رنو تویینگو GT جدید

نسل جدید رنو تویینگو GT ، دوست داشتنی تر از قبل
تغییرات GT جدید فقط در ظاهر و رینگ های اسپرت خلاصه نمیشود بلکه رنو بر روی شاسی و موتور آن نیز تغییراتی اعمال کرده که لذت رانندگی خاص خود را نیز داشته باشد

به گزارش ویرلن، هنوز زمان زیادی از عرضه کلیو R.S. توسط رنو نگذشته که این بار با عرضه نسل جدید تویینگو GT شوک دیگری به دنیای خودرو وارد کرد. نگران نباشید، این GT فقط در یک ظاهر متفاوت و رینگ های اسپرت خلاصه نمیشود بلکه رنو بر روی شاسی و موتور آن نیز تغییراتی اعمال کرده تا یک خودروی شهری تحویل دهد که لذت رانندگی خاص خود را نیز داشته باشد.

با نصب یک توربوشارژر سه گانه روی موتور ۸۹۸ سی سی تویینگو و اصلاح سیستم ورودی هوا، رنو موفق گردیده این کوچولوی چابک را به قدرت ۱۰۹ اسب بخار و گشتاور ۱۲۵ پوند فیت برساند. این یعنی افزایش ۲۰ اسب بخاری قدرت و ۲۵ پوند فیت در گشتاور نسبت به مدل استاندارد که موجب بهبود چشمگیری در عملکرد آن در این کلاس شده است.
r03-600x400
در گیربکس نیز تغییراتی ایجاد شده تا به سرحال تر شدن تویینگو کمک کند. هنوز هیچ آمار رسمی در خصوص عملکرد این مدل بر روی جاده منتشر نشده اما از آنجا که در حال حاضر سریع ترین تویینگوها شتاب صفر تا صدی برابر ۱۰٫۸ ثانیه دارد؛ پس نسخه GT برای شکستن این رکورد نباید کار سختی پیش رو داشته باشد.

با تغییر در سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، عملکرد تعلیق و فرمان نیز اصلاح شده است و آنطور که رنو اعلام کرده هندلینگ تویینگو GT نسبت به قبل به مراتب دقیق تر و واکنش پذیر تر شده است. ما قضاوت درباره آن را به بعد از رانندگی موکول میکنیم اما به نظر می آید یک بدنه پهن تر به ویژه در قسمت قوس چرخ ها میتوانست در بهبود پایداری و نمای ظاهری آن تاثیر داشته باشد.

رنگ نارنجی به عنوان یک آپشن در این خودرو برای اولین بار ارائه شده و در عین میتوان GT را با رنگ های خاکستری یا مشکی نیز سفارش داد. داخل خودرو نیز شاهد تغییراتی بوده است. تودوزی نارنجی هماهنگ با رنگ بدنه، پدال ها و دسته دنده آلومینیومی و پیچ های کنترل تهویه مطبوع آلیاژی از آن جمله است.

r09-600x400

r10-600x400

طبق اعلام رنو تویینگو GT در انتهای سال جاری روانه بازار خواهد شد. هنوز به طور رسمی درباره قیمت این خودرو اظهار نظری نشده اما با توجه به امکانات و تغییرات صورت گرفته بر روی آن به احتمال زیاد قیمتی در حدود ۱۱۸۰۰ پوند خواهد داشت.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟