روس‌ها از شرایط گردشگری کدام شهر ایران استقبال فراوان کردند ؟

«محمد محب خدایی» معاون گردشگری منطقه آزاد کیش در دیدار هیات ایرانی با رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه، امکانات جزیره کیش را تشریح کرد که مورد استقبال و توجه فراوان طرف روس قرار گرفت.
به گزارش ویرلن از ایرنا، «محب خدایی» روز پنجشنبه در دیدار «مرتضی رحمانی موحد» معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران و «اولگ سافونوف» رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه در سخنانی در توصیف جزیره کیش گفت: کیش زیباترین جزیره مرجانی جهان است که مناظر و طبیعت زیبایی دارد.
وی افزود: برای ورود به کیش نیازی به روادید سفر نیست و در این جزیره مالیات و گمرک وجود ندارد. تمام شرکت های تجاری می توانند در این جزیره فعالیت کنند. کیش یک منطقه گردشگری و تجاری است.
معاون گردشگری منطقه آزاد کیش گفت: در بخش دریایی کیش پتانسیل های خوبی داریم. هتل های مجهزی در این جزیره ساخته شده است. در زمان حاضر ۴۰ هتل در جزیره کیش وجود دارد و حدود ۴۰ هتل دیگر در دست احداث است.
وی افزود: در بخش گردشگری سلامت می توانیم فعالیت خوبی داشته باشیم. در بخش توریست ورزش های دریایی و برگزاری همایش ها و نمایشگاه ها امکانات گسترده ای در جزیره کیش داریم.
وی همچنین به فرودگاه مجهز جزیره کیش اشاره کرد و افزود: این فرودگاه می تواند پذیرای هواپیماهای بزرگ باشد و در گذشته اولین هواپیمای کنکورد در این جزیره فرود آمد.
محب خدایی خطاب با سافونوف گفت: از اول تا چهارم ماه مارس نمایشگاه گردشگری در کیش برگزار می کنیم و از شما برای شرکت در این برنامه دعوت می کنیم. چون منطقه گردشگری هستیم هر روز جشنواره های مختلف ازجمله موسیقی برگزار می کنیم.
وی ادامه داد: دانشگاه تهران و صنعتی شریف و دانشگاه آزاد در کیش شعبه دارند و می توانیم با دانشگاه های روسیه مبادله دانشجویی داشته باشیم. در بخش حمل بار هوایی می توانیم همکاری کنیم.
معاون گردشگری منطقه آزاد کیش همچنین از پلاژهای جداگانه ویژه آقایان و خانم ها به عنوان امکانات دیگر این جزیره یاد کرد و گفت: جزیره کیش همچنین امکانات ورزشی گسترده ای دارد و در آن می توان اردوهای ورزشی برگزار کرد.
وی سپس بروشورهایی حاوی اطلاعات و توانمندی های مربوط به جزیره کیش که دارای تصاویر رنگی از مناظر و دیدنی های این جزیره بود را در اختیار طرف های روس قرار داد.
«مرتضی رحمانی موحد» معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز اظهار داشت: در بهترین شرایط در روابط دو کشور هستیم. سفر ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه به ایران تکالیف مسئولین دو کشور برای توسعه روابط دوجانبه را چندبرابر کرد.
وی افزود: زیباترین بخش این روابط تعاملات مردمی و انسانی است که زمینه ساز توسعه همکاری های فرهنگی ، اقتصادی و اشتغال زایی است. گردشگری یک جریان دوطرفه همکاری هاست. خوشبختانه عزم طرف های ایرانی و روسی بر توسعه همکاری ها استوار شده است و در مذاکرات امروز هم شاهد چنین عزم و اراده ای هستیم.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: به نظرم با این شرایط سال ۲۰۱۶ را سال تحول در روابط دوجانبه می کنیم. از نظر زیرساخت های حقوقی سندی در همکاری گردشگری داریم که مربوط به سال ۲۰۰۷ است و طرح برنامه ای برای توسعه همکاری های گردشگری در دست بررسی داریم.
رحمانی گفت: از پیشنهاداتی که موجب تسهیل رفت وآمد گردشگران میان ایران و روسیه شود حمایت می کنیم. می توانیم مدلی از این تسهیل روادید را به وزارت خارجه پیشنهاد کنیم. این اقدام باید برای افزایش شمار گردشگران دو کشور انجام گیرد.
وی همچنین برقراری برنامه موجود پروازهای منظم بین ایران و روسیه در سال ۲۰۱۶ را ناکافی دانست و خاطرنشان کرد: این پروازها را برای همکاری های درازمدت ناکافی می دانیم و معتقدیم با اجرایی شدن برجام می توانیم ظرفیت های خود را توسعه بخشیم. در مورد مقاصد گردشگری در ایران مقاصد متنوعی برای گردشگران روس چه مقاصد فرهنگی یا آب و هوایی داریم.
وی خاطرنشان کرد: ایران برای تقویت همکاری های گردشگری آمادگی دارد پذیرای گروه های خبرنگاری و شرکت های تورگردان روسیه باشد و آنها می توانند بخش های عمده ای از ظرفیت های ایران را برای روسیه معرفی کنند.
رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه هم اعلام کرد: ایران امن ترین کشور جهان است و دولت این کشور از توانمندی کافی برای تامین امنیت گردشگران خارجی برخوردار است.
«سافونوف» افزود: مقامهای روس بر این باورند که ایران کشوری کاملا امن است وهیچ شکی ندارم که دولت این کشور امکانات کافی برای تامین امنیت گردشگران روس را در اختیار دارد.
وی با اشاره به همکاری میان سازمان های گردشگری ایران و روسیه اظهار داشت: در عرصه بین المللی نیز با یکدیگر همکاری می کنیم و از این که تعامل بین سازمان های دو کشور وارد بستر تعامل بین شرکت های تورگردان می شود ؛ خوشحالم.
روسیه که به دلیل انفجار تروریستی دو ماه پیش هواپیمای مسافربری ایرباس ۳۲۱ این کشور در مصر، سفر گردشگران خود به این کشور را متوقف کرده و پس از حادثه سرنگونی بمب افکن سوخو-۲۴ خود توسط جنگنده روسی سفرهای گردشگری به این کشور را منع کرده است در جستجوی کشورهای جدید برای برپایی تورهای گردشگری است.
مقامهای روسی در این راستا با توجه به سطح عالی روابط و همکاری های مسکو و تهران امیدوارند همکاری ها در عرصه گردشگری با کشورمان را توسعه دهند.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟