درمان درد زانو با پی آر پی

درمان درد زانو باprp

به گزارش ویرلن، زانو بزرگترین و پیچیده ترین مفصل در بدن می باشد . زمانی که غضروف مفصل زانو از بین می رود ، استخوان سفت شده و در نتیجه تماس دو استخوان روی همدیگر درد بیمار تشدید می شود . رگ به رگ شدن و آسیب دیدن رباط و یا از بین رفتن غضروف از شایعترین صدمات زانو هستند .

درمان درد زانو با پی آر پی

توصیه درمانی

استفاده از یخ و داروهای ضد التهاب
انجام تمرینات ورزشی مناسب
کاهش وزن در صورت داشتن اضافه وزن
رژیم غذایی خاص
تزریق کورتیزون
توجه داشته باشید که از استفاده طولانی مدت از کورتیزون جلوگیری کنید چون ریسک بدتر شدن شرایط را به همراه دارد
درمان بوسیله PRP

درمان درد با PRP امیدی است برای بیماران با درد مزمن زانو . برای بیمارانی که جراحی نداشته اند و سایر درمان های انجام شده با شکست روبرو شده PRP می تواند درد را بطور طولانی از بین ببرد.

بسته به میزان آسیب دیدگی ۱ تا ۳ بار پی آر پی ممکن است نیاز باشد حتی برای بیمارانی که تحت جراحی قرار گرفته اند و همچنان درد دارند . PRP می تواند درد را از بین برده و بافت را ترمیم کند . این پروسه برای آسیب دیدگی های زانو شبیه به سایر پروسه های PRP است . محلی که نسبت به درد حساس است شناخته شده ، پوست به وسیله ی بتادین پرپ شده و بی حسی موضعی تجویز می شود ، در نهایت PRP به مفصل زانو تزریق می گردد . فعال شدن آب به وسیله تزریق تروبسین صورت می گیرد . به وسیله این کار ممکن است کمی فشار و تورم به وجود آید که کمپرس یخ می تواند مفید واقع شود اکثر بیماران بعد از چند روز احساس بهتری دارند . ترمیم بعد از ۶ هفته اتفاق می افتد . اگر تزریق بعدی پی آر پی نیاز باشد معمولا بعد از ۴ هفته انجام می شود و در طول دوره های درمان هیچ داروی ضد التهابی نباید مصرف شود.

منبع: سایت کلینیک نسیم

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.