خلاقیت های اپل که در روز روشن کپی شده

سال‌هاست اپل برنده جایزه برترین ابداعات می‌شود و کم نیستند کمپانی هایی که این طراحی‌ها را در روز روشن کپی کرده و در محصولات خود بکار می‌گیرند.

به گزارش ویرلن، این روزها اپل در بخش سیستم عامل به تقلید از اندروید متهم شده است اما بر اساس شواهد زیر میزان کپی‌برداری‌ها از اپل و به خصوص آیفون توسط سازندگان اندرویدی، پررنگ‌تر است.

در اینجا ۷ ویژگی خلاقانه در طراحی‌های اپل که توسط سایرین کپی شده اند را باهم بررسی می‌کنیم:

۱-      هوآوی گوشی‌های جدید خود را به فناوری مشابه فورس تاچ اپل مجهز کرده است، درحالی‌که پتنت این فناوری برای اپل بوده و اولین بار روی ساعت هوشمند اپل مورداستفاده قرارگرفته و دیگران از روی آن کپی کرده‌اند.

۲-      گوشی طلایی‌رنگ مرسوم نبود تا اینکه در سال ۲۰۱۳ اپل آیفون ۵اس را با این رنگ عرضه کرد.

۳-      برخی از گوشی‌های جدید سامسونگ قاب پشتشان تمام شیشه‌ای است درحالی‌که اپل برای اولین بار قاب شیشه‌ای را در آیفون ۴ و ۴ اس بکار برد.

۴-      تقلید از شبیه‌سازی گوشی‌های اندرویدی با آیفون ۶ و ۶ اس به‌قدری زیاد شده است که هر جا گوشی جدیدی ساخته می‌شود، رگه‌های طراحانه و خلاقانه اپل در آن دیده می‌شود،چیزی مانند لنوو s90 با بدنه فلزی و…

۵-      ساخت لپ‌تاپ‌های سبک با لبه‌های زیبا و بدنه فلزی در مک بوک ایر ۲۰۱۰ همگان را بر آن داشت تا لپ‌تاپ‌های جدید خود را شبیه آن بسازند.

۶-      اپلیکیشن‌های ساعت هوشمند سامسونگ گی یر ۲ کاملاً کپی شده از ساعت هوشمند اپل است.

۷-      زمانی که آی پد در سال ۲۰۱۰ عرضه شد، مشابه آن توسط تمام سازندگان تبلت،مورد تقلید قرار گرفت.

 

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟