روش کاهش هزینه‌های پزشکی

خدمات نوین اینترنتی در بهبود ساختار سلامت اقتصادی و پزشکی خانوارها

مقدمه:

واحد سلامت جامعه بخش مهمی از ساختار اقتصادی و اجتماعی یک کشور را در بر میگیرد به طوری که بازدهی سرمایه گذاری ها در این قسمت بخش های دیگر اقصادی و اجتماعی جامعه را دربر میگیرد.

به همین دلیل کشور های توسعه یافته با سرمایه گذاری و در این بخش میتوانند در آینده بودجه درآمدی کشور را به شدت کاهش دهند و هزینه های درمانی و همین طور تولید ناخالص ملی را افزایش دهند.

برخی از واحد های خصوصی و دولتی در هر کشوری به روش ها و فرایند های سنتی و نوین میتوانند جامعه را به سمت سلامت فردی سوق دهند مثلاً بیمه تامین اجتماعی برای قشر کارمندان یک اجبار برای اهمیت به سلامت فردی و خانواده و در نهایت کاهش هزینه های درمانی در آینده یک کشور می باشد و یا شرکت های خصوصی که با ارائه خدمات پزشکی و سلامت با تخفیف های بالا میتواد جویندگان خدمات پزشکی و سلامت را به این سمت سوق دهند.

تعریف و ویژگی های این کسب کارها

راهکارهای این شرکت ها به این صورت می باشد که با سوق دادن جویندگان یک خدمت پزشکی و سلامت به سمت مرکز مربوطه هزینه های تبلیغاتی مراکز را در هزینه های بالای درمانی بیماران سرشکن میکند.

برخی از خدمات ارائه شده توسط این شرکت ها شامل خدمات: لیزر موهای زائد الکساندرایت کندلا، پیرسینگ، میکرودرم صورت، خالبرداری، لیزر ایلایت، لیزر دایود Olive 2016، هیدرودرم، جرم گیری و بروساژ دندان، فلورایدتراپی، بیلچینگ، طب سوزنی لاغری و درمان، چکاپ و معاینه زنان، تزریق ژل خط خنده و لیزر SHRمی باشد.

اهداف کسب کار

هر مرکز درمانی بودجه هایی را جهت معرفی و تبلیغات در نظر میگیرند ولی این شرکت ها طی قراردادی که با مراکز دارند بودجه های تبلیغاتی مراکز را به جای این که صرف تبلیغات شوند را به عنوان تخفیف به بیماران باز میگردانند به این دلیل که هدف تبلیغات رفتن مشتری به مراکز می باشد و شرکت مربوطه با اهرم داشتن جامعه کسترده ای از مشتریان و معرفی مراکز با کمترین هزینه مشتریان را به مراکز معرفی میکند.

نتایج مطالعه آماری

طبق مطالعه ای که بر اساس نتایج آماری بر روی وب سایت تخفیف گروهی شادیاب در دسته پزشکی و سلامت به عنوان نمونه آماری صورت گرفته است این وب سایت در سال ۱۳۹۴ با ۱۲۰۰ مرکز هر مرکز به مدت ۳۰ روز قرارداد بسته است که در کل در طول یک سال ۴۸۰۰۰۰ کاربرجذب و معرفی این مراکز شده اند.

حجم معاملات تمامی این کاربران از کل مراکز معادل یک میلیارد و چهار صدو چهل میلیون تومان (۱۴۴۰۰۰۰۰۰۰) می باشد که مبلغ پرداختی کاربران معادل صد و چهل و چهار میلیون تومان میباشد که حدود ۹۰% آن یعنی معادل یک میلیارد و دویست و نود و شش میلیون تومان آن به عنوان تخفیف و یا به عبارت دیگر بهینه سازی هزینه تبلیغات که به جیب مراجعه کنندگان باز گردیده است محاسبه می شود.

نتیجه گیری:

به طور کل این سیستم به گونه ای عمل میکند که جه جای این که مرکز در مانی در ابتدا هزینه زیادی بابت تبلیغات و معرفی خدمات خود در جامعه هزینه کند و در نهایت بعد از مراجعه مشتریان هزینه های تبلیغات سال را در هزینه های در مانی سرشکن کند با حذف و تغیر در جایگاه و زمان هزینه تبلیغات هر کاربران را رضایت و عزینه ریسک کمتر به مزکز در مانی مراجعه میکنند و هم هزینه ریسک تبلیغات مرکز درمانی را ۱۰۰% کاهش می دهد زیرا شادیاب بابت تبلیغات و معرفی خدمات هیچ پولی در یافت نمیکند و فقط در صورت فروش موفق درصدی را به عنوان کارمزد دریافت میکند.

 

منبع : رپورتاژ

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟