سئو با الگوریتم پنگوئن

گوگل پنگوئن یک اسم کد برای آپدیتی از الگوریتم گوگل است که برای اولین بار در تاریخ ۲۴ آوریل، ۲۰۱۲٫ اعلام شد. این آپدیت برای کاهش رتبه بندی وب سایت هایی که دستورالعمل وب مستری را نقض می کند در موتور جستجو است با استفاده از تکنیک اعلام شده black-hat SEO با هدف افزایش مصنوعی رتبه بندی یک صفحه وب با تغییر تعداد لینک ها به آن صفحه.

به گزارش ویرلن ؛ چنین تاکتیکی معمولا به عنوان شبکه های لینک توصیف می شود. به گفته جان مولر از گوگل، گوگل اعلام کرده است تمام به روز رسانیها با فیلتر پنگوئن عرضه می شود.

۱-  اثر در نتایج جستجو
۲-  تفاوت بین پنگوئن و به روز رسانی های قبلی
۳-  فرم پنگوئن گوگل
۴-  تایید به روز رسانی پنگوئن
۵-  همچنین نگاه کنید به…
۶-  منابع
۷-  پیوند ها

اثر در نتایج جستجو در الگوریتم پنگوئن

به تخمین گوگل، الگوریتم پنگوئن حدود ۳٫۱٪ از جستجو در انگلیسی و در حدود ۳٪ از جستجو در زبان هایی مانند آلمانی، چینی و عربی و درصد بزرگتری از جستجو به سایر زبان های اسپم را تحت تاثیر قرار می دهد. در ۲۵ ماه مه ۲۰۱۲، گوگل یکی دیگر از به روز رسانی های پنگوئن، به نام الگوریتم پنگوئن ۱٫۱ را پرده برداری کرد. این به روز رسانی، به گفته Matt Cutts، قرار بود کمتر از یک دهم درصد از جستجوهای به زبان انگلیسی را تحت تاثیر قرار دهد. اصل راهنما برای این به روز رسانی بر جریمه کردن وب سایت هایی که برای رسیدن به رتبه بندی بالا دستکاری شده اند بود. هدف گوگل گرفتن اسپمرهای بیش از حد بود، اما به نظر می رسد برخی از سایت های مشروع و مدیران سئو با این تغییر الگوریتم گرفتار شدند.

وب سایت هایی رتبه بندی در گوگل را برای کلمات کلیدی خاصی با اجرای الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن از دست دادند.

به نظر می رسد این متن در اعتراض به این موارد است که پیوندها به این سایت ها متمرکز بر یک یا چند کلید واژه اند در حالی که محتوای وب سایت رضایت بخش بوده است. اما نتیجه به روز رسانی برای وب سایت های مختلف متفاوت است. گوگل به طور خاص اشاره می کند که صفحات ورودی، که فقط برای جذب ترافیک موتور های جستجو ساخته شده اند، برخلاف دستورالعمل وب مستری هستند.
الگوریتم پنگوئن ۳ٰ اکتبر ۲۰۱۲ منتشر شد و بر ۰٫۳٪ از داده ها اثر داشت . پنگوئن ۴ AKA در ۲۰۱۳ می ۲۲ منتشر شد و بر ۲٫۳٪ از داده ها تاثیر داشت . پنگوئن ۵ AKA در ۲۰۱۳ اکتبر ۴ منتشر شد، حدود ۱٪ از داده ها را تحت تاثیر قرار می داد و آخرین به روز رسانی الگوریتم پنگوئن بود که از ارائه آن ازهمه به روز رسانی ها طولانی تر شد. مدیران سایت مشتاقانه منتظر نسخه جدید به امید بهبود بودند و یک درخواست آنلاین شروع کردند به نام دادخواست به روز رسانی پنگوئن با هدف ارائه سریعتر به روز رسانی این الگوریتم.

تفاوت بین الگوریتم پنگوئن و به روز رسانی های قبلی

قبل از الگوریتم پنگوئن، گوگل یک سری به روز رسانی الگوریتم به نام الگوریتم پاندا منتشر کرد با اولین ظهور در فوریه سال ۲۰۱۱٫ الگوریتم پاندا با هدف کم کردن رتبه وب سایت هایی که تجربه کاربری ضعیف ارائه می کردند وارد شد. در ژانویه ۲۰۱۲، به اصطلاح طرح بندی صفحه الگوریتم به روز رسانی شد ( به عنوان سنگین ترین به روز رسانی شناخته شد)، که وب سایت های با تبلیغات زیاد و یا مطالب خیلی کم را هدف قرار می داد. هدف استراتژیک که به روز رسانی های پاندا، پنگوئن، و طرح بندی صفحه داشتند نمایش وب سایت های با کیفیت بالاتر در بالای نتایج جستجوی گوگل است. با این حال، سایت های که در نتیجه این به روز رسانی دچار کاهش رتبه بندی شده اند، دارای مجموعه های مختلف از این ویژگی ها بودند.( هدف اصلی گوگل پنگوئن spamdexing است از جمله link bombing)

فرم انتقادات و پیشنهادات الگوریتم پنگوئن گوگل

دو روز بعد از به روز رسانی الگوریتم پنگوئن، گوگل فرم نظرسنجی آماده کرد ، طراحی شده برای دو دسته از کاربران: کسانی که می خواهند گزارش اسپمی بدهند که هنوز هم پس از تغییر الگوریتم در جستجو رتبه بالا دارد، و کسانی که فکر می کنند که سایتشان ناعادلانه با به روز رسانی آسیب دیده است.

 

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟