درونگراها در محیط‌های مدرن اداری، حس خوبی ندارند!

به گزارش ویرلن ؛ یافته‌ها حاکی از آن بود که ویژگی‌های محیط اداری امروزی که به صورت مدرن آراسته شده‌اند مورد علاقه برونگراهاست، اما درون‌گراها با چنین چینشی احساس غیر امنی را تجربه می‌کنند.

پژوهش محققان مرکز روانشناسی اقتصادی ( OPP) در انگلیس نشان می‌دهد درون‌گراها در محیط‌های کاری مدرن که ساختارهای بازتری داشته و همه کارمندان دور یک میز می‌نشینند و کارشان را انجام می‌دهند، نمی‌توانند احساس آرامش داشته باشند.

با وجود تغییرات در تکنولوژی، هنوز مردم برای کار کردن در محل کارشان حاضر می‌شوند و به اصطلاح پشت میز نشینی را تجربه می‌کنند.

نتایج این پژوهش چنین نشان می‌دهد که برون‌گراها در محیط کاری‌شان بیشتر خوشحال بوده و رضایت از کاری بیشتری را تجربه می‌کنند.

به گفته محققان، درک چگونگی تأثیر تعاملات شخصیتی بر محیط کاری برای بازدهی و رضایت بیشتر شاغلان مهم تلقی می‌شود.

طی این پژوهش ۳۰۰ نفر (۷۱ درصد زن و ۲۹ درصد مرد با میانگین سن ۴۷ سال) در مورد محیط فعلی کاری‌شان مورد نظرسنجی قرار گرفتند. تمامی شرکت‌کنندگان پیش از این نظرسنجی تست‌های شخصیتی مرتبط با تیپ رفتاری و شخصیتی‌شان تکمیل کردند.

یافته‌ها حاکی از آن بود که ویژگی‌های محیط اداری امروزی که به صورت مدرن آراسته شده‌اند مورد علاقه برونگراهاست، اما درون‌گراها با چنین چینشی احساس غیر امنی را تجربه می‌کنند.

با این حال، محققان می‌گویند محیط‌های اداری با میزهای وسیعی در مرکز محیط کار که به طور مشترک مورد استفاده قرار می‌گیرند در بین کارمندان محبوبیتی ندارند.

علاوه بر این داشتن میز اختصاصی، محیط اداری ساکت و مرتب از جمله ویژگی‌هایی بود که تمام کارمندان این پژوهش از آنها استقبال می‌کردند.

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.