ربات محبوب نائو

حافظه مربوط به شرح حال خود [۱]” به روبات ها اجازه می دهد تا به عنوان رابط های دانشی برای خدمه­ هایISS عمل کنند.

به گزارش ویرلن ؛پیتر فورد دومینی و ربات نائو با یکدیگر تعامل می­کنند تا “حافظه مربوط بشرح حال خود” از چگونگی ایجاد دوباره کارهای مشابه به طور بالقوه در یک وضعیت روی ISS را ذخیره کنند(نسبت داده شده: INSERM / پاتریس لاترون).

فردی که مسئولیت های شغلی­ ای را از کسی که ماه­ ها پیش شرکت را ترک کرده، پذیرفته است، قدردان این سیستم رباتیکی خواهد بود که توسط ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) در ذهن طراحی شده است. با چالش طراحی حفظ اطلاعات مهم تجربی بین خدمه­ های چرخشی فضانوردان، محققان فرانسوی از ربات محبوب نائو استفاده کردند تا “حافظه مربوط بشرح حال خود” از تعاملات انسانی را شکل دهند و دانش-چگونگی انتقال به خدمه جدید را ارائه دهند.

با رهبری پیتر فورد دومینی، این تیم در انستیتو بهداشت و تحقیقات پزشکی فرانسه ربات نائو انسان نما را انتخاب کرد زیرا پلت فرم قابل برنامه ریزی آن، این روبات را به یکی از تکامل یافته­ترین روبات های موجود در بازار تبدیل کرده است. با این سیستم، انسان می تواند حرکات جدید را از طریق دستکاری مستقیم مفاصل نائو به آن آموزش دهد که به نائو اجازه می دهد آن حرکات را از طریق یک کینکت و یا با استفاده از دستورات صوتی تقلید کند. نائو این تعاملات را همراه با زمینه مربوطه، مانند چه کس دیگری در زمان اتفاق درگیر بود و یک ویدیو از نمایش ذخیره می­کند.

در یک ویدیو تعاملات نمونه­ای (نشان داده شده در زیر)، ابتدا یک تکنسین به نائو برخی از روابط متقابل پایه را آموزش می­دهد مانند چگونه یک کارت هوشمند را نگه داریم و یک طرح برای تعمیر از طریق همگام سازی دستورات و دستورالعمل برای نائو ایجاد می­کند که شامل حرکت سر به جلو برای ثبت تعامل می­شود. سپس تکنسین از طریق یک تعمیر نمونه­ای با کمک نائو پیش می­رود.

autobiographical-nao-2

پس از آن، تکنسین دیگری، که وانمود می­کند که قصد یادگیری همان تعمیر را دارد، دستورالعمل را تکرار می­کند، نائو از تکنسین می­پرسد که آیا نیاز به اطلاعات بیشتری دارد و ویدئویی از حافظه خود ارائه می­دهد که تکنسین اولی تعمیر را انجام می­دهد.

“آیا برای شما موثر بود؟” نائو می­پرسد و تلاش می­کند تا تایید کند هر تعامل برای هدف درنظر گرفته شده پیش می­رود.

از دیدگاه رباتیک، این امر متفاوت از ارائه یک مجموعه از دستورالعمل های پیش تعیین شده است، زیرا انسان و جزء زمانی زمینه مهمی را فراهم می کنند، از جمله ممکن است از طریق دو تکنسین انسانیِ قادر به مشورت با یکدیگر، تقویت شود.

سیستم های بهتر برای تعامل با دستیاران رباتیکی بیشتر مربوط به سفرهای به فضایی است به عنوان مثال روبونات ۲ به طور دائم از سال ۲۰۱۱ روی ISS در حال خدمت است. سریع تر و قوی تر از رباتهای ماهر و چالاک قبلی، روبونات ۲ شبیه به “کمک دهنده­ای” است که توسط تعاملات نائو/ انسان طراحی شده است. و با توجه به سفرهای کوتاه مدت به فضا برای پیش بینی آینده و با توجه به اینکه روبونات ۲ تنها ارتباط بین خدمه چرخشی است، به اشتراک گذاری دانش به دست آمده یک لینک مهم در دوباره اختراع نکردن چرخ دنده است.

این تیم امیدوار به تست ربات نائو خود در جاذبه صفر است، اما در تماس با زمین، دومینی در نظر دارد که به عنوان استفاده بالقوه دیگری برای سیستم، از این سیستم به عنوان یک دستیار حافظه­ای شخصی برای کمک به افراد مسن بهره ببرد.

تحقیقات این تیم در اوایل این ماه در سمپوزیوم بین المللی ربات و ارتباط تعاملی بشر در کوبه، ژاپن ارائه شد

(موفق باشیدJ)

[۱] Autobiographical

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟