچکدوم ننوشتید و یا اینکه نخواستید بگید آدم لاغرا چطور بایست افزایش وزن بیشتری داشته باشند..
    نظر من اینه ک کسی چاق شده خیلی راحت و با یه برنامه ریزی منظم از طریق پیاده روی، رژیم غذایی، روزه و .. میتونه در عرض چند ماه لاغر بشه اما واسه من ک لاغرم.. قدم صد و هفتاد و چهار هست وزنم شصت؛ واقعا سختمه ک بتونم چاقتر شم. ب همه جا هم سر زدم. آزمایش کامل هم دادم گفتن چیزیت نیست. خوراک و تغذیه ام هم خوبه. دیگه واقعا نمیدونم چ بکنم. من یک آقا هستم نه خانم؛ باید بدونم چطور بایست وزنمو بیشتر بکنم. لطفا واسه مشکل ماها هم خبر بذارید.

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟