روش انتخاب شهر برتر گردشگری کشور

شش شهر برتر مدیریت گردشگری کشور انتخاب و معرفی می شوند
بازرس عالی ارزیابی عملکرد ستاد اجرایی خدمات سفر کشور از ارزیابی فعالیت ستادهای خدمات سفر استان ها و معرفی شش شهر برتر مدیریت گردشگری برای اولین بار در ایران خبر داد.
به گزارش ویرلن از ایرنا ، محسن رنجبر چهارشنبه در بازدید از ستاد مرکزی خدمات سفر استان اردبیل در نگارخانه خطایی مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی گفت: شهرهای برتر مدیریت گردشگری در ایران بر اساس هفت شاخص ستاد اجرایی خدمات سفر کشور ارزیابی ، انتخاب و معرفی خواهند شد.
وی افزود: یک شهر از بین هشت کلان شهر کشور ، دو شهر از مراکز استان ها ، دو شهر از میان شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و یک شهر از میان شهرهای دارای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت به عنوان شش شهر برتر مدیریت گردشگری در ایران انتخاب و معرفی می شوند.
وی کیفیت اطلاع رسانی به گردشگران در ورودی شهرها ، برگزاری برنامه های فرهنگی هنری به مناسبت نوروز در سطح شهرها ، کیفیت و سطح خدمات عمومی شهری ، میزان کاهش تصادف ها درون شهری نسبت به سال گذشته ، نحوه نظارت بر خدمات سفر و رسیدگی به شکایت ها ، میزان اقامت مسافران و گردشگران در مراکز اقامتی شهرها ، مدیریت امور شهری ، تردد ، اقامت و پذیرایی از مسافران را هفت شاخص ارزیابی و انتخاب شهرهای برتر مدیریت گردشگری اعلام کرد.
رنجبر اظهار کرد: شاخص های مطرح برای هر استان ۱۰۰ امتیاز دارد و هر استان امتیاز لازم در هر بخش را کسب کند از نظر عملکرد و خدمات رسانی به مسافران نوروزی به عنوان استان رضایت بخش معرفی خواهد شد.
استان اردبیل به لحاظ دارا بودن شهرها، مناطق و جاذبه های گردشگری طبیعی مقصد سفر بسیاری از مسافران نوروزی و علاقمندان به طبیعت است.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟