جذابیت بابلرود باکشتی پانیک

به گزارش ویرلن ؛ شهرستان بابلسر، با وسعت بیش از ۳۴۵ کیلومتر مربع در حاشیه بزرگ‌ترین دریاچه جهان و در سواحل زیبای خزر قرار دارد و یکی از مهم‌ترین مناطق توریستی کشور است.
رودخانه بابل‌رود، رودخانه‌ای بسیار زیبا که جریان بسیار آرام آب آن آرامش خاصی به شهر بخشیده، از طرفی امکانات خوب در کنار این رودخانه از قبیل اسکله‌های قایق‌رانی، پدالو و ایجاد فضای سبز بستری مناسب برای بازدید و جذب مسافران فراهم کرده است.

۳۴۳۴۳۴۳۴

یکی از جذابیت های این رودخانه مجموعه تفریحی کشتی پانیک است که در متراژ ۲۵۰۰ متر دارای رستوران، فست فود، کافی شاپ و سفره خانه سنتی با عرشه زیبا ، دکوراسیون انواع غذاهای ایرانی و فرنگی برای گردشگران جذابیت اییجاد کرده است.پانیک دارای گواهینامه استانداردهای iso از اتحادیه اروپا و کادر آموزش دیده است.
اما رئیس محیط‌زیست بابلسر و فریدونکنار در گفت‌وگو با فارس مدعی است که فعالیت این مجموعه غیرقانونی است.
وی گفت: چگونه مراجعی که اجازه اجاره بستر صادر کردند، هیچ‌گونه استعلامی از ما دریافت نکردند و یک واحد این‌چنینی را در بستر روان رودخانه استقرار دادند.
ناصر کیایی با طرح این سوال که چه کسی اجازه اجاره این کشتی را در داخل رودخانه صادر کرده است، اظهار کرد: رسیدگی به امورات رودخانه مربوط به منابع امور آب بابل و بابلسر بوده و منابع آب به این کشتی، اجازه اجاره بستر فعالیت ۳۰ ساله را از سال ۸۱ صادر کرده است.
وی با بیان اینکه این مکان تفریحی هیچ‌گونه اجازه مجوز زیست‌محیطی درباره فعالیت از ما ندارد، بیان کرد: اگر بخواهیم مجوز زیست‌محیطی برای این کشتی صادر کنیم، در حد سالن بیلیارد است.
وی تصریح کرد: هر چند کار انجام‎شده کاملاً تخلف و غیرقانونی است اما بر حسب وظیفه به بررسی مسائل زیست‌محیطی پرداختیم که در این امر باید بگوییم، منابع امور آب باید برای صدور این مجوز پاسخگو باشد و علت انگیزه خود را از صدور این مجوز غیرقانونی بیان کند.

کیایی با بیان اینکه برای حفظ محیط‌زیست در چارچوب ضوابط برای کشتی پانیک اخطار صادر کردیم، تصریح کرد: انتظار می‌رود مسئولان ارشد شهرستان برای جلوگیری از این تخلف ورود پیدا کنند.
مجموعه تفریحی کشتی پانیک مجوزهای لازم برای فعالیت را دریافت کرده و ادعای مطرح شده پس از سرمایه گذاری انجام شده فایده ای ندارد و معلوم نیست رئیس محیط ‌زیست بابلسر و فریدونکنارچرا بعد از این همه سال به یاد مسائل زیست محیطی این پروژه افتاده است واشاره ای به الودگی واحدهای الاینده که بابل رود را با بحران مواجه کرده اند نداشته است.این اظهار نظر ناسنجیده در حالی مطرح می شود که امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا تاسیسات گردشگری در کنار و درون دریا و رودخانه احداث شده اند و راهکارهای زیست محیطی نیز مورد لحاظ قرار می دهند.

۱۳۹۴۰۹۱۳۰۰۰۴۷۶_PhotoL

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟